XIV Bieg Niepodległości

2008-11-12, Autor:
Wspaniałą i słoneczną pogodą rozpoczął się dzień 11 listopada, w którym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz 14 przygotował „Bieg Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika”.

Do tegorocznego biegu zgłosiło się 805 zawodników nie tylko z Rybnika i okolic, ale również Wrocławia, Krakowa, Katowic, Sosnowca, Bytomia, Opola i Lublińca. Organizowana przez MOSiR w Rybniku impreza, stała się już na tyle popularna, że w tym roku gościliśmy na niej gościa z Doniecka na Ukrainie - Wladimira Timaszowa, który w Biegu otwartym mężczyzn zajął drugą lokatę. Pierwsze miejsce wywalczył Marcin Błaziński, o którym już w 2004 portal opolski pisał: - Marcin Błaziński ma niespełna 16 lat i wśród swoich rówieśników nie ma sobie równych w bieganiu. W błyskotliwy sposób został mistrzem Opolszczyzny w przełajach, triumfował w makroregionie śląskim i próbuje swych sił na arenie krajowej. To talent czystej wody.

W biegu otwartym kobiet wygrała Dorota Ustianowska. Zawodniczka ta już w zeszłym roku próbowała sił w rybnickim biegu. Wtedy zajęła trzecie miejsce.