ROW Rybnik - Lokomotiv Daugavpils 56:34

Trzynasta kolejka okazała się szczęśliwa dla żużlowców ROW-u. W niedzielę 19 sierpnia rybniczanie pokonali na torze przy ul. Gliwickiej Lokomotiv Daugavpils 56:34 i wyprzedzili Łotyszy w tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej.

Zobacz
2018-08-20 3784 Autor: Arkadiusz Siwek
MKSz Rybnik w mistrzostwach Polski w szachach we Wrocławiu

W Hali Stulecia we Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Zawodnicy Miejskiego Klubu Szachowego Rybnik wrócili z imprezy z 5 medalami. W turnieju szachów szybkich Jakub Seemann w grupie chłopców do lat 10 wywalczył złoty medal. W grupie dziewcząt do lat 14 brązowy medal wywalczyła Gabriela Króliczek. W szachach błyskawicznych złoty medal wywalczyła Honorata Kucharska w grupie dziewcząt do lat 16 oraz ponownie Jakub Seemann w grupie chłopców do lat 10. W grupie dziewcząt do lat 18 brązowy medal zdobyła Wiktoria Cieślak.

Zobacz
2018-08-15 2078 Autor: Materiały prasowe
Zawodnicy Tchoukball Ursus Rybnik w ME w Castellanzie

Aż 12 zawodników klubu Tchoukball Ursus Rybnik wzięło udział w mistrzostwach Europy. Po wielu wyczerpujących meczach, zmaganiach z bólem, upałem i zmęczeniem reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn zajęły 6. miejsce, natomiast chłopcy w kategorii do 18 lat uplasowali się na 4. pozycji. Jest to duży sukces Polaków i bardzo cenne doświadczenie dla zawodników rybnickiego klubu. W kategoriach męskiej, żeńskiej i M18 zwyciężyli Włosi.

Zobacz
2018-08-12 2444 Autor: Materiały prasowe
Puchar Polski: ROW 1964 Rybnik – Gwardia Koszalin 1:1, k. 5:4

Na stadionie przy ul. Gliwickiej w rundzie wstępnej Pucharu Polski piłkarze ROW-u 1964 Rybnik pokonali po serii rzutów karnych Gwardię Koszalin. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Zobacz
2018-08-08 2393 Autor: Dominik Gajda
Rybnicka Drużyna Ratownicza w MP w Sopocie

W dniach 28-29 lipca zawodnicy drużyny ratowniczej z Rybnika uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim Sopot 2018. Byli to Tymoteusz Świecak, Kornel Zapert oraz najmłodszy z całej trójki Jakub Szyniec.

Zobacz
2018-08-05 2086 Autor: Materiały prasowe
ROW 1964 Rybnik – Górnik Łęczna 1:2

W 3. kolejce II ligi sezonu 2018/19 piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna 1:2. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Marek Krotofil.

Zobacz
2018-08-03 2222 Autor: Dominik Gajda
Alter Sport Festiwal 2018: jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

W sobotę 25 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Żużlowej w Rybniku zostanie zorganizowany Alter Sport Festiwal. Będą takie atrakcje, jak wakeboard, bubble socer, cross fot, skutery wodne, mountainboards czy trajki. W tym samym dniu odbędą się zawody dirt jumpingu w ramach Pucharu Świata FMB World Tour w konkurencji Big Air. Polskę będą reprezentować Marek „Maro” Łebek i Szymon Godziek. Z kolei na specjalnie przygotowanej scenie zagrają Shaun Baker & Jessica Jean oraz Lexxus MC.

Zobacz
2018-08-01 2813 Autor: Materiały prasowe
Lekkoatletyka: RMKS i TL ROW Rybnik w 24. OOM w Chorzowie

Lekkoatleci klubów z Rybnika wywalczyli cztery medale 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie złoto zdobyła Aleksandra Bednarek (rzut oszczepem), dwa srebra – Julia Polak (biegi na 100m i 200 m), a brąz – Michał Węgrzyk (rzut dyskiem 1,5 kg).

Zobacz
2018-07-30 2588 Autor: Materiały prasowe
Miniżużel: finał zawodów o Złote Trofeum w Chwałowicach

W niedzielę na stadionie Rybek Rybnik w Chwałowicach odbył się finał zawodów o Złote Trofeum. Impreza organizowana pod auspicjami Światowej Federacji Motocyklowej to nieoficjalne mistrzostwa świata miniżużlowców. Bezapelacyjnym zwycięzcą rybnickiego turnieju został Niemiec, Norick Bloedorn.

Zobacz
2018-07-29 2256 Autor: Dominik Gajda
Miniżużel: półfinały zawodów o Złote Trofeum w Chwałowicach

Dziś na stadionie Rybek Rybnik w Chwałowicach zostały rozegrane dwa półfinały o Złote Trofeum Miniżużla, organizowane pod auspicjami Światowej Federacji Motocyklowej. Zawody wygrali Norick Bloedorn z Niemiec i Mathias Pollestad z Norwegii. Finał turnieju uznawanego za nieoficjalne mistrzostwa świata miniżużlowców odbędzie się w niedzielę 29 lipca o godzinie 14:00.