zamknij

Wiadomości

„Wolne media!”, „Tu jest Polska!”. Protest przed siedzibą rybnickiej TVP (zdjęcia)

2023-12-30, Autor: 

Ponad 20 osób skandowało dzisiejszego wieczora hasła: „Wolne media!”, „Tu jest Polska!”, czy „Konstytucja!”. Sprzeciwiają się ruchom obecnej ekipy rządzącej z premierem Donaldem Tuskiem na czele i Bartłomiejem Sienkiewiczem – ministrem kultury. Nie godzą się na zmiany, jakie szybko zachodzą w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu czy Polskiej Agencji Prasowej. Swoje niezadowolenie wyrazili pod budynkiem Politechniki Śląskiej w Rybniku, gdzie siedzibę ma TVP Katowice.

Reklama

Spontaniczny protest w Rybniku

Jak podkreślił radny PiS - Andrzej Sączek, współorganizator wydarzenia, decyzja o proteście zapadła spontanicznie. Mimo pory dnia i pogody pojawiło się kilkanaście osób. Niektórzy mieli ze sobą biało-czerwone flagi. Nie zabrakło innych przedstawicieli klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości z Rybnika: Łukasza Dwornika, Jerzego Lazara, Tadeusza Pałki, czy radnego niezależnego - Andrzeja Wojaczka.

Jesteśmy tutaj w obronie wolnych mediów. Spotkaliśmy się pod budynkiem Politechniki Śląskiej symbolicznie, gdzie biuro ma TVP Katowice. Jak słyszymy w zapowiedziach, te telewizje też mają być likwidowane. Chcemy wyrazić sprzeciw wobec tego, co się dzieje, a przede wszystkim formie, w jakiej to się odbywa. Władza ma prawo do różnych pociągnięć, decyzji, zmian, ale muszą się odbywać one w sposób parlamentarny, z zachowaniem przepisów, konstytucji i przede wszystkim z zachowaniem porządku prawnego – zaczął radny.

Chodzi oczywiście o zmiany, które zachodzą w szybkim tempie w TVP, a o których jest głośno w ogólnopolskich mediach. Ostatnia informacja szczególnie odbiła się echem. Minister kultury postawił w stan likwidacji Polskie Radio, TVP SA, a także PAP. W ten sposób odpowiedział na prezydenckie weto. Andrzej Duda zablokował bowiem wydanie 3 mld złotych na publiczne media.

Wracając do Rybnika, Andrzej Sączek podkreślił, że Polacy powinni mieć dostęp do różnych źródeł informacji, z różnym punktem widzenia.

Chcemy się dzisiaj spotkać w sposób kulturalny, porozmawiać, przekazać nasze obawy. Słyszymy też zapowiedzi dotyczące likwidacji CBA. Słyszymy, co się dzieje, jeżeli, chodzi o plany IPN. Likwiduje się archiwa, cała dotychczasową twórczość, która jest bolesna, ale prawdziwa. Usuwa się „Reset”, szereg programów informacyjnych i publicystycznych, które niosą za sobą treści historyczne. Nie może być tak, że będziemy demontować państwo i porządek prawny, likwidując IPN, CBA. Nie pamiętamy czegoś takiego od stanu wojennego. Tak trzeba byłoby to powiedzieć. Zmiany można wprowadzać, ale w sposób parlamentarny. Całe szczęście, że mamy jeszcze inne media jak TV Republika, wPolsce.pl, Radio Maryja – zaznaczył radny PiS.

„Kto Bogiem podejmuje walkę, ten tej walki zwyciężyć nie może”

Protestujący zwrócili też uwagę, że władza „opiłuje” katolików.

Pojawiła się przecież zapowiedź likwidacji funduszu kościelnego. Mówi się, że osoby mogą same odprowadzać z podatków kwotę na kościół. Miejmy na uwadze, że młodzi ludzie do 26. roku życia nie muszą tego podatku odprowadzać. Część emerytów również. Obecna władza ma świadomość, kto nie płaci podatków. To kolejny atak na ten porządek, który trwa. To są nasze korzenie, nasza tradycja. Gdzie Bóg na pierwszym miejscu, tam wszystko na właściwym miejscu. Kto z Bogiem wojuje, ten tej walki zwyciężyć nie może – powiedział radny Sączek.

Dodał, że wśród protestujących są Mężczyźni św. Józefa, którzy będą się modlili w intencji ojczyzny.

Nie będzie wulgarnych słów, haseł. Będziemy domagali się wolności i szacunku – usłyszeliśmy.

Podziękowali lokalnym dziennikarzom za obecność

W dzisiejszym wydarzeniu brali udział dziennikarze kilku lokalnych redakcji.

Cieszę się i dziękuję za przybycie. O waszą niezależność też się dopominamy. Dziennikarze powinni mieć wolność słowa, a mieszkańcy Rybnika, Polacy dostęp do różnych alternatywnych źródeł informacji. Żaden dziennikarz nie powinien bać się mówić i pisać prawdy. Na Nowy Rok życzę spokoju, szacunku, uczciwości, sprawiedliwości, poszanowania prawa, zdrowia dla wszystkich rybniczan – zakończył Andrzej Sączek.

Grupa protestujących udała się następnie w stronę bazyliki i pomnika św. Jana Pawła II. Tam dołączyła radna Joanna Brzózka i jeszcze kilka innych osób.

Co Wy o tym sądzicie? Popieracie protesty pod siedzibami TVP? Jakie macie zdanie o zmianach, które zachodzą w mediach publicznych?

Oceń publikację: + 1 + 293 - 1 - 370

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (94):
 • ~auralfloat 2023-12-30
  21:27:43

  Kwik prosiąt odrywanych od koryta. Tak było, jest i będzie. Wolne media będą teraz, trzeba wyjść z średniowiecznego cienia i pomroczności, która używała telewizji i radia publicznych jako propagandowej tuby.

 • ~nutytyty 2023-12-30
  21:39:07

  Szkoda gadac.Na taka liczbe kanalow jaka oferuje dzis telewizja i miec problem na co wolno a na co nie wolno patrzec.
  Gdzie my zyjemy....
  Ludzie obudzcie sie.

 • ~kurier 2023-12-30
  22:25:31

  Fajny kabaret robią ale gdyby nie portal to świat nie dowiedziałby sie o tym kilkuosobowym proteście

 • ~loginubrak 2023-12-30
  22:27:21

  Szczyt hipokryzji.

