zamknij

Wiadomości

Zatrzęsło budynkami w regionie

2021-06-18, Autor: 

Dziś rano mieszkańcy naszego regionu znów odczuli silne trzęsienie. Jak informuje rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, do wstrząsu doszło w rejonie kopalni Ruch Rydułtowy. Na szczęście bez skutków na dole.

Reklama

Do wstrząsu o magnitudzie 2,6, czyli bardzo dużego jak na górnicze warunki, doszło dziś rano o godzinie 7.48. Pisze o tym jeden z naszych Czytelników z Niedobczyc.

- O godz. 7:48 dziś leżąc na łóżku, czułem jak budynkiem zatrzęsło przy ul Hetmańskiej. Te kopalnie powinni zamknąć. Kopalnia zawsze umywa ręce, że otóż pod blokami nie ma wyrobiska, to skąd te trzęsienia – pisze.

Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej poinformował nas, że epicentrum wstrząsu miało miejsce w kopalni Ruch Rydułtowy rejonie ściany III EE1, na poziomie 1200 metrów.

- Bez skutków na dole. Nikt nie został poszkodowany. Na ten moment natomiast odebraliśmy trzy telefony do mieszkańców w tej sprawie.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 10

Materiał oryginalny: https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,dzis-rano-zatrzeslo-w-rydultowach,wia5-3266-23702.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Kurt_Wallander 2021-06-18
  09:53:50

  37 1

  Cyt. "pod blokami nie ma wyrobiska, to skąd te trzęsienia" - z całym szacunkiem, ale ktoś tu chyba spał na fizyce...

 • ~Fidzi 2021-06-18
  10:18:48

  40 6

  Kurt,
  na fizyce spali "specjaliści" z kopalni!
  Właśnie takie uzasadnienie dostałam przy odmowie odszkodowania za popękany dom w Gaszowicach.
  "Wg naszych planów oddziaływania w Pani okolicy wstrząsy nie powinny występować, bo my tam nie mamy żadnego wyrobiska".
  Zmuszają ludzi do składania pozwów. Kto się odwoła ten wygra. Kto się nie odwoła ten daje kopalni zysk wynikający ze zmniejszenia wysokości wypłacanych odszkodowań.

 • ~norton 2021-06-18
  11:20:23

  23 2

  A ilu telefonów od mieszkańców nie odebraliście?

 • ~romcost 2021-06-18
  17:43:44

  12 3

  Uważajcie na tą krecią mafię, jeśli zgłosicie szkodę na kopalni i kopalnia się na Was wypnie (celowe działanie), to po 5 latach szkoda się przedawnia i możecie kretom nagwizdać, nic nie dostaniecie, po negatywnej lub niesatysfakcjonującej decyzji od razu składajcie pozew do sądu, bo Was wyr... ją... PD złorzenia poztu termin przedawnienia się wstrzymujcie. Uważajcie tesz na grę na czas, odpowiedzi w ostatnim terminie, niewiąrzące i generujące czasochłonne problemy, a to potwierdzenie własności, a to uzupełnienie oświadczeń wszystkich współwłaścicieli, to podważenie wyceni i deklaracja wyceny przez rzeczoznawcę z kopalni, zaniżanie wycen do śmiesznych kwot, dostaniecie nieczytelny dla Was kosztorys w oparciu o KNRy...

 • ~romcost 2021-06-18
  17:55:59

  4 3

  Też oczywiście, nie tesz ;), pszepraszam za błędy, ale to autokorekta takie niespodzianki czasem robi i grube palce...

 • ~Fenrir 2021-06-18
  18:04:58

  22 5

  Jesienią położyliśmy gładzie, dziś ściany wyglądają jakbyśmy sieć rybacką na nie nałożyli. Kopalnia oczywiście standardowo twierdzi że pod naszym domem nie kopią. A że chałupa się trzęsie tak że pies momentami nie wie gdzie się schować to pikuś. Za każdym razem gdy naszą chałupą trzęsie pojawia się komunikat o wstrząsie w Rydułtowach a to dobre parę kilometrów od nas. Chyba czas oddawać sprawy do sądu bo nie widzę powodu żeby kopalnia mająca kasę na utrzymanie nierobów zwanych górnikami migała się od płacenia za spowodowane przez siebie szkody.

 • ~romcost 2021-06-18
  21:09:31

  10 2

  ~Fenrir idź z tym do sądu, czas tutaj biegnie na twoją niekorzyść, jak nic nie zrobisz sprawa się przedawni, nic Cię to nie kosztuje (ewentualnie adwokat, ale szukaj takiego, który specjalizuje się w takich sprawach), a wstrzymujesz bieg przedawnienia. Prawdopodobnie po otrzymania wezwania kopalnia zaproponuje Ci ugodę. To, że nie kopią pod tobą nie ma nic do rzeczy, ale jesteś w strefie oddziaływania a Twój dom nie musi być odporny na nie. Kopalnie to jak mafia pod tym względem, nie dość, że Ci zniszczą dorobek życia, to jeszcze zrobią wszystko, aby nie wyrównać Ci strat.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1645