Znów na czele

2005-09-18, Autor:
Po zwycięstwie nad Polonią Łaziska i porażkach pierwszej trójki tabeli IV ligi, Energetyk ROW Rybnik powrócił na fotel lidera.

Sobotni mecz Energetyka z Polonią Łaziska jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już padła pierwsza bramka. Po faulu w polu karnym na Grzegorzu Piełce jedenastkę na gola zamienił kapitan Energetyka – Roman Skorupa. Po kilku minutach było już 2:0. Akcję ponownie zainicjował Piełka, a egzekutorem tym razem okazał się najlepszy strzelec ROW-u – Wojciech Szewieczek. Dwie bramki rozluźniły nieco rybniczan. Chwila nieuwagi i goście zdobyli bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Przybyła. W pierwszej połowie gole już nie padły, ale kilkusetosobowa grupa kibiców nie mogła narzekać na jakość widowiska.

Druga odsłona to liczne ataki obu ekip. Najgroźniejszą akcję przeprowadzili goście. Po strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Andrzeja Skrockiego, a dobitkę z linii bramkowej wybił Michał Piekarczyk. Ta i kilka innych niewykorzystanych sytuacji zemściły się na graczach Polonii. W 86. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, bramkę ponownie zdobył Szewieczek. W tej sytuacji sędzia zastosował „przywilej korzyści”, gdyż w polu karnym faulowany był debiutant – Artur Jaśkiewicz. Swoje „pięć minut”, a w zasadzie „minutę”, wykorzystał również Łukasz Potera. Kilka chwil po wejściu na boisku strzelił czwartego gola dla Energetyka. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, grający ambitnie do końca goście zdobyli jeszcze jedną bramkę. Jej autorem był Kopytko. Nie odebrała jednak ona trzech punktów piłkarzom ROW-u, wśród których bardzo dobrze zaprezentowali się: wracający po kontuzji Tomasz Kuś oraz nowy nabytek Energetyka, Artur Jaśkiewicz, który wcześniej występował w Górniku Zabrze.

W pozostałych meczach IV ligi przegrały wszystkie drużyny, które wyprzedzały Energetyka przed tą kolejką. Tym samym rybniczanie, po tygodniowej przerwie, wrócili na czoło tabeli.

Energetyk ROW - Polonia Łaziska 4:2 (2:1)
: dla ROW-u: Skorupa (3-k.), Szewieczek - dwie (12, 86), Potera (90), dla Polonii: Przybyła (20), Kopytko (90+1).

Skład: Skrocki - Kożuchowski (89 min. - Potera), Skorupa, Malcher, Piekarczyk - Paszneda, Śwęty, Dzięgielowski (77 min. - Nowak), Kuś - Szewieczek (90 min. - Reclik), Piełka (63 min. - Jaśkiewicz)