 • ~Rycerz 2023-12-30
  22:37:03

  BRAWO !!! TAK TRZYMAĆ !!! tusk NIE ZAMKNIE NAM WOLNIŚCI SŁOWA !!! KOMUNA BYŁA ALE NIE MOZE WROCIC !!! tusk TAK POWOLYWAŁ SIE NA KONATYTUCJE TO TERAZ NIECH JEJ PRZESTRZEGA !!! PROSTE I UCZCIWE !!! A GDZIE JEST TERAZ UE ??? NIE WIDZĄ TEGO ?? NIE WIDZĄ BO TO IM JEST NA REKE ! IM POLSKA SŁABSZA TYM ONI SILNIEKSI !!! BRAWO PRAWICA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~Rycerz 2023-12-30
  22:37:41

  Wolne media !!!!! Nie tuskowe i niemieckie !!!!

 • ~Rycerz 2023-12-30
  22:39:26

  Wolene media !!!! Wolene media !!!
  Nie chcemy być Białorusia !!! WALCZMY !!!!!! MŁODZI WALCZCIE.!!!!

 • ~Rycerz 2023-12-30
  22:40:27

  TYLKO PRAWDA !!!!! TYLKO PRAWDA !!!! PATRZMY NA RECE POLITYKOM !!!!

 • ~Rycerz 2023-12-30
  22:42:31

  Prawda wygra !!!

 • ~Rycerz 2023-12-30
  22:44:33

  Prawda wygra !!! Tvn = kłamstwo

 • ~Rycerz 2023-12-30
  22:47:22

  Ludzie zostawcie onet,inetrie,tvn itp !
  Porowmajcie prawicowe media to zobaczycie kto mowi prawde !!!!

 • ~Rycerz 2023-12-30
  22:56:03

  tusk robi czystki wszedzie i zastępuje swoimi ludzmi.To poszperajcie w intrn.co to.sa za ludzie ? W większości ludzie powiązani z PRL ! Takich ludzi chcecie ?
  Zakłamanych ? Komumistów ? Szkoda gadać !!! Nie zrobiło sie czystki i ten smrod sie ciągnie do dziś ! Niech kazdy kto to przeczyta sie zastanowi.
  Szcześliwego Nowego i Wolnego Roku !

 • ~ 2023-12-30
  22:56:57

  Jest gorzej niż na Białorusi. Nawet tam nie zamknięto swoich mediów w tym celu żeby zagraniczne prały ludziom mózgi. No, ale jak do rządu pcha się obywateli innych państw i tych, którzy nie czują się Polakami...

 • ~Rycerz 2023-12-30
  23:03:45

  Niech kazdy kto daje minus niech uzasadni dla czego.Niech bedzie osobą ze swoim zdaniem a nie tylko dac krzyzyk.Napiszcie !! Mam nadz.ze tu w rybnik.com.pl. mamy jeszcze wolne media mimo ze prezydent jestnz PO.Piszcie !!!
  Ponoc to są wolne media !!

 • ~wojaz 2023-12-30
  23:11:22

  Mam wrażenie że dzisiaj Bareja kręcił film w Rybniku.

 • ~Maksymilian Popeć 2023-12-30
  23:13:24

  85 35

  mejzy niech se chodza po kałużach, przy noworocznych wystrzałach maciarenki. Dopóki mogą, bo za zamach stanu i tworzenie faszyzmu w czystej postaci, są odpowiednie paragrafy.

 • ~raffo85 2023-12-30
  23:36:41

  96 64

  Dobrze, że tak kwiczą. Dzieciom mogę pokazywać jak wyglądają pisokomunistyczne świnie odrywane od koryta. Kolejne wybory za 4 lata, więc 4 roczników koministycznich świń mniej, którym pisozłodzieje poprzez propagandę tvp wyprały mózgi i 4 kolejne roczniki głosujące za wolnością. PO=UE pis=ruski.

 • ~Ja_2 2023-12-30
  23:42:13

  74 80

  Upadającą niemiecka gospodarka (ogromny niż demograficzny oraz niski odsetek pracujących imigrantów), spowodował atak na polską rację stanu. Przejęcie władzy przez ugrupowania proniemieckie, prorosyjskie, szybko wsparły UE, której największym dawcą są Niemcy. Po cichutku Pan Tusk zgodził się na płatność przez Polskę 150 mld euro podatków na rzecz UE. Był ogromny raban o wypłatę... 30 mld euro z KPO, tymczasem wpłacimy tam 5 razy więcej. Brawo Wy wyborcy Koalicji 8 gwiazdek! Bardzo szybko okazało się, że to o żadną praworządności nie chodziło, tylko jedynym kamieniem milowym ... było obalenie PIS(!) Już wypłacono oczywiście bez żadnych zmian w prawie, pierwszą transzę 5 mld, wynegocjowaną jeszcze przez ...PIS.
  Obecnie mamy 3 % bezrobocie ( mlodzi Hiszpanie 30 (!) %, jesteśmy 6 gospodarka UE(!) I teraz Szanowni wyborcy KO (zobaczymy jakie będzie bezrobocie za rok, jaki będzie stan gospodarki za rok, jak np. sprzedamy nasze ogromne wsparcie budżetu w postaci np. " Orlenu". Tylko glupiec sprzedaję złotą kurę... tylko głupiec lub....
  I po co to likwidacja TVP, PR, PAP, TAI... ano właśnie po to abyście tego Szanowni wyborcy PO/KO, nawet WY nie wiedzieli...
  A wiecie, czego jeszcze nie będzie dzięki Wam?
  np. kotletów schabowych, papieru toaletowego, samochodów spalinowych, węgla, gazu itd, itp...
  Na pewno tego chcecie???

 • ~corona 2023-12-30
  23:50:15

  56 62

  Ile się tutaj wysrało nowych nicków przychylnych obecnej władzy. Zobaczcie noooo… powolutku nowa władza będzie grillowana.
  Ja z tego miejsca, chciałbym powiedzieć, że hamowania nie długo Wam się sporą czkawką odbije. Tylko dorośniecie ;)

 • ~Ja_2 2023-12-30
  23:53:07

  72 43

  rafo85- do niedawna to UE= Niemcy plus Rosja. Tymczasowo zmieniła to napaść bolszewików na Ukrainę. Dlaczego, UE, tak bardzo walczyła z PIS ??? Tylko dlatego , że właśnie PIS broniło Polskiej Racji Stanu wbrew interesom Nuemiec i Rosji. Przed 2015 rokiem prawie wszystko w RP było już sprzedane, byliśmy całkowicie gospodarczo i energetycznie podporządkowani sąsiadom, a więc byliśmy na granicy niezawisłości. Tylko głupiec lub zdrajca, może chcieć, aby jego kraj był zależny od swoich sąsiadów w najbardziej strategicznych dziedzinach życia, jakimi są niewątpliwie gospodarka i energetyka. Nieładnie tak dzieci własne okłamywać...

