Miniżużlowcy ścigali się w I rundzie IPP w Chwałowicach (zdjęcia)

Na torze przy ul. Pod Hałdą trwa majówka z miniżużlem. Dziś rozegrano I rundę Indywidualnego Pucharu Polski (85-140cc). Młodzi zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach – A i B. W turnieju bezkonkurencyjny był Mieszko Mudło (12 punktów + 1. miejsce w finale) z Polonii Bydgoszcz, który wygrał wszystkie swoje biegi. W finale pokonał faworytów gospodarzy, Franciszka Szczyrbę (12 punktów + 2. miejsce w finale) i Krzysztofa Harendarczyka (11 punktów + 3. miejsce w finale).

Zobacz
2023-05-02 2930 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Miniżużel: Rybki Rybnik najlepsze w I rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski (zdjęcia)

Dziś na torze w Chwałowicach została rozegrana pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Najlepsi okazali się gospodarze, czyli Rybki Rybnik (27 punktów) w składzie Franciszek Szczyrba (7), Krzysztof Harendarczyk (7), Wiktor Klecha (7) i Piotr Reszka (6). Podium uzupełniły ekipy z Torunia (23 punkty) i Bydgoszczy (21 punktów).

Zobacz
2023-05-01 3312 Autor: Adam Doliba
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zabytkowej Kopalni Ignacy 2023

Dziś w Niewiadomiu został zorganizowany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zabytkowej Kopalni Ignacy. Wzięło w nim udział 63 zawodników. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. W kategorii Open najlepszy okazał się reprezentant Ukrainy, arcymistrz Petro Golubka.

Zobacz
2023-04-29 3314 Autor: Materiały prasowe
Baseballowe derby Śląska w Rybniku (zdjęcia)

W sobotę (29 kwietnia) na stadionie przy ulicy Partyzantów w Rybniku odbyły się pierwsze w tym sezonie derby Śląska, czyli starcie 3. kolejki Baseballowej Ekstraligi sezonu 2023 pomiędzy KS Silesia Rybnik, a BUKS Gepardy Żory. W obu meczach górą byli przyjezdni.

Zobacz
2023-04-29 4084 Autor: lk
1. Liga Żużlowa: ROW Rybnik - Enea Falubaz Zielona Góra 38:52 (zdjęcia)

W zaległym meczu 1. kolejki I ligi żużlowcy ROW-u Rybnik przegrali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Enea Falubazem Zielona Góra 38:52. Wśród gospodarzy na pochwałę zasłużył Patrick Hansen, który uzbierał 10 oczek. Dobrze spisał się także Brady Kurtz, zdobywca 8 punktów. Z pozycji rezerwowego wystąpił Jan Kvech. Czech pojawił się na torze czterokrotnie, przywożąc łącznie 7 punktów. Największym rozczarowaniem okazał się Matej Zagar, który w dwóch pierwszych swoich biegach zdobył tylko 1 punkt. W kolejnych wyścigach Słoweniec był zastępowany przez innych zawodników.

Zobacz
2023-04-21 6679 Autor: Grzegorz Matla
ROW przegrał z Enea Falubazem Zielona Góra. Groźny karambol w Rybniku!

W zaległym meczu 1. kolejki I ligi żużlowcy ROW-u Rybnik przegrali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Enea Falubazem Zielona Góra 38:52. Podczas zawodów miał miejsce groźnie wyglądający karambol. Żużlowiec gości Wiktor Trofimow jr został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania. Zobaczcie naszą pierwszą partię zdjęć!

Zobacz
2023-04-20 6577 Autor: Grzegorz Matla
Regaty o Puchar TS Kuźnia Rybnik 2023 - wręczenie nagród

Kolejny rok z rzędu Rybnik był organizatorem jednych z pierwszych regat otwierających sezon regatowy w Polsce. Od piątku do niedzieli na Zalewie Rybnickim rywalizowało ponad 140 zawodników z całej Polski w klasach ILCA oraz OPTIMIST. Zwycięzcy regat w swoich kategoriach otrzymali nagrody i dyplomy z rąk m.in. olimpijczyków Aleksandry Melzackiej i Mirosława Małka.

Zobacz
2023-04-17 3556 Autor: Agata Mrugalska - TS Kuźnia Rybnik
Bajtel na kole 2023. Najmłodsi ścigali się w Kamieniu!

W niedzielę 16 kwietnia na terenie Ośrodka w Kamieniu odbyły się zawody kolarskie dla najmłodszych pn. „Bajtel na kole”. Poza samą rywalizacją rybnicki MOSiR zaplanował liczne atrakcje dla dzieci. Ponadto została zorganizowana zbiórka charytatywna na rzecz małego Leosia.

Zobacz
2023-04-17 5571 Autor: Facebook MOSiR Rybnik
Drugi dzień regat o Puchar TS Kuźnia Rybnik 2023

Za nami drugi dzień (15 kwietnia) regat o Puchar TS Kuźnia Rybnik. Niestety z uwagi na brak wiatru na wodach Zalewu Rybnickiego nie udało się rozegrać wyścigów. Dzień upłyną na bezskutecznych próbach doprowadzenia wyścigu do mety.

Zobacz
2023-04-15 3734 Autor: Agata Mrugalska - TS Kuźnia Rybnik
Półfinał Pucharu Polski w futsalu: TS ROW Rybnik – BTS Rekord Bielsko-Biała 5:1

Rywalem ROW-u w półfinale Pucharu Polski był świeżo upieczony mistrz kraju w futsalu, Rekord Bielsko-Biała. W hali rybnickiego „Ekonomika” nasze piłkarki nie wystraszyły się faworyzowanego przeciwnika i wygrały 5:1. Hat-tricka ustrzeliła Agata Sobkowicz, a po jednym trafieniu dorzuciły Petra Zdechovanova i Katarzyna Jasińska. Bielszczanki odpowiedziały tylko golem honorowym w końcówce spotkania.