Wpadka ROW-u na rozpoczęcie piłkarskiej wiosny w II lidze

2015-03-08, Autor:
W pierwszym ligowym meczu w tym roku Energetyk ROW Rybnik tylko zremisował na wyjeździe z Nadwiślanem Góra 3:3. Rybniczanie stracili trzeciego gola w końcówce spotkania. Grali wtedy z przewagą jednego zawodnika po tym, jak w 64. minucie czerwoną kartkę ujrzał Wojciech Jurek.

Wyjazdowy mecz z Nadwiślanem rybniccy piłkarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 6. minucie gola dla ROW-u strzelił Sebastian Musiolik. Niestety przed przerwą gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Bramki zdobyli Tomasz MatysekTomasz Boczek.

Po zmianie stron rybniczanie szybko wyrównali. Gola na 2:2 strzelił Szymon Sobczak. W 64. minucie czerwoną kartkę ujrzał gracz gospodarzy, Wojciech Jurek. Minutę po tym wydarzeniu gola z rzutu karnego zdobył Mariusz Muszalik. Gdy wydawało się, że rybniczanie, grając z przewagą jednego zawodnika, spokojnie dowiozą prowadzenie do końca meczu, Nadwiślan wyrównał. W 81. minucie na 3:3 strzelił Damian Furczyk. Energetyk ROW rzucił się do ataku, ale nie zdołał strzelić zwycięskiego gola. Najlepszą okazję zmarnował Muszalik, który w 87. minucie trafił w poprzeczkę.

W następnej kolejce rybniczanie podejmą na stadionie przy ul. Gliwickiej Siarkę Tarnobrzeg, która dziś przegrała ze Zniczem Pruszków 1:3. Mecz odbędzie się w sobotę 14 marca o godzinie 15:00.

Nadwiślan Góra - Energetyk ROW Rybnik 3:3 (2:1)

0:1 - Sebastian Musiolik (6), 1:1 - Tomasz Matysek (25), 2:1 - Tomasz Boczek (45), 2:2 - Szymon Sobczak (48), 2:3 - Mariusz Muszalik 65 (k), 3:3 - Damian Furczyk (81)

Energetyk ROW: Kajzer – Bedronka, Krotofil, Borovicanin (77’ Mandrysz), Siwek, Jary (69’ Grolik), Muszalik, Sobczak, Gilewicz, Gojny, Musiolik (85’ Dudziński)

Czerwona kartka dla gospodarzy: Wojciech Jurek (64)