 • ~MaciejK 2023-12-31
  01:27:08

  98 57

  Ha ha ha, wielki protest... kilka twarzy tęskniących za rozumem... Boli odrywanie od koryta.
  Mam nadzieję, że dzięki zamknięciu szczujni część osób przejrzy na oczy.

 • ~kosc88 2023-12-31
  02:55:30

  88 46

  No i proszę, mamy jakieś pozytywne efekty likwidacji TVP. Państwo wyszli i spotkali się na świeżym powietrzu, zamiast siedzieć w domu i patrzeć w ekran. Brawo dla Tuska za mobilizację seniorów do aktywności.

 • ~ 2023-12-31
  03:26:44

  61 57

  @raffo85 przezywasz ich od komunistów, ale umysłowy biedaczku nie widzisz prawdziwych komuchów, którzy siedzą w EUroparlamencie dzięki Patologii Obywatelskiej. Przypomnę ci tych zasłużonych w PRL, prawdziwych komunistów: Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka. To w ramach P0 działa partia postępowo socjalistyczna - Zieloni. To Platforma Obywatelska za ekspertów bierze sobie Tajnych Współpracowników. To oni chcą przywrócenia emerytur UB i SB.
  Chcą komunizmu dla swoich towarzyszy a twardych reguł rynku dla zwykłych ludzi. Oni sąd dumni ze swoich komunistycznych sentymentów.
  A ty śmiesz prawicę nazywać "komuchami"?

 • ~lukson997 2023-12-31
  06:16:19

  53 23

  Dlatego oglądam informacje na Polsacie. Tam przynajmniej powiedzą na jednych i drugich.

 • ~Franek 7 2023-12-31
  06:22:32

  87 43

  Kiedy w 2015 roku po dojściu do władzy PiS w ciągu tygodnia zwolnił 600 osób z TVP i wsadził swoich funkcjonariuszy i aparatczyków to było dobrze i to były wtedy wolne media. A kiedy dziś nowa władza chce wyrzucić tych PiSowskich aparatczyków to nie ma wolnych mediów ;))) Ciekawa teoria.
  PiS naprawdę myślał, że nowa władza zostawi im TVP ? A kiedy w najnowszej historii Polski było tak, że nowa władza nie przejęła zarządu nad TVP? Każdy nowy rząd przejmował zarząd nad TVP i to jest chyba logiczne i normalne?
  PiS zrobił sobie z TVP własną tubę propagandową i walił nią przeciwników politycznych jak jaskiniowiec maczugą a teraz jest zdziwiony, że ktoś to rozlicza. Wygrajcie sobie wybory to dostaniecie TVP z powrotem choć myślę, że to już nigdy nie nastąpi.
  A co do ostatniego veta Długopisa to ciekawy jestem dlaczego w czasach rządów PiS nie vetował ustaw przekazujących po 2 mld rocznie na TVP? To jest szczyt obłudy.
  Gonić to tałatajstwo na cztery wiatry. A to, że kwiczą odrywani od koryta nie dziwi, szczególnie po ujawnieniu zarobków propagandystów PiSu z TVP to jest kpina z ludzi. Słychać wycie? Znakomicie.

 • ~Franek 7 2023-12-31
  06:26:53

  78 40

  WebAdmin nie chce mi się wklejać nazwisk wszystkich postkomuchów z PiSu ale chyba sztandarowym przykładem jest prokurator stanu wojennego Stasiu Piotrowicz obsadzony przez PiSuar w roli sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Zamilcz chłopie na ten temat bo się ośmieszasz.

 • ~Franek 7 2023-12-31
  06:33:56

  70 38

  Przejrzałem fotki i naliczyłem 14 osób na tym proteście. Jeśli by liczyć fotografa to 15 ;)
  Prawdziwy szał :)))

 • ~Franek 7 2023-12-31
  06:53:47

  42 38

  Towarzystwo Dziennikarskie zabiera głos
  W związku z zamieszaniem w mediach publicznych w środę członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego wydali oświadczenie zatytułowane "Dość okupacji mediów publicznych". Poniżej prezentujemy jego pełną treść.
  To, że TVP nadaje w święta jest normalne, ale to, że politycy w tym czasie okupują jej siedzibę, nie działająca Rada Nadzorcza powołuje nowego prezesa a Rada Mediów Narodowych zwołuje swoje posiedzenie – na pewno normalne nie jest. To pucz przegranej władzy w obronie swojego aparatu propagandy.
  Uważamy, że okupacja TVP i PAP przez PiS powinna być jak najszybciej zakończona; zatrudnieni w nich powinni odzyskać normalne warunki pracy, a nowa ustawa powinna zapewnić, że kolejne nominacje w mediach publicznych będą zgodne z zasadami konkursowego wyłaniania kandydatów na podstawie ich wiedzy i kompetencji, przy uwzględnieniu woli powrotu osób wyrzuconych. Apelowaliśmy o to już 9 listopada 2023 r.
  Świąteczna aktywność polityków PiS i RMN źle wróży wolności słowa. Pucz jej fałszywych obrońców nie może być tolerowany bez końca. 15 października obywatele zdecydowali, że chcą odzyskać media publiczne - pluralistyczne, bezstronne, wyważone i niezależne, tak jak stanowi prawo.
  Towarzystwo Dziennikarskie Warszawa, 26 grudnia 2023 r.

  Tak, że tego… Nie wiem kogo bronią PiSowcy bo z pewnością nie dziennikarzy. Oni się wypowiedzieli.

 • ~DonPedro 2023-12-31
  07:03:47

  66 31

  14 protestujących.
  W tym połowa to radni należący to partii politycznej tracacej pieniądze i wladze na rzecz innych partii.
  Niesamowite wrażenie to na mnie zrobiło.

  W dodatku to partyjniacy - zwolennicy rządów autorytarnych.
  Związek Bojownikow o Wolnosc i Demokracje w ilości 14 typów dostał centralny rozkaz prezesa aby wyjść na ulice.
  Społeczeństwo pójdzie z wami ramię w ramię do walki hehehe...

 • ~korniszon 2023-12-31
  08:37:23

  49 27

  Obudziło się parę kolesi z sąsiednich sołectw i próbują wskrzesić to co już minęło.

