zamknij

Wiadomości

WOŚP: nad bezpieczeństwem uczestników finału będzie czuwać policja

2014-01-11, Autor: dk, źródło: KMP w Rybniku
W najbliższą niedzielę już po raz 22. policjanci zaangażują się w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze podkreślają, że spokojny przebieg finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą.

Reklama

Nad bezpieczeństwem podczas WOŚP będzie czuwać kilkanaście tysięcy policjantów, wspieranych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Stróże prawa będą też, jak co roku, pilnowali porządku na imprezach oraz asystowali podczas konwojów zebranych pieniędzy.

- W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących apelujemy, aby zachowali rozsądek – apeluje Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

W szczególności podczas finału WOŚP należy:

- unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);
- nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;
- w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;
- jak najszybciej powiadomić policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;
- w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

– Otoczmy opieką dzieci, które zbierają pieniądze do puszek i zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Najlepiej, aby najmłodsi wolontariusze kwestowali pod opieką dorosłych. Aby ustrzec się natomiast oszustów, radzimy zajrzeć na stronę WOŚP, gdzie opisano, jak rozpoznać prawdziwych wolontariuszy – podsumowuje Aleksandra Nowara.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2014-01-11 10:09:10

  A Pisiory z księdzem proboszczem na czele źle o Owsiaku mówią, niedawno jeden Pisior powiedział, że Owsiak defrauduje kasę z orkiestry. Wierzyć im czy nie ? komu uwierzyć i kogo poprzeć ? Kościół czy Owsiaka ? kto jest ten dobry a kto zły? bo przyznam, że już się w tym wszystkim pogubiłem.

  0 0
 • ~ 2014-01-11 11:10:59

  Ja mam swoje zdanie na temat Pana Owsiaka , ale zostawiam go dla siebie. Koścół Katolicki od zawsze siał zamęt. Ksiądz który naucza aby miłować bliżniego swego sieje niezgodę i bunt. Paradoks?

  0 0
 • ~roy 2014-01-11 11:43:31

  ~Tygrysek11111 podobno koszta własne fundacji mogą wynieść do 40% zebranej kwoty ale przypuśćmy, że będzie mniej. Więcej tutaj http://www.ukrytaprawda.com/wosp-prawdziwsza-prawda/ (bardzo ciekawe wnioski). Jaka jest prawda? Cóż wydaje mi się, że cel szczytny ale trochę rozdmuchany i wybielany co nie ujmuje WOSP rozmachu i organizacji na poziomie jakim Caritas chyba może tylko pomarzyć. WOSP nigdy nie uzbiera więcej niż Caritas (zbiórka cały rok) i raczej nie jest "tańszy" w obsłudze zbiórki ale tu by trzeba było mieć zestawienie do porównania. Reasumując OWSIAK nie jest zły ale nie taki fajny na jakiego się go kreuje, twierdząc, że nie zarabia na WOSP mówi pół prawdę bo nie zarabia on ale jego żona :) . Prawdą też jest, że WOSP chomikuje pieniądze na kontach :) ale nikt im tego nie zabroni. Jak ktoś myśli, że wszystko idzie na cel finału orkiestry to jest naiwny. Nikt nie jest czarny ani biały, należy mieć otwarty rozum i nie wierzyć nikomu na słowo. Pozdrawiam

  3 0
 • ~Ancymon 2014-01-11 11:51:38

  Do Mariusz Grodecki-Ja mam swoje zdanie na temat Pana Owsiaka , ale zostawiam go dla siebie.Najlepiej wysługiwać się dziećmi by kwestowały(żebrały) a ten buc małpuje w telewizji przypisując sobie zasługi ,że jego orkiestra nazbierała pieniądze na szpitale.A ci wszyscy dziennikarze znów będą mu przyklaskiwać jak to Jurek ratuje polską służbę zdrowia-obłęd.Głupcy Polacy znów dają sobą manipulować i robią wszystko jak im (orkiestra) zagrają.

  5 0
 • ~ 2014-01-11 12:57:12

  ~Ancymon tzn że mam go oczerniać na publicznych forach? Problem zaczyna się już w sztabach rejonowych (pamiętna sprawa znikających telefonów PLAY`a). Nie dam na tą orkiestrę złamanego grosza więc po co mam o niej dyskutować , to nie mój problem.

  0 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2264