zamknij

Sport i rekreacja

Żużel: czy ROW Rybnik powtórzy wynik z Bydgoszczy?

2022-06-24, Autor: Adam Doliba

Przed rybnickimi żużlowcami bardzo trudne zadanie. W najbliższej kolejce będą gościć lidera eWinner 1. Ligi, Abramczyk Polonię Bydgoszcz.

Reklama

Mecz ROW-u Rybnik z Abramczyk Polonią Bydgoszcz odbędzie się w niedzielę 26 czerwca o godzinie 14:00.

KUP BILET

W tabeli eWinner 1. Ligi bydgoszczanie zajmują pierwsze miejsce. Mają na swoim koncie 18 punktów, tyle samo co Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Po ostatniej porażce w Gnieźnie rybniczanie plasują się na ostatniej pozycji, tracąc do Aforti Startu i Zdunek Wybrzeża Gdańsk jeden punkt.

W pierwszym spotkaniu na torze w Bydgoszczy gospodarze zremisowali z ROW-em 45:45. Powtórzenie tego wyniku na stadionie przy ul. Gliwickiej byłoby sporym sukcesem rybniczan.

Awizowane składy:

ROW Rybnik: 9. Lyager, 10. Klindt, 11. Wojdyło, 12. Pieszczek, 13. Zengota, 14. Tkocz, 15. Trześniewski

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 1. Bjerre, 2. Jeleniewski, 3. Zagar, 4. Mihailovs, 5. Miedziński, 6. Przyjemski, 7. Konieczny

eWinner 1. Liga – wyniki:

1. runda: Stelmet Falubaz Zielona Góra - Aforti Start Gniezno 45:45, Trans MF Landshut Devils - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 47:43, Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno 39:51, Orzeł Łódź - ROW Rybnik 51:39

2. runda: ROW - Landshut 53:37, Bydgoszcz - Gdańsk 52:38, Gniezno - Łódź 35:55, Krosno - Zielona Góra 0:40

3. runda: Rybnik - Krosno 40:50, Landshut - Zielona Góra 42:48, Gdańsk - Gniezno 37:52, Łódź - Bydgoszcz 39:51

4. runda: Zielona Góra – Gdańsk 47:43, Krosno – Łódź 61:29, Gniezno – Landshut 52:38, Bydgoszcz – Rybnik 45:45

5. runda: Łódź – Zielona Góra 45:45, Rybnik – Gniezno 59:31, Landshut – Gdańsk 47:43, Krosno – Bydgoszcz 44:45

6. runda: Gdańsk – Rybnik 53:37, Zielona Góra – Bydgoszcz 48:42, Landshut – Łódź 50:39, Gniezno – Krosno 29:61

7. runda: Rybnik – Zielona Góra 35:55, Krosno – Landshut 47:43, Łódź – Gdańsk 51:38, Bydgoszcz – Gniezno 49:41

8. runda: Gniezno – Bydgoszcz 36:54, Gdańsk – Łódź 51:39, Zielona Góra – Rybnik 56:34, Landshut – Krosno (08.07)

9. runda: Łódź – Landshut 44:46, Bydgoszcz – Zielona Góra 49:41, Krosno – Gniezno, Rybnik – Gdańsk (10.07, godz. 16:30)

10. runda: Zielona Góra – Łódź 57:33, Gdańsk – Landshut 48:42, Bydgoszcz – Krosno 46:44, Gniezno – Rybnik 45:43

11. runda: Łódź – Krosno, Landshut – Gniezno (25.06, 16:30), Gdańsk – Zielona Góra, Rybnik – Bydgoszcz (26.06, 14:00)

M Drużyna M B Pkt Z R P +/-
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 3 18 7 1 2 53
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 2 18 7 2 1 114
3. Cellfast Wilki Krosno 8 0 10 5 0 3 47
4. Trans MF Landshut Devils 9 1 9 4 0 5 -25
5. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 1 8 3 1 6 -48
6. Aforti Start Gniezno 9 0 7 3 1 5 -75
7. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 1 7 3 0 6 -28
8. ROW Rybnik 9 1 6 2 1 6 -38
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.