zamknij

Wiadomości

Zamkną dwie ulice w Rybniku

2019-09-17, Autor: bf

Uwaga kierowcy. Jeszcze w tym tygodniu zostaną zamknięte dwie ulice w Rybniku. Chodzi o ul. Dworek i Chwałowicką.

Reklama

Rybnicki magistrat informuje, że ul. Dworek zostanie zamknięty w piątek (20 września). Ma to związek z remontem nawierzchni. Droga zostanie wyłączona z ruchu na około 3 tygodnie. Na zamkniętym odcinku drogi będzie możliwość dojazdu do posesji.

Wyznaczono objazdy:

Objazd ul. Kotucza: Rondo Topolczany, ul. Raciborska, ul. Zebrzydowicka przez rondo Dorsten do ulicy Kotucza (DK 78),

Objazd ul. Raciborska, Centrum: Rondo Wileńskie, ul. Kotucza (DK 78) przez rondo Dorsten, ul. Zebrzydowicka do ulicy Raciborskiej.

W najbliższą sobotę zamkniętą zostanie też Chwałowicka. Na szczęście tylko na jeden dzień.

- Całkowite zamknięcie ulicy Chwałowickiej w rejonie budowanego węzła drogi Racibórz-Pszczyna. Ruch pieszych zostanie utrzymany. Zamknięcie drogi związane jest z koniecznością wykonania warstwy ścieralnej na nowym rondzie, na węźle chwałowickim Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna

- wyjaśnia Lucyna Tyl z magistratu w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 46 - 1 - 26

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~palaczzasypowy 2019-09-17 09:27:50

  3 tygodnie? Już to widzę,3 miesiące to tak.

  69 20
 • ~THE Bill 2019-09-17 09:43:29

  Czy ulica Dworek będzie poszerzona? Zwężona? Będą na niej kontrapasy? Ruch będzie ograniczony? Ta uliczka była kiedyś drogą osiedlową, w tej chwili ruch jest ogromny. Nie mogą być na niej zastosowane progi zwalniające bo to główny łącznik dla karetek z południowymi dzielnicami, ale ruch przydałoby się zmniejszyć. Dla tranzytu jest Kotucza.

  55 38
 • ~igoola 2019-09-17 11:31:29

  odnośnie dróg i progów zwalniających: kto z UM zatwierdził typ zabudowanego w ubiegłym tygodniu progu zwalniającego na ul. Buhla w Zebrzydowicach? Postawili na środku drogi wybrzuszenie, które większość przejeżdżających omija z prędkością ok. 70km/h poboczem (zapraszam na wizję lokalną jakie ładne ślady powstały na poboczu).. Mieszkańcy domagali się progów z powodu braku chodnika na tej drodze, którą połowa dzieci z dzielnicy chodzi do szkoły. Teraz w miejscu zabudowy tego spowolnienia znacznie zostało zwiększone niebezpieczeństwo - dzieci musza w tym miejscu iść chyba środkiem drogi żeby żaden wariat w nich nie wjechał? Może nie jest to skala stawu dla żab ale z pewnością kilka tysięcy miejskich złotych wyrzucone w całkowicie zbędną i bezsensowną inwestycję

  48 3
 • ~Zbigniew Szałkiewicz 2019-09-17 11:46:39

  Który z mądrych radnych rybnickich zezwolił wybudować próg zwalniający na skrzyżowaniu ul.Rajskiej i Cmentarnej?Komuś zabrakło wyobraźni.Wyjazd z ul.Cmentarnej to horror.Nie widać aut jadących od strony Rybnika.Rozdzielka lamp zasłania widoczność oraz wysoka trawa wycinana 2 razy w roku.

  34 8
 • ~rybnauer 2019-09-17 12:34:30

  cyt. "ul. Dworek zostanie zamknięta w czwartek (20 września)" - to w końcu kiedy, w czwartek (19.09.) czy w piątek (20.09) ?!

  20 2
 • ~Arteks 2019-09-17 19:30:34

  Komentarze dowodzą jednego - nie da się zadowolić wszystkich. Nie ma progów - źle, zamontuję - też źle. @THE Bill - to miasto potrzebuje nowego spojrzenia na transport, inżynierię ruchu i wyłączenia z ruchu różnych miejsc. Może będzie to możliwe właśnie za sprawą nowego dyrektora ZTZ który zna się nie tylko na transporcie publicznym - ale ogólnie na transporcie. W Katowicach gdzie pracował wcześnie regularnie zamyka się różne ulice dla aut. Miasto dzięki temu zyskuje na atrakcyjności i bezpieczeństwie.

