Sportowa i wesoła niedziela na rynku. Biegacze „kręcą kółka” dla swojego kolegi Wojtka

Tym razem wyjątkowo Wojciech Parzych ogląda biegowe zmagania z pozycji widza. W innych okolicznościach zapewne „kręciłby kółka” z innymi biegaczami. Dzisiaj jego koledzy, koleżanki, znajomi i miłośnicy sportu biorą udział w jedynej takiej imprezie – poprzez bieg zbierają dla niego pieniądze na rehabilitację po poważnym wypadku drogowym.

Zobacz
2023-03-19 2181 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Żużel. ROW Rybnik: pierwszy trening na torze zaliczony

Paweł Trześniewski, Kacper Tkocz, Kamil Winkler i Lech Chlebowski pierwszy w tym roku trening na rybnickim torze mają już za sobą. – W niedzielę szykowaliśmy tor mimo nie najlepszej pogody. W poniedziałek też była mżawka, więc nawierzchnia była ciężka. Jednak ten pierwszy raz mamy już za sobą – mówi Antoni Skupień, trener ROW-u Rybnik.

Zobacz
2023-03-14 2456 Autor: Facebook KS ROW Rybnik
TS ROW Rybnik – Ślęza Wrocław 2:2

Na inaugurację rundy wiosennej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik zremisowały w Kamieniu ze Ślęzą Wrocław 2:2. Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które już w 2. minucie objęły prowadzenie. Do bramki Ślęzy trafiła niezawodna Agata Sobkowicz. W 24. minucie wyrównała Oliwia Adamiec. W drugiej połowie wrocławianki strzeliły drugiego gola. Na listę strzelców wpisała się Zuzanna Walczak. Remis dla ROW-u uratowała w 83. minucie Edyta Botor.

Zobacz
2023-03-11 2457 Autor: Paweł Wengerski / TS ROW Rybnik
Orzeł Cup 2023 – turniej piłki nożnej dla roczników 2010 i 2012

W hali Szkoły Podstawowej w Jankowicach odbyła się kolejna edycja turnieju Orzeł Cup. Podczas dwudniowych zmagań wzięło udział prawie 160 dzieci, zostało rozegranych 40 spotkań, które w sumie trwały 560 minut. Organizatorem wydarzenia był LKS Orzeł Jankowice.

Zobacz
2023-02-26 3835 Autor: Materiały prasowe
RAP Cup 2023 - turniej rocznika 2011

Wszystko co dobre szybko się kończy. W minioną sobotę odbył się ostatni z trzeciego cyklu zimowych turniejów pod nazwą RAP Cup 2023. Ostatni akcent to rozgrywki zawodników rocznika 2011 i młodszych, którzy rywalizowali w hali w Boguszowicach.

Zobacz
2023-02-26 3226 Autor: RAP Rybnik
RMKS Xbest Rybnik - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 75:24

W 22. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik wygrały przed własną publicznością z Eneą AZS AJP II Gorzów Wlkp. 75:24.

Zobacz
2023-02-25 2829 Autor: Materiały prasowe
RMKS Xbest Rybnik - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 117:54

W 21. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik rozbiły outsidera tegorocznych rozgrywek UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 117:54. Trener Adam Rener wykorzystał sytuację i dał pograć zawodniczkom, które do tej pory więcej czasu spędzały na ławce rezerwowych. Najskuteczniejszą koszykarką została Klaudia Keller. 15-latka zanotowała 22 punkty i 4 zbiórki.

Zobacz
2023-02-23 3354 Autor: Dariusz Tukalski
RAP Cup 2023 dla rocznika 2015 i młodsi

W minioną niedzielę w boguszowickiej hali widowiskowo-sportowej po raz kolejny odbył się długo wyczekiwany turniej piłki nożnej RAP Cup 2023 dla rocznika 2015 i młodsi. Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna dla Wojtka Parzycha.

Zobacz
2023-02-13 2819 Autor: RAP Rybnik
Girls RAP Cup - Rybnik 2023 (rocznik 2012 i młodsze)

W minioną niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się długo wyczekiwany turniej piłki nożnej Girls RAP Cup 2023 dla rocznika 2012 i młodsze. Było to kolejne sportowe wydarzenie organizowane przez UKS RAP Rybnik z cyklu turniejów dla chłopców, a tym razem mogliśmy oglądać młode piłkarki z całej Polski, które zostawiły całe serce na parkiecie, a patronat Prezydenta Miasta Rybnika tylko podkreślił prestiż tego wydarzenia.

Zobacz
2023-02-06 2802 Autor: Materiały prasowe
RMKS XBEST Rybnik - PZU Ślęza MOS II Poznań 87:53

Ósme zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach I ligi odniosły koszykarki RMKS Xbest Rybnik. W poniedziałek pokonały u siebie PZU Ślęzę MOS II Wrocław 87:53. Zapraszamy do oglądania zdjęć