zamknij

Wiadomości

WOŚP: mieszkańcy regionu byli hojni. Padło kilka rekordów!

2018-01-15, Autor: bf

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cały czas bije kolejne rekordy – nie tylko w Polsce, ale również w naszym mieście i gminach powiatu rybnickiego. Sztab WOŚP w Rybniku zebrał ponad 230 tys. złotych. To więcej niż rok temu. Jak poszło wolontariuszom w regionie?

Reklama

Jak mówi nam dzisiaj Arkadiusz Klimczak – szef rybnickiego sztabu WOŚP, rybniczanie okazali się w tym roku bardzo hojni. - Zebraliśmy ponad 230 tys. złotych, to kolejny rekord. Na sumę składają się datki z Kosmicznego Meczu, niedzielnej zbiórki pieniędzy i przelewów za licytacje – wyjaśnia. Dodajmy, że rok temu w Rybniku zebrano w sumie 210 tys. złotych.

Rekordy padły też w gminach naszego powiatu. Wolontariusze Szkoły Podstawowej z Klasami Gimnazjum w Lyskach (którzy są częścią rybnickiego sztabu WOŚP) zebrali prawie 33,5 tys. złotych i 12 euro. Dzieci i młodzież zbierała pieniądze na terenie gmin Lyski, Gaszowice, Jejkowice oraz w Górkach Śląskich. Rok temu suma opiewała na 29 450,27 zł.

W Czerwionce-Leszczynach sztab WOŚP mieścił się w Hufcu ZHP. We wszystkich dzielnicach i sołectwach Czerwionki-Leszczyn kwestowało łącznie 80 wolontariuszy. Z roku na rok kwota zebrana w Czerwionce-Leszczynach rośnie. Dzięki ofiarności mieszkańców, co roku bijemy kolejny rekord. Nie inaczej było w tym roku - podkreśla Szef Harcerskiego Sztabu WOŚP w Czerwionce Leszczynach hm. Marek Looze.

Dzięki ofiarności mieszkańców gminy kwota zebrana przez wolontariuszy w Czerwionce-Leszczynach do tej pory to 33 791,78 zł. Jest to kwota zadeklarowana na dzień finału Orkiestry, a jej wysokość jeszcze wzrośnie – nie przeliczono jeszcze waluty zagranicznej, ani nie wyceniono oddanej biżuterii i kosztowności.

Wspomogliście w tym toku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Oceń publikację: + 1 + 102 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~ 2018-01-15 20:31:18

  Oczywiscie!!

  1 1
 • ~tf2 2018-01-15 20:41:45

  WOSP zebrała pewnie jakieś 80 mln zł. Tymczasem rocznie wydajemy na ochronę zdrowia grubo ponad 110 mld zł. Nie dajmy się zwariować - zebrana kwota jest bowiem 1375 mniejsza niż rocznie wydajemy, to zaledwie 0,073% jakie wpłacają ludzie niezwiązani z fundacją Owsiaka.

  19 15
 • ~master4k 2018-01-15 23:17:13

  @ tf2

  Czyli co? WOŚP powinien przestać zbierać? To chcesz przekazać?

  Jak już tak bardzo chcesz rachować, to zadaj sobie trochę więcej trudu i policz proszę ile % z tych 110 mld rocznie idzie na zakup wyłącznie sprzętu medycznego. Wtedy uzyskasz znacząco wyższy odsetek w relacji do sumy zebranej tylko w tym roku. Jeśli przy tym uwzględnisz, że akcja Owsiaka trwa już ponad 26 lat, to suma zebranych pieniędzy nie będzie już tak "symboliczna" jak uważasz.

  Nie wiem jak inni, ale mi osobiście jest trochę wstyd, że ktoś musi wyręczać państwo polskie w czymś, co powinno być priorytetem (zaraz obok edukacji) każdego polskiego rządu.

