Pobiegli 5 kółek dla Szlachetnej Paczki

Finał Szlachetnej Paczki zbliża się wielkimi krokami. Zanim rodziny otrzymają prezenty od swoich darczyńców, w Rybniku jak co roku o tej porze organizowany jest bieg - „5 kółek dla Paczki”. Zobaczcie, co działo się dzisiaj na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku.

Zobacz
2018-11-24 6288 Autor: Marek Pietras/Gazeta Rybnicka
Anna Duda wróciła z mistrzostw świata w Australii

W dniach od 16 listopada do 2 grudnia 2018 roku w Adelajdzie w Australii Południowej odbywają się mistrzostwa świata w ratownictwie wodnym. Wśród ponad 4000 zawodników z 41 krajów znalazła się rybniczanka, Anna Duda, która ma już za sobą rywalizację w kategorii Masters. Zawodniczka WOPR Rybnik wywalczyła srebrny i brązowy medal!

Zobacz
2018-11-23 3868 Autor: Materiały prasowe
Motocross: 9-letni Roch Wujec podsumował sezon

W czeskich Petrovicach odbyło się podsumowanie sezonu motocrossowego. 9-letni mieszkaniec Rybnika, Roch Wujec, zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy MX 65 w 2018 w Top Amator Cup (cykl 8 zawodów odbywający się na torach w Czerwionce, Cieszynie i czeskich Petrovicach) i 2. miejsce w cyklu „Motocross ponad granicami” (będący częścią Top Amator), zamieniając się miejscami na podium z rybniczaninem Szymonem Masarczykiem. – W zawodach startowałem na motocyklu o pojemności 50 cm i rywalizowałem z bardziej doświadczonymi kolegami jadącymi na motorach o pojemności 65 cm, zajmowałem lokaty od 2 do 5, nie udało mi się wygrać ani jednych zawodów. Z tego miejsca bardzo dziękuję trenerowi Pawłowi Misiarzowi za wkład w mój sportowy rozwój – powiedział Roch Wujec.

Zobacz
2018-11-21 3561 Autor: Materiały prasowe
ROW 1964 Rybnik - Gryf Wejherowo 1:1

W 19. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Gryfem Wejherowo 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Jan Janik.

Zobacz
2018-11-18 2469 Autor: Dominik Gajda
Piotr Żyto i Zbigniew Suchecki spotkali się z kibicami ROW-u Rybnik

Podczas spotkania z kibicami prezes Krzysztof Mrozek oznajmij, że nowym trenerem żużlowców rybnickich „Rekinów” został Piotr Żyto. Do drużyny ROW-u dołączyło także dwóch nowym zawodników - Zbigniew Suchecki i Siergiej Łogaczow.

Zobacz
2018-11-14 2292 Autor: Dominik Gajda
Rymer Rybnik - Pierwszy Chwałowice 5:0

W 15. kolejce katowickiej drugiej grupy klasy okręgowej doszło do derbów Rybnika, w których Rymer pokonał GKS Pierwszy Chwałowice aż 5:0. Kolejnego hat-tricka w tym sezonie zaliczył Dariusz Odon. Po jednym golu zdobyli Robert Sitko i Marcin Moskal.

Zobacz
2018-11-11 2214 Autor: Mirosław Górka
Ju Jitsu Fight Night 3: Monika Helak vs. Paulina Szumska (fighting system)

W sobotę 10 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Sportowych w Rybniku odbyła się gala sportów walki – Ju Jitsu Fight Night 3. W walce wieczoru Monika Helak (ROAN Team Mysłowice) pokonała Paulinę Szumską (Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego). Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 10-lecia działalności Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego.

Zobacz
2018-11-10 2595 Autor: Dominik Gajda
RCSW Fighter Rybnik w Krakowie i Transylwanii

Reprezentanci RCSW Fighter Rybnik wzięli udział w Pucharze Polski Muaythai w Krakowie i Pucharze Europy Taekwon-do w rumuńskim mieście Sybin.

Zobacz
2018-11-09 1867 Autor: Materiały prasowe
Losowanie par półfinałowych Pucharu Polski Podokręgu Rybnik

Śląski Związek Piłki Nożnej Podokręgu Rybnik przeprowadził losowanie par półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Jak się okazało, w walce o finał Unia Książenice zagra z Odrą Centrum Wodzisław Śląski, a MKS Czerwionka z APN Odrą Wodzisław Śląski.