Kontuzje na Łące

2006-08-05, Autor:
Energetyk ROW zainaugurował rozgrywki IV ligi II grupy śląskiej.

Nie tak wyobrażali sobie kibice Energetyka ROW Rybnik pierwszy mecz swoich ulubieńców. Na mokrej murawie podopieczni Piotra Piekarczyka przegrali z przeciętnym LKS-em Łąka 0:1. – W tych warunkach ciężko się grało z drużyną nastawioną na kontry. Pierwsze mecze zawsze bywają trudne – tłumaczy trener Energetyka ROW.

Decydującą o losach spotkania bramkę zdobył w 79 minucie Andrzej Żur. Wykorzystał jedyny poważny błąd rybnickiej defensywy. Pozostawiony bez opieki z 12 metrów precyzyjnym uderzeniem pokonał Andrzeja Skrockiego.

Akcje zakończone strzałem na bramkę rywala można było policzyć na palcach jednej ręki. Energetyk ROW zagrał słaby mecz i trudno znaleźć zawodnika zasługującego na wyróżnienie. Na domiar złego kilku piłkarzy musiało opuścić boisko z powodu kontuzji. W 30 minucie po zderzeniu z bramkarzem gości z bólu nie umiał wytrzymać Grzegorz Piełka. W drugiej połowie z boiska kontuzjowany Wojciech Szewieczek.

Trener Piekarczyk wykorzystał do maksimum możliwości zaciąg młodych graczy. Bez poważniejszych błędów defensywą kierował 18-letni Paweł Krzysztoporski. W ataku próbowali mieszać jego rówieśnik – Marcin Wodecki i o rok starszy Paweł Matochniejczuk. Na boisku pojawili się również Gabriel Nowak (rocznik 1986) i Daniel Tomiczek (rocznik 1987).

Bazowanie na tak młodych zawodnikach to lekkie nieporozumienie dla wielu kibiców. Przed sezonem Energetyk ROW nie wzmocnił się żadnym zawodnikiem. – Były problemy z zatrzymaniem tych, którzy do tej pory grali w naszym zespole – mówi Piekarczyk. Sytuacja w klubie nie wygląda zatem ciekawie. Kibice obawiają się, że rozpoczęty sezon nie będzie walką o awans, ale batalią o utrzymanie w szeregach IV ligi. W tym sezonie do klasy okręgowej spadnie minimum 9 zespołów. Powodem tak dużych cięć jest redukcja dwóch grup IV ligi do jednej (zobacz wyniki naszej sondy).

Smutny dla rybniczan obrazek pojawił się również na trybunach, gdzie większość kibiców stanowili sympatycy gości. Głośnym dopingiem kilkakrotnie pomogli swojej drużynie. Niestety piłkarze Energetyka ROW nie mogli liczyć na takie wsparcie. A szkoda…

Energetyk ROW Rybnik – LKS Łąka 0:1 (0:0)

Bramka dla LKS-u: Andrzej Żur (79).

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki – Krzysztoporski, Piekarczyk, Sitko, Nowak – Dzięgielowski (79 min. – Tomiczek), Kuś, Kostecki, Reclik – Piełka (30 min. – Wodecki, 86 min. – Matochniejczuk), Szewieczek (61 min. – Jaśkiewicz).