Wygrane rybnickich szermierzy

2008-10-16, Autor:
Zawodnicy Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zawody, które zostały rozegrane w Radlinie, były jednocześnie II Memoriałem im. Pawła Ratajczaka (zawodnika i trenera Górnika Radlin). W dwudniowym turnieju startowało 350 zawodników z  całej Polski.

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta. Barwy Rybnika reprezentowały najmłodsze zawodniczki RMKS. W kategorii 97-99 wystartowały: Anna Mroszczak, Emilia Kucza i Natalia Żak. Najlepiej z trójki dziewcząt spisała się Anna Mroszczak, która zajęła III miejsce. Jest to największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze Ani, która przygodę ze szpada zaczęła w 2007 roku.

Pozostałe miejsca naszych zawodniczek:

30 miejsce: Emilia Kucza

42 miejsce Natalia Żak

W drugim dniu zawodów startowali szpadziści. RMKS reprezentowało aż 16 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. W najstarszej kategorii juniora mł. bezkonkurencyjny okazał się Jan Kordas z RMKS –u, który w całym turnieju nie przegrał ani jednej walki i zajął I miejsce.