Znakomita seria ROW-u 1964 Rybnik przerwana w Wodzisławiu. Odra lepsza w derbach regionu

2023-10-01, Autor:

W derbach regionu piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na boisku Odry Wodzisław.

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Odry Wodzisław zmobilizowali się na derbowe starcie z ROW-em 1964 Rybnik i wygrali 3:1.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Dwa z nich strzelił dla gospodarzy Bartosz Krzyżok, a jedno trafienie dorzucił Szymon Kalisz. Rybniczanie odpowiedzieli tylko bramką Jana Janika z rzutu karnego.

Warto dodać, że tuż przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystała Odra. Znakomicie w bramce ROW-u 1964 spisał się Dominik Stanny.

W Wodzisławiu została przerwana znakomita seria rybniczan czterech zwycięstw z rzędu.

W następnej kolejce ROW 1964 zmierzy się na wyjeździe z Gwarkiem Ornontowice.

9. kolejka śląskiej II grupy IV ligi:

GKS II Tychy - Gwarek Ornontowice 2-1 LKS Tworków - Kuźnia Ustroń, Rekord II Bielsko-Biała - Decor Bełk, Tempo Puńców - Spójnia Landek, MKS Lędziny - LKS Czaniec MRKS Czechowice-Dziedzice - Polonia Łaziska Górne 0-5 Orzeł Łękawica - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2-0 Odra Wodzisław Śląski - ROW 1964 Rybnik 3-1

1. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 9 19 6 1 2 28-14
2. Polonia Łaziska Górne 8 17 5 2 1 13-4
3. Odra Wodzisław Śląski 9 17 5 2 2 18-7
4. Spójnia Landek 8 17 5 2 1 16-6
5. ROW 1964 Rybnik 9 16 5 1 3 16-19
6. Orzeł Łękawica 9 15 5 0 4 16-10
7. Gwarek Ornontowice 9 14 4 2 3 20-8
8. Tempo Puńców 8 12 3 3 2 16-14