  15 13
 • ~Marcin Kulpa 2018-01-16 01:33:36

  Czytając ten jałowy bełkot osobników sponsorujących Owsiaka oraz kalekie instytucje państwowe jakimi są szpitale jedno tylko można wywnioskować: osobniki te zaraziły się poważnie robalami zwanymi owsikami, co skutkuje z poważnym defektem intelektualnym z moralnym, który powoduje wyłączenie samodzielnego myślenia i prawidłowego rozumowania. To nie instytucjom państwowym masz pomagać, ale bliźniemu w biedzie. Bo państwo na te cele okrada nas poprzez podatki, z których to dofinansowuje owe podległe mu instytucje państwowe, a co jest psim obowiązkiem państwa. Owsiakowy haracz to wyłudzenie z obywateli dodatkowego podatku, dzięki któremu Owsiak zbija interes z rodzinką żyjąc w luksusie, a jednocześnie pod płaszczykiem dobra, które tylko jest z pozoru przeforsowuje degregolandę promocji aborcji, eutanazji, demoralizacji dzieci i młodzieży, cywilizacji śmierci.
  I wasze mity o nie korzystaniu z sprzętu zdechły w monencie gdy powstawały. Bo państwo zobowiązane jest, aby każdemu obywatelowi zapewnić leczenie.

  A teraz zindoktrynowane i zmanipulowane lemingi pełzające larwy możecie wylewać swój hejt na moją osobę. A ku większemu waszemu bicia piany wścieklizny z ryja dopiszę, że mnie to nie rusza i pozostanie bez odzewu na świadectwo przeciwko wam. Żegnam z darem modlitwy za was o opamiętanie się. Bez odbioru i nie pozdrawiam.

  PS. Nie wzbraniaj się i nie bój się włączyć samodzielnego myślenia, bo to nie boli, a posłuży ci ku wyzwoleniu.

  13 15
 • ~kierowca bombowca 2018-01-16 07:04:14

  @masterk - zacznijmy od tego, że nikt nie musi wyręczac Państwa, pomysłowe dobromiry sami wietrzą spory interes i otwierają fundacje, owszem, część z tego idzie na pomoc ale ludzie nie dzieki im się leczą, a gdyby nie było tego hałasu szpital musiał by kupić niezbędne urządzenia i je też kupuje, wejdź sobie może na strone tutejszego szpitala i pooglądaj dział przetargów publicznych to zobaczysz ile kasy idzie na sprzet medyczny. Fundacje to mały promil przy kasie z budżetu państwa a robienie z siebie niewiadomo kogo bo wrzuciłes do puszki to pusty śmiech i snobizm, każdy z nas nawet jak nie chce daje na ten spęd, jak myslisz, kto płaci choćby za odliczenia od podatków z licytacji? Każdy,! Kto płaci za obsługe policji, karetek, datków z miasta? Każdy! Wiec wy fanboje owsiaka naprawdę jesteście słabi ale wmawiacie sobie Bóg wie co.

  13 11
 • ~master4k 2018-01-16 09:29:16

  @ kierowca bombowca

  Reasumując Twoje stanowisko: pomaganie nie ma sensu, bo z jednej strony to snobizm, a z drugiej pole do przekrętów, skoro i tam wszyscy się na takie akcje zrzucamy, nawet bez lub wbrew naszej woli.

  Przekonałeś mnie. Pomaganie innym faktycznie nie ma sensu. Przestaję oddać krew.

  6 11
 • ~kierowca bombowca 2018-01-16 13:21:05

  Lepiej przestań, krew jest potrzebna aby dobrze mózg dotlenić, tobie najwyraźniej szkodzi, nie da się inaczej wyjaśnić tak głupich wniosków.

  10 3
 • ~orient 2018-01-16 13:29:11

  @kierowca bombowca napisałeś "Bóg wie co" - no i właśnie. Zostaw osąd Bogu, a nie osądzaj w negatywny sposób ludzi którzy potrafią dobrze czynić innym i mobilizować kraj w dobrym celu.

  7 9
 • ~master4k 2018-01-16 18:35:40

  @ kierowca bombowca

  Pocieszny jesteś. Właśnie przyciąłeś focha na własne poglądy zreferowane przez mnie w jednym zdaniu. A tak na marginesie. Żeby krew dotleniła mózg, potrzebne jest jeszcze serce, którego Tobie najwyraźniej brakuje.

  2 4
 • ~Lateks 2018-01-18 20:34:29

  Szanuję ludzi dobrej woli, jednak poważnie się zastanawiam ile kosztuje zorganizowanie imprezy WOŚPowiej? Wiem artyści mają grać za darmo, jednak wszyscy wiemy że dostają zwrot za dojazd itp. Scena, fajerwerki też kosztują. Być może rekordem byłoby gdyby nie organizować tych imprez? A może jestem w błędzie?

  5 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 217