  10 25
 • ~Mareek 2019-09-17 20:50:17

  ~Zbigniew Szałkiewicz
  Odnośnie progów zwalniających na Rajskiej mieszkańcy walczyli o nie od lat, zwłaszcza że doszło do kilku groźnych wypadków. Wyjeżdżając z ulicy Cmentarnej/ Zadumy, zawsze była ograniczona widoczność aut nadjeżdżających od Rybnika, próg akurat tutaj nic nie zmienił. Mieszkam przy tej ulicy, jeżdżę samochodem i bardzo się cieszę z progów, mogę spokojnie wjechać na posesję bez obaw że rozpędzony kierowca wjedzie mi w tył, no i można wreszcie spokojnie przejść przez ulicę. Wielu kierowców traktuje tą drogę jak tor wyścigowy. Niektórzy tęsknią za czasami jak była kostka trelinka i był spokój. Koszenie jest niestety rzadko z powodu ochrony środowiska, ale warto byłoby wziąć pod uwagę bezpieczeństwo.

  7 4
 • ~Tomasz Kocur 2019-09-17 22:26:30

  Ciekawe,czy zostaną poprawnie zrobione krawędzie ronda chwałowickiego-masakra❗❗❗

  7 1
 • ~ 2019-09-18 10:52:11

  w jednej miejscowości pod Gliwicami, remont kilometrowego odcinka drogi (sfrezowanie i położenie dwóch warstw asfaltu) trwał 3 (!!!) dni, bez wyłączenia jej z eksploatacji (ruch wahadłowy), u nas też 3, ale tygodnie z jej zamknięciem, no chyba że będzie przy okazji wymieniana jej podbudowa, instalacje i chodniki

  5 2
 • ~anettk 2019-09-18 12:08:13

  Proszę bardzo niech zamykają tylko po co?! Przy tak wzmożonym ruchu osobówek,Tirów ,dostwczaków ,autobusów ta droga do dwóch lat znów będzie nadawała się do remontu.Dopóki dalej wszystkie te samochody ,ciężarowe,betoniarki itp.będą sobie robiły "skrót" do sąsiadów np. SWD to dalej Rybniccy podatnicy będą pakować kasę w niepotrzebne remonty.Syzyfowa praca.Tyle w temacie..

  6 3
 • ~Arteks 2019-09-18 12:19:56

  @ursus - a w naszym Rybniku taką Rolniczą też wyremontowali w ciągu kilku dni. Wiosenne remonty dróg też odbywały się bardzo sprawnie. Ale to zależy od długości i tego jakich prac wymaga dany odcinek. Nie rozumiem tej ciągłej pretensjonalności... Nie robią czegoś - źle, robią - też źle. Komuś przeszkadza dziura czy mulda i ciągle narzekają. Jak wreszcie władze miasta chcą to naprawić - znowu utyskiwanie bo przez 3 tygodnie będzie trzeba kawałek nadrabiać. Cóż za smutni ludzie?! @anettk - znak ograniczający tonaż na takiej ulicy jak Dworek - trochę by pomógł. Tymczasem takie znaki są na różnych peryferiach, a nie tam gdzie powinniśmy "uspokajać" ruch czyli w centrum, na deptakach, wąskich ulicach itd.

  3 8
 • ~anettk 2019-09-18 12:59:23

  @Arteks..takie znaki już są (jadąc Kotucza w dół na wysokości gabinetu stomatol.jest piereszy znak i wjezdzając na ul.Dworek od str.ronda Wileńskiego tez jest takowy znak) ale niestety nikt tego nie respektuje.Był jeszcze znak z ograniczeniami do 40km/h ale jak został zdewastowany i wyrwany tak ślad po nim zaginął,a co wyprawiają niektórzy motocykliści i kier.osobówek (na tej ul.) można poczytać już we wcześniejszych artykułach.Wstyd,żeby w centrum miasta taka wola,swawola uchodziła płazem i nikt nic z tym nie robił.

  6 1
 • ~ 2019-09-18 13:04:32

  Arteks 2019-09-18 12:19:56
  "@ursus - Nie robią czegoś - źle, robią - też źle. Komuś przeszkadza dziura czy mulda i ciągle narzekają. Jak wreszcie władze miasta chcą to naprawić - znowu utyskiwanie bo przez 3 tygodnie będzie trzeba kawałek nadrabiać. Cóż za smutni ludzie?! "
  jeżeli popierasz bylejakość, Twoja sprawa, ale nie wymagaj, by wszyscy podchodzili do tego z takim samym entuzjazmem

  4 4
 • ~Arteks 2019-09-18 13:11:43

  @ursus - odnoszę wrażenie, że ty popierasz bylejakość i dlatego chciałbyś aby zrobiono coś "byle jak byle szybko" wzorując się na... jakichś mało uczęszczanych wiejskich drogach. Trochę powagi. ;)

  3 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1052