Wykorzystał szansę

2008-09-25, Autor:
W zaległym meczu III ligi Energetyk ROW Rybnik wygrał w Katowicach z Rozwojem 4:1.

W Katowicach Wojciech Sałek

(przy piłce) zdobył gola z rzutu

karnego. Fot. Archiwum.

Na boisku w Katowicach pierwszy raz od dłuższego czasu w wyjściowym składzie ROW-u zobaczyliśmy Rafała Miturę. Były piłkarz Ruchu Radzionków szybko odwdzięczył się trenerowi za daną mu szansę i w 28. minucie wyprowadził rybniczan na prowadzenie. Była to druga bramka Mitury w tym sezonie. Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższył pozyskany przed sezonem z Piasta Gliwice – Łukasz Żyrkowski.

W drugiej połowie trzeciego gola dla ROW-u zdobył Szymon Jary. Co prawda gospodarze strzelili bramkę kontaktową, ale nie odwróciła ona losów spotkania. Na dodatek rybniczanie strzelili czwartego gola. Z rzutu karnego bramkarza Rozwoju pokonał Wojciech Sałek.

Po trzech meczach bez zwycięstwa piłkarze Franciszka Krótkiego w końcu wygrali. Dzięki trzem punktom z Rozwojem awansowali na czwarte miejsce w tabeli III ligi. W kolejnym meczu ich rywalem będzie Silesius Kotórz Mały. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę na boisku rywala.

Rozwój Katowice - Energetyk ROW Rybnik 1:4 (0:2)

Bramki: 28 min. Mitura - 0:1, 44 min. Żyrkowski - 0:2, 69 min. Jary - 0:3, 73 min. Gałecki (karny) - 1:3, 90 min. Sałek (karny) - 1:4.

ROW: Skrocki - Mitura, Reclik, Pacholski, Procek - Janik (81' Jaśkiewicz), Jary, Sałek, Żyrkowski - Buchała (88' Kuś), Krótki (77' Szatkowski).