 • ~opeltest 2023-12-31
  08:41:06

  50 26

  sama młodzież na fotkach,gdzie 1 aborter piecha i jego brat?
  gdzie naj-radny szymura całe miasto oplakatował teraz sie ukrył?

 • ~opeltest 2023-12-31
  08:42:22

  49 36

  pisiorki do waszej informacji,żeby ogladać wasze media nie potrzeba telewizora czy dekodera
  wystarczy pusta głowa

 • ~Ja_2 2023-12-31
  09:04:29

  38 35

  Don Franek!
  Podaj proszę tych innych towarzyszy UB/SB z PISu?, szczególnie tych, którzy wyją o przywrócenie emerytur SB i UB!
  Każda władza zmienia, jednak przebierający 8 lat nogami Franki- poparli złamanie Konstytucji! I TO JEST WLAŚNIE HIPOKRYZJA, TYCH CO WYLI: KONSTYTUCJA, WOLNE MEDIA PRZEZ 8 LAT;)

 • ~Ja_2 2023-12-31
  09:07:17

  37 45

  Co do ilości osób- było 2 razy tyle ile policzyliście, tylko reszta ludzi stała poza kadrem. Proste? Proste! A wynik taki, tylko dlatego, że był to ogromny spontan, zobaczymy następnym razem;)

 • ~truman20 2023-12-31
  09:12:58

  36 18

  Franek 7 - "A kiedy dziś nowa władza chce wyrzucić tych PiSowskich aparatczyków..." - i obłożyć swoimi aparatczykami. Z papucia na lacz i tak do usranej śmierci od jednych pachołków do drugich...

 • ~Ja_2 2023-12-31
  09:13:17

  29 22

  Słychać wycie, tych co rano wstali, w nocy spali i to wszystko przeczytali?? - ZNAKOMICIE!;) TAK BARDZO SIE BOICIE NARODU?, ŻE JEDZIECIE RÓWNO Z DWOCH KONT 25 WPISÓW?;)

 • ~master4k 2023-12-31
  09:30:24

  45 26

  "Ponad 20 osób skandowało dzisiejszego wieczora hasła"

  Nie wiedziałem, że Adamczyk ma tak dużą rodzinę.

  "Jest gorzej niż na Białorusi.".

  Gorzej? Przecież to nie kto inny jak sam towarzysz Karczewski osobiście mówił o Łukaszence, że to "ciepły człowiek". No to jak może być gorzej w kraju ciepłego człowieka? Przekaz się rozjeżdża.

 • ~Normalnyy 2023-12-31
  09:48:04

  5 7

  Odpalcie sobie youtub wpiszcie odyn i elegancko wszystko wiecie

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  10:30:15

  42 22

  Nie wiedziałem że w Rybniku istnieje ,,oddział TVP "
  Rozumiem że w ramach restrukturyzacji i cięcia kosztów ,,ten oddział " zostanie rozwiązany. Znów się posypie kilka ciepłych posadek zarezerwowanych dla przyjaciół byłego już na szczęście królika.
  Szkoda też nie wiedziałem o tym happeningu z wyprzedzeniem. Bo bym zaszczycił uczestników swoją obecnością. Bo dobrych jajec nigdy nie jest za wiele...
  Życzę wszystkim dosiego Roku. A zrozpaczonym Towarzyszom z Pissu zdrowia , szczególnie tego psychicznego

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  10:37:34

  19 26

  @Ja 2 ,,Co do ilości osób- było 2 razy tyle ile policzyliście "
  Jak ktoś liczy na trzeźwo , to liczy normalnie. Jak ktoś liczy po spożyciu to mu się obraz rozjeżdża i widzi podwójnie. Jak ktoś zaś widzi podwójnie i niczego interesującego nie spożywał to jest to objaw niepokojący i raczej wymagający konsultacji w odpowiednim do tego miejscu...

 • ~Franek 7 2023-12-31
  10:42:57

  41 22

  Kaziu a takie nazwiska jak Kryże, Jasiński, Łopiński coś ci mówią ? Wpisz sobie w wyszukiwarkę hasło : politycy PiS w PZPR to się dowiesz. I powiem ci, ja nie mam z tym dużego problemu ale zrobić z prokuratora stanu wojennego najpierw szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka a później sędziego TK to tylko PiS potrafi tak napluć nam w twarz.
  Taki pan Kryże były sędzia komunistycznych sądów skazujący opozycjonistów został wiceministrem sprawiedliwości w rządzie PiS. I wiele innych postaci z PZPR. Dlatego śmieszy mnie kiedy PiSowcy twierdzą, że to w PO są komuchy a w PiSie to nie.

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  11:02:01

  11 19

  co mówią wolne media o protestach ,, w obronie wolnej telewizji "
  youtube.com/watch?v=rR1r8gG_RuY
  Ale jest demokracja , więc mogą protestować

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  11:05:49

  22 21

  "Nie wiem i nie chcę wiedzieć, czy te wynagrodzenia uciszyły ich sumienia. Nie sądzę, że w ogóle sumienia mają. Ale jedno wiem i domagam się tego także w imieniu naszych córek: czarno na białym musimy wszyscy zobaczyć, a potem do szpiku kości rozliczyć ten mechanizm zła w tvpis – kto, jak i za ile w nim tkwił, kto decydował, a kto rozkazy żwawo i za wielkie pieniądze wykonywał" - napisała Adamowicz. wdowa po zamordowanym Prezydencie Gdańska

 • ~Ja_2 2023-12-31
  11:06:03

  31 30

  Franio, dorośnij!
  Tylko 10 latek może jeszcze nie wiedzieć, że faktom się nie przeczy- to PIS zlikwidował emerytury UBekom a to właśnie Twoi komuniści z KO chcą je przywrócić.
  Fakty Panie, twarde fakty!

 • ~Ja_2 2023-12-31
  11:15:57

  21 22

  64 wariantów widziało 14 protesujących (szybką akcją, bez dużego naglośnienia), z pozycji ciepłego fotela, Ci którzy byli na miejscu doliczyli 28 osób, bez dziennikarzy, hmmm, okulista, czy inną profesja medyczna do kontroli zaprasza??

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  11:22:15

  25 26

  @Ja_2 Współczuję
  Życie na głodzie w początkowym okresie detoksu bez jadu dostarczanego przez byłe tkzw. media publiczne może być trudne. Ale późnej będzie tylko lepiej.
  Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku

 • ~kurier 2023-12-31
  11:23:09

  40 23

  PIS się kończy. W dobie telefonów komórkowych i netu zebrali w wolnym sobotnim wieczorze 14 osób w tym większość to radni... Nawet Piechy to olali. Wchodzimy w Nowy Rok bez Kleczka, Adamczyka i Holeckiej i jest jakoś miłej normalniej

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  11:24:42

  20 22

  I znowu im nie wyszło :)

  ,,Potwierdziły się doniesienia Wirtualna Polska, szef Rady Mediów Narodowych z nadania PiS Krzysztof Czabański zwołał nagłe posiedzenia Rady od wtorku 26 grudnia do końca roku. Takiej sytuacji nie było od początku funkcjonowania RMN.

  31 grudnia o godzinie 11:00 miało odbyć się posiedzenie Rady Mediów Narodowych. Nie podano przyczyny dlaczego jednak się nie odbędzie. O decyzji poinformowała Joanna Lichocka. "

 • ~Julka 02 2023-12-31
  11:26:43

  28 28

  Do wszystkich cieszących się z obecnej sytuacji w kraju i zachwyceni tą Egzotyczną Koalicją, przytoczę wam słowa mojej babki, pamiętającej II wojnę, "Niemcy przed II wojną robili to samo". Już niedługo dzięki proeuropejskim mediom w Polsce będzie tylko dobrze.

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  11:48:07

  14 26

  Brakuje już tylko wpisu Człowieka Kultury Rybnik 2023 Arteksa.
  Że TVP może się wynieść z Rybnika i przenieść o zgrozo do Żor

 • ~hub381 2023-12-31
  12:04:41

  36 28

  Do roboty Pisowskie mordy ! Dosyć was ,przez 8 lat łamali konstytucję i nie tylkoko...11 mln. wyborców zadecydowalo. Nie pomogły dod. urny pod kościolami, Niech żyje WOLNOŚĆ SŁOWA I KONSTYTUCJA.

 • ~Franek 7 2023-12-31
  12:07:39

  30 22

  Kolego Ja- PiS zastosował odpowiedzialność zbiorową i zabrał bezprawnie emerytury wszystkim, nawet maszynistkom i sekretarkom, które pracowały w czasie PRL. Zabrał ludziom, którzy w swojej policyjnej karierze przez rok pracowali w Milicji gdzie ścigali przestępców a później przez 30 lat uczciwie pracowali w Policji. Wszyscy oni wygrywają procesy w sądach i trzeba im zwracać to co PiS im ukradł z odsetkami. To Kaczyński powinien płacić te odsetki.
  Ale jestem za tym abyvteraz taka samą odpowiedzialność zastosować do PiSowskich aparatczyków za to, że kolaborowali z PiSem. Oczywiście każdemu indywidualnie a nie na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej.

 • ~Ja_2 2023-12-31
  12:09:31

  22 28

  Widzisz wariant, manipulator jesteś (jak Tusk), najpierw tworzysz obliczenia, fałszujesz wyniki, imputujesz pijaństwo, potem, gdy są informacje od obecnych fizycznie na miejscu, zmieniasz temat, wykręcasz się sianem. CAŁA KO!

 • ~Franek 7 2023-12-31
  12:12:26

  33 26

  PiS to mafia. Teraz kiedy przegrali uczciwe wybory będą próbować destabilizować sytuację w kraju wymyślając jakieś bzdury o końcu demokracji i łamaniu konstytucji. choć to samo robili ale na znacznie większą skalę. Kiedy PiSowsiec mówi o łamaniu konstytucji to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ale fajnie się ogląda ten kwik Kłeczków i reszty tego dziadostwa, które przez osiem lat dewastowało nasz kraj. Jest to miód na moje serce. A to dopiero początek bo jak się prokuratura weźmie do roboty i zaczną wychodzić PiSowskie przekręty to trzeba będzie dobudować aresztów i zakładów karnych. Wspaniałe.

 • ~Ja_2 2023-12-31
  12:14:11

  28 28

  Widzisz Franiu, tylko, że Twoja KO, chce przywrócenia emerytur WSZYSTKIM UBEKOM. I TUTAJ CHYBA KOŃCZYMY TEMAT ;)

 • ~Ja_2 2023-12-31
  12:15:27

  22 27

  Franiu, przeczysz sam sobie, od kiedy to mafia organizuje... uczciwe wybory??????????

 • ~donaldzik 2023-12-31
  12:48:40

  21 29

  franus A nazwiska stałych bywalcow U Sowy mówią ci coś????
  tam dopiero była mafia. Jak PO..... i inne tego typu ...... organizowały spęd na rynku to były tłumym brakowało miejsca, samochodu żeby szło ponim skakać i dżeć pysk. Przez 8 lat słychać było skowyt oderwanych od koryta. Teraz sie dorwali, starzy znajomi.

 • ~Francik049 2023-12-31
  13:06:38

  28 10

  Widać że w całym zamieszaniu obecnej władzy chodzi rzeczwiście o wolność, niezależność i obiektywizm mediów, skoro z pracą musiał się pożegnać nawet wieloletni dziennikarz muzyczny niejaki Marek Sierocki.

 • ~lewysierpowy 2023-12-31
  13:46:15

  18 14

  Tyle razy Wam mówiłem... W amoku, jaki wywołało PO przed wyborami, PIS dalej nie dalby rady rządzić, nawet gdyby miał wystarczająca liczbę posłów! Społeczeństwo musiało dostać edukacyjny łomot!! Ja się temu przyglądam z dużym uśmiechem... i wiem co będzie dalej...

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  13:48:00

  24 19

  ,,Po owocach ich poznacie".
  Zobaczymy ilu przybędzie obrońców pensji Adamczyka , Pereiry , Holeckiej i całej tej reszty pazernej hołoty na wezwanie genialnego stratega z Żoliborza na demonstrację ,,w obronie demokracji w dniu 11 stycznia 2024 "

  Towarzysze z Pisu się ogarniajcie i do żłoba licznie przybywajcie...

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  13:51:58

  17 21

  Towarzysze. Organizujecie w radzieckim stylu jakąś marszrutkę na demonstrację 11 stycznia w Warszawie ?
  Bo wicie , rozumicie . Ja bym się z wami zabrał i z wami podemonstrował

 • ~Ja_2 2023-12-31
  14:09:07

  18 13

  Wariant! Jak typowy KO wiec, pluć potrafisz i znieważać, przeprosić już nie bardzo. A najciekawsze, że chowasz się za flagą Maryi... wiesz, choć o tym, co czynisz ???

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  14:17:37

  11 19

  @Ja_2
  Ja chcę cię wspomóc w demonstracji w obronie pisowskiej telewizji.
  Pojedziemy razem do Warszawy 11 stycznia ?

 • ~wolf67 2023-12-31
  14:20:14

  16 18

  A dlaczego nie podjechały karetki i po podaniu pavulonu towarzystwo trzepakowe z spod znaku pis jedzie na ulicę gliwicka do znanego szpitala

 • ~Franek 7 2023-12-31
  14:58:00

  20 17

  Donaldzik- kolego… U Sowy? Pamiętam tam jednego Mateusza, który mówił coś o zapieprzaniu za miskę ryżu… Czekaj, czekaj, jak on miał na nazwisko… ;))))

 • ~Franek 7 2023-12-31
  15:05:50

  20 21

  Zmiana nastąpiła po wygranej PiS. Zostałam wezwana do gabinetu nowego szefa – Michała Rachonia, który kazał mi odwołać zaproszenie dla Sławomira Sierakowskiego, szefa Krytyki Politycznej. Ten człowiek już nie ma wstępu na plac Powstańców – zakomunikował. Zadanie wykonałam.

  W ciągu kolejnego tygodnia mieliśmy zapraszać tylko i wyłącznie osoby o prawicowych poglądach. Na kolejnym spotkaniu Rachoń proponował konkretnych gości: braci Karnowskich, Sławomira Cenckiewicza czy wreszcie Pawła Zyzaka.

  Po nastaniu Michała Rachonia i Grzegorza Adamczyka miałam poczucie, że w programach występują już tylko znajomi nowego szefostwa. Nakaz, że widz ma otrzymać zróżnicowane głosy polityków czy publicystów, przestał obowiązywać. Dla osoby kompletującej gości to mogłaby być praca marzeń – o ileż łatwiej jest zapraszać chętnych i wciąż tych samych ludzi. Nie trzeba czytać tygodników opinii, wyszukiwać socjologów, śledzić polemik. Wymarzona robota. Ale szybko się okazało, że nie dla mnie.

  Mieliśmy pokazywać biskupów zamiast relacji z protestów

  Zadaniem TVP Info było relacjonowanie na żywo najważniejszych wydarzeń, które rozgrywają się tu i teraz. I takim wydarzeniem był pierwszy masowy protest KOD w grudniu 2015 r., który zgromadził na ulicach polskich miast wielotysięczne tłumy. Dyrektor Grzegorz Adamczyk próbował zablokować relacjonowanie tego wydarzenia, nakazał dyżurującym wydawczyniom, Magdalenie Siemiątkowskiej i Izabeli Leśkiewicz, puścić z taśmy konferencję Episkopatu dotyczącą Dni Młodzieży, które miały być zorganizowane pół roku później.
  Grzegorz Adamczyk chyba dzień później napisał mail do nas wszystkich. Zaprosił na spotkanie. Z wydawczyniami rozmawiał telefonicznie. Wydawało się, że dojdą do porozumienia. Ale nie. Zostały skrytykowane i zwolnione przy zatrważającej ciszy kilkunastu osób, które patrzyły w podłogę. Nie byłam lepsza. Też milczałam.

  W pewnym momencie jeden z panów – nie pamiętam już który, na zebraniu obecni byli Grzegorz Adamczyk, Michał Rachoń i Mariusz Pilis – wypowiedział słowa, który zaważyły na mojej przyszłości: "A jeśli ktoś te panie popiera, to tam są drzwi". Wyszłam i rezygnację napisałam na pustej kartce od ksero. Zdenerwowana sekretarka od razu ją podstemplowała.
  Zrozumiałam, że jako dziennikarze nie jesteśmy istotni. Bo tu w ogóle nie chodzi o zawodową rzetelność. Prawicowi zarządcy przyszli tu z bardzo konkretnym pomysłem na media. Nie dziwi mnie, że później największą karierę w TVP Info zrobili ci, którzy prywatnie albo sympatyzowali z PiS, albo nie mieli żadnych poglądów i dla kariery gotowi byli wykonać każde polecenie.

  Moje miejsce w redakcji zajęła dziewczyna, która wcześniej odpowiadała za przeprowadzanie gości z charakteryzatorni do studia i za robienie im kawy. Nie musiała mieć większych kwalifikacji, bo przecież nie wyszukiwała tych rozmówców. Dostała listę z kilkunastoma stałymi gośćmi, większe pieniądze i umowę o pracę.

  Także dziennikarze powoływani na nowych szefów anten w innych okolicznościach nie mieliby szansy na tak szybką ścieżkę kariery, więc ochoczo się zgadzali. Pan Mariusz Pilis produkuje dzisiaj dla TVP programy jako firma zewnętrzna. Michał Rachoń wystąpił jako stand-uper w żenująco słabym programie „Jedziemy". W dziennikarstwo bawił się rozgoryczony zapewne brakiem propozycji aktorskich Jarosław Jakimowicz. Powstała kuriozalna kalka TVN-owskiego "Szkła kontaktowego", gdzie gwiazdą została Magdalena Ogórek.
  Wkrótce potem pan Memches wezwał mnie do siebie i powiedział, że skoro odeszłam z TVP Info, to nie mogę też pracować dla TVP Kultura. Telewizja Publiczna jest korporacją i jeśli podjęłam decyzję o odejściu z jednej stacji, to automatycznie zamyka się dla mnie możliwość pracy dla innych. Jego zdaniem wystąpił „konflikt interesów". Do dziś nie mam pojęcia, na czym on miałby polegać. Memches dodał, że mi współczuje, ale też kilka razy był wyrzucany z pracy przez naciski polityczne.

  A prawnik TVP, który był obecny przy naszej rozmowie, gorliwie przytakiwał nowemu szefowi i starannie unikał kontaktu wzrokowego ze mną. Pewnie do dziś tam pracuje.

  Opowiadała była dziennikarka TVP, która była świadkiem przejmowania TVP przez bolszewików z PiSu.

 • ~Franek 7 2023-12-31
  15:08:16

  21 21

  Oto cała lista osób, które w ocenie Towarzystwa Dziennikarskiego, padły ofiarą zmian kierownictwa mediów w 2015:

  ◦ Elżbieta Byszewska - TVP1 reporterka "Wiadomości" - przeniesiona do "Panoramy"
  ◦ Waldemar Chudziak - TVP2, reporter "Panoramy" - zwolniony
  ◦ Mirosław Cichy - TVP2 reporter "Panoramy"- zwolniony
  ◦ Maciej Czajkowski - TVP1 sekr. redakcji "Wiadomości" - zwolniony
  ◦ Marek Czyż - TVP Info - odsunięty od prowadzenia programu
  ◦ Kamil Dąbrowa - PR I, dyrektor – zwolniony dyscyplinarnie
  ◦ Justyna Dobrosz-Oracz - TVP1, reporterka "Wiadomości" - zwolniona
  ◦ Tadeusz Doroszuk - TVP Historia, dyrektor - zwolniony
  ◦ Kamil Dziubka - TVP1 "Wiadomości", reporter - zwolniony
  ◦ Adam Feder - TVP Info, reporter - zwolniony
  ◦ Andrzej Fidyk - TVP1, szef redakcji dokumentu - zwolniony za porozumieniem stron,
  ◦ Ewa Godlewska-Jeneralska - TVP2, wydawca "Panoramy" - złożyła wypowiedzenie
  ◦ Andrzej Godlewski - TVP1, wicedyr. ds. audycji publicystycznych i społecznych - zwolniony
  ◦ Katarzyna Janowska - TVP Kultura, dyrektorka - złożyła wypowiedzenie
  ◦ Piotr Jaźwinski - TVP1, wydawca "Wiadomości" - zwolniony
  ◦ Magdalena Jethon - PR III, dyrektorka - zrezygnowała z funkcji
  ◦ Jolanta Kaczmarek – PR - RDC, prezes zarządu - odwołana
  ◦ Jerzy Kapuściński - TVP2, dyrektor - złożył rezygnację
  ◦ Magdalena Karpińska - TVP1, reporterka "Wiadomości" - przeniesiona do "Panoramy"
  ◦ Elżbieta Kiernicka - dyr. Agencji Muzycznej PR - zwolniona
  ◦ Jerzy Kisielewski – TVP Info, publicysta – pozbawiony programu
  ◦ Andrzej Klewiado - PR1, dziennikarz serwisów informacyjnych – zwolniony za porozumieniem stron
  ◦ Robert Kowalski - PR 1, publicysta – pozbawiony programu
  ◦ Piotr Kraśko - TVP1, "Wiadomości", kierownik redakcji - zwolniony
  ◦ Milena Kruszniewska - TVP1, reporterka "Wiadomości" - zwolniona
  ◦ Jarosław Kulczycki - TVP Info, dziennikarz - zwolniony

 • ~Franek 7 2023-12-31
  15:14:16

  18 20

  Franciku- każdy kto kolaborował z komunistami z PiSu powinien dostać kopa z TVP- nawet Sierocki. Porządni dziennikarze wiedzieli co zrobić kiedy PiS przejmował TVP- sami się zwolnili bo żaden porządny dziennikarz nie mógł współpracować z komunistami z PiSu. Zostały łajzy, którym PiS złamał kręgosłupy moralne. Nie ma dla nich miejsca w naszej TVP ;)
  Podobno Łukaszenka poszukuje takich do swoich mediów ;) Tam się sprawdzą.

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  15:14:32

  4 22

  Wracając do meritum sprawy. Po co organizować demonstrację w taki sposób by się o niej nie dowiedzieli ludzie ?
  Gdybym o tym wiedział , to bym przyszedł . Już sama tylko moja obecność podniosłaby frekwencję o 6,66 %. Więc należałoby zadać pytanie. Czy organizatorzy protestu nie zorganizowali go robiąc to w taki sposób by na pewno on się nie udał?
  A robiąc to w wyżej podany sposób nie działali celowo by podważyć autorytet swojej partii ?
  Partia powinna się temu przyjrzeć i postawić winnych tego haniebnego incydentu pod swoim pręgierzem. Bo niektórym się już wydaje że nie ma kota i myszy mogą już harcować i nie dotarło do nich jeszcze że Prezes jest jeszcze na tyle silny , by przerwać kilka dobrze rokujących karier , którym się już wydało że już mogą.
  Ale pogłoska o zejściu Prezesa okazała się nie prawdziwą.
  Panie Prezesie Życzymy Zdrowia i siły w zrobieniu porządku

 • ~Lu_Ke Sky_Walker 2023-12-31
  15:22:50

  26 18

  Drodzy wyborcy PISu: Rycerz, Ja_2, Kaziu Smołka i inni. To nie wasza wina, że macie tak bardzo zryte mózgi, że jesteście tym kim jesteście. To nie wasza wina, to efekt 8-lat prania mózu przez TVPIS, to efekt bycia w sekcie. Kościoły pustoszeją a wy o fladze Maryi?mężczyznach św.Józefa? Teraz już wiemy, że PIS=obciach a młodzi oraz kobiety wyałtowały was z polityki. Oby na zawsze!!!

 • ~Dintojra 2023-12-31
  16:08:18

  16 11

  Jestem pod ogromnym wrażeniem części "argumentów" .
  Jeden bredzi o "wolności" mediów na Białorusi.
  Drugi polemizuje nt liczebności tego protestu... faktycznie 28 osób zamiast 14 robi ogromną różnicę... w 100.000 mieście ?
  Kolejny manipuluje faktami nt bezrobocia w Hiszpanii - jest tam wyższe niż w PL to fakt, ale nie wynosi 30% lecz 11,6%,
  Natomiast wśród młodych tam jest 27% w Polsce 11,2% warto operować na porównywalnych danych, a nie tylko żeby wzmocnić przekaz !
  Jednocześnie warto też dodać, że w Hiszpanii jest 150.000 wakatów i 80% firm ma problem ze znalezieniem kadry, bo młodzi wolą socjologię, historię, a nie np. informatykę.
  Tak się zastanawiam jaki cel mają te osoby ? ...ewentualnie jakie profity utraciły, że tak bronią tych tłustych kotów ?

 • ~ 2023-12-31
  16:24:36

  17 28

  SIENKIEWICZA DO RAWICZA
  A DONEK DO WRONEK,hej:)

 • ~Julka 02 2023-12-31
  16:26:00

  20 21

  Walka o media publiczne w Polsce to sprytna zagrywka wszechmocnego Donalda. W tym czasie w Europarlamencie jego ugrupowanie klepło podział milionów gości Angeli. Potem przyjdzie czas na polski przemysł oparty głównie na węglu, a wy myślicie, że jesteście tą mądrzejsza częścią narodu, bo uwaliliacie referendum i głosowaliście na obecnie rządzących. Już niedługo się boleśnie przekonacie, że oddaliście niepodległość bez jednego wystrzału.

 • ~Franek 7 2023-12-31
  16:39:24

  15 19

  Marek Sierocki Cześć.

  Milczenie, gdy trzeba protestować, to tchórzostwo.
  Lubię ten cytat. W praktyce kosztował mnie sporo, ale jakoś tak skutecznie ułatwiał zasypianie.

  Dziś, gdy próbujemy obudzić się z tego historycznego koszmaru jakimi była władza PIS, widzę, że niektórzy mają ochotę na dalszą drzemkę.

  Śmieszy mnie moralne hamletyzowanie w dyskusji o zwolnieniu Marka Sierockiego z TVP. I momentami przeraża.

  Marek Sierocki od 2015 roku dzień w dzień podejmował jedną decyzję. Swoją tam obecnością autoryzował tę władzę. Gówno mnie obchodzi, czy robił w rozrywce, pogodzie czy sporcie. Był częścią tego syndykatu nienawiści. I nikt i nic tego nie zmieni.

  Byli tacy, którzy mieli odwagę by odejść. Byli tacy którzy mieli honor być wypieprzonymi. Marek został, bo chciał.
  Został też Kammel, Brzozowski, Nowicki i inni. A Egurrola z entuzjazmem nawet dołączył.

  Człowiek jest tak zmyślnie skonstruowany, że zawsze zrzuca winę na innych albo przynajmniej znajdzie sobie sprytne okoliczności łagodzące.

  Ale bycie Człowiekiem to niestety bycie odpowiedzialnym za to co się robi i w jakim towarzystwie. To poczucie wstydu i moralnego niesmaku nawet za rzeczy, których nie jesteśmy winni a które dzieją się obok nas.

  To umiejętność reagowania na zło.

  Gdy w budynku, w którym mieszkasz, codziennie ktoś napada, rabuje i gwałci twoich sąsiadów zwalniasz się z odpowiedzialności, że to inne piętro? Nie twoje?

  Bycie w Rozrywce TVP nie oznacza wyrzucenia siebie poza nawias zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

  W polityce zawsze pierwszą ofiarą jest prawda. I nie chciałbym, żebyśmy w zamieszaniu o rzeczy ważniejsze i istotniejsze zapomnieli kto był kim w medialnej rozrywce pisowskiej telewizji. I dlaczego, czy ze strachu czy ze zwykłego wygodnictwa akceptował przemoc, nienawiść i wykluczanie.

  Dla mnie TVP w latach 2015-1023 to było Las Vegas konformizmu, oportunizmu i zabawy w media ludzi stroniących od jakichkolwiek zasad.

  Funkcjonowanie na tym samym ekranie co Adamczyk, Holecka, Pereira czy Rachoń to świadomy wybór towarzystwa.

  Ciężko mi sobie wyobrazić waszą wolność bez poczucia więzi z całością. Karkołomne i nikczemne.

  I nie pieprzcie mi, że praca, rodzina, rachunki. Zadajcie raczej pytanie. Ile kosztuje twoja twarz, żebym mógł ją wstawić w ten sam etyczny katalog co twarz Ziemca, Kurskiego czy Kłeczka.

  Nie wiem czy Marek Sierocki miał kredyt, alimenty do zapłaty, długi czy kosztowne życie. Mam to w dupie. Nie prowadzę takich targów ze swoim sumieniem. Odwaga kosztuje. Tchórzostwo jest za darmo.

  Mówi się, że Marek tylko zapowiadał muzykę w Teleexpresie.

  Gdybym dziś był jednym z dziesiątek muzyków, którzy konsekwentnie przez lata odmawiali współpracy z TVP to zapowiadanie przez niego mojego utworu na antenie TVP uznałbym za rechot szydercy.

  Gdybym był jednym z dziesiątek artystów, którzy konsekwentnie przez lata odmawiali współpracy z TVP to skazanie mnie na rozrywkę w towarzystwie Cichopek, Nowakowskiej czy Kammela uznałbym za policzek.

  Kuba Wojewódzki

 • ~Francik049 2023-12-31
  17:02:31

  23 15

  Franek powoływanie się na "autorytet" krystalicznie czystego i nieskazitelnego Wojewódzkiego, który jest etatowym krzykaczem obiektywnie inaczej TVN świadczy tylko o Tobie i "misji" jaką tutaj wykonujesz
  piszesz o "naszej TVP" - reżimowej TVP koalicji 13 grudnia, czyli dokładnie ma być identycznie jak było wg was poprzednio, tylko ze ślepym i usłużnym podporządkowaniu obecnemu reżimowi
  co ciekawe koalicja chętnie przyjmuje pod swe skrzydła karierowych kabociorzy dla których istotny jest tylko pęd do koryta

 • ~wolf67 2023-12-31
  17:57:44

  11 17

  stan umysłu tych ludzi to potwierdzenie teorii KAROLA DARWINA jedni jeszcze siedzą w jaskiniach albo na drzewach czytaj słupy pis

 • ~wolf67 2023-12-31
  18:12:42

  15 17

  toć to fani rydzyka i kaczyńkiego co mają tylko po 2 neurony i jak te neurony się strzasną to pieczą kołocze hehehehe

 • ~Ja_2 2023-12-31
  18:12:55

  17 21

  Franek 7, Dintojra!
  Czy Wy się slyszycie/ czytacie??
  Franek 7 pisze o zwolnieniu 600 pracowników TVP przez PIS w 2015 roku, po czym.... podaję nazwiska 26 OSÓB! TO JEST DOPIERO MANIPULACJA!

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  18:26:08

  8 16

  @Ja_2
  Mówisz o pracownikach telewizji , czy o funkcjonariuszach i znajomych królika ?
  Jężeli liczba 600 jest prawdziwa i dotknie najlepiej ,,zarabiających " funkcjonariuszach. To w mig zostanie uleczony deficyt instytucji

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  18:28:32

  13 19

  Ciekawe jak się ,,pracuje " madam Holeckiej w Republice gdzie pracownicy zarabiają ponoć po 6 tyś brutto

 • ~waria(n)t 64" 2023-12-31
  18:30:48

  10 22

  Kaźmisz . Pieronie
  Czy ty nie powinieneś oglądać Deutsche Rundfunk ?

 • ~Franek 7 2023-12-31
  19:43:22

  20 17

  Dyskusja z PiSowskim trollem jest jak dyskusja z szympansem w zoo. Niewiele zrozumie i szkoda czasu. Kolego Ja_2- zwolniono łącznie 600 osób za czasów przejęcia TVP przez PiSuar. Nie tylko dziennikarzy. To była rzeź. Zwalniano obsługę techniczną a nawet konserwatorów czy sekretarki. A ta moja lista to tylko przykłady. Wstawