Wygrana w dziesiątkę

2005-09-03, Autor:
Grając przez ponad pół godziny w dziesiątkę, piłkarze Energetyka ROW pokonali 3:2 rezerwy Odry Wodzisław.

W zakończonym przed niespełna godziną spotkaniu emocji nie zabrakło. Już w 2. minucie meczu prowadzenie dla gości uzyskał Karpiuk. W 10. minucie wyrównał niezawodny Szewieczek. Jeszcze przed przerwą - w 36. minucie, prowadzenie dla rybniczan uzyskał po indywidualnej akcji i pięknym strzale - Piełka.

W II połowie w trudnej sytuacji postawił zespół Energetyka Kacprzak, który za niepotrzebny faul otrzymał drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę. Przewagę liczebną goście wykorzystali już w 60. minucie. Skrocki chyba zlekceważył mocny strzał Adaszka, który zdobył drugą bramkę dla Odry.
I kiedy wydawało się, że utrzymanie remisu będzie w wykonaniu gospodarzy bardzo trudne, po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Szewieczek, który pomknął z piłką w pole karne rywali, a tam został sfaulowany przez Cichego. Rzut karny pewnie wykorzystał kapitan Energetyka ROW - Roman Skorupa. Szczęśliwych gospodarzy po meczu publiczność pożegnała owacją na stojąco.

Składy wyjściowe:

Energetyk ROW: Skrocki - Kożuchowski, Kacprzak, Skorupa, Piekarczyk - Święty, Malcher, Paszenda, Dzięgielowski - Szewieczek, Piełka.

Odra II: Gorczyca - Szymiczek, Cichy, Kokoszka, Bednarek - Grzyb, Caniboł, Adaszek, Szary - Karpiuk, Tkocz.

Bramki: 0:1 - Karpiuk 2', 1:1 - Szewieczek 10', 2:1 - Piełka 36', 2:2m- Adaszek 62', 3:2 - Skorupa 82' k.