zamknij

Wiadomości

Zoom na Rybnik: co się dzieje z naszymi śmieciami?

2021-12-07, Autor: red

W najnowszym Zoomie na Rybnik pod lupą proces segregracji i składowania śmieci w Rybniku.

Reklama

Co dzieje się z naszymi odpadami po ich wyrzuceniu do kontenera? Za co dokładnie płacimy, płacąc za śmieci? Jakie są zasady i cele segregacji odpadów? Odpowiedzi na te pytania w najnowszym Zoomie na Rybnik:

 

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Kurt_Wallander 2021-12-07
  10:58:44

  40 9

  "Każdy powinen segregować" - żartujecie sobie, prawda? Po segregowane zawsze przyjeżdza jedna śmieciarka, worki zielone, żółte i niebieskie lądują w zgniatarce. Sprasowane posegregowane odpady jadą na składowisko. Skoro Wy je rozdzielacie, to po jaką cholerę robić sobie dodatkową robotę na dzielenie śmieci do recyklingu, trzymać multum różnych worków, hm?

  Dowiem się?

 • ~THE Bill 2021-12-07
  11:44:29

  5 24

  ~Kurt_Wallander - wydawało mi się, że jesteś inteligentnym komentatorem. Jestem szczerze rozczarowany dzisiejszym komentarzem. Jest zdecydowanie poniżej twojego poziomu. Odpowiem ci: po to, żeby nie rozdzielać każdego jednego pojedynczego papierka od folii, tylko w grupach całe frakcje dzielić. To zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Widziałeś taśmociąg. Do autorów tego nagrania: stwórzcie dokładny filmik jak to wygląda, bo nawet radny Niedobczyc nie wierzy w sens segregacji więc warto to przybliżyć. Wydaje mi się, że każdy ma taki etap w życiu, że poddaje w wątpliwość zasadność rozdzielania odpadów i takie akcje edukacyjne są konieczne cyklicznie.

 • ~Lateks 2021-12-07
  14:52:06

  18 0

  Świetny materiał taki typowy dla naszego wspaniałego UM. Co powiedzieć żeby nikt nic nie wiedział.
  Droga redakcjo to za co płacimy? Ile kosztuje transport, ile sortowanie, ile składowanie a ile firmy zarabiają na sprzedaży surowców?
  Ile na tym zarabia UM czy spółki miasta jak Hossa?
  Ile odpadów się składuje? A ile wykorzystuje ponownie?

 • ~Kurt_Wallander 2021-12-07
  15:13:14

  18 3

  @THE Bill

  uwierzyłbym, gdyby to faktycznie była śmieciarka dwu/trzy komorowa, umożliwiająca zbieranie oddzielnych frakcji. Ale nie. Warszawa do każdej frakcji ma dedykowany osobny pojazd a nie jednokomorową zgniatarkę, do której mili panowie wrzucają wszystko, jak leci. Nie pisałem o mieszaniu wszystkiego razem z tzw. mokrymi odpadami, jak to czasem widuję na osiedlu obok - to trochę wizerunkowy strzał w kolano, kiedy po wszystko przyjeżdża jedna śmieciarka.

  Nadal nie widzę sensu, abym do żółtego worka wrzucał plastik i puszki, do niebieskiego papier a do białego szkło, skoro chłopaki ze śmieciarki wrzucą to i zgniotą w jednokomorowej śmieciarce.

  Mieszkańcy mają dokonoać wstępnej selekcji, między innymi oddzielając surowce wtórne od „mokrych” odpadów zmieszanych i to robię. Skoro jest tak, jak piszesz, to naprawdę nie widzę sensu pakowania wszystkiego do osobnych worków - worki na drzewach nie rosną, pojemniki na odpady za darmo też nie są. Resztę w sortowni sami sobie doczyszczą i podzielą surowce znowu na papier, szkło, plastik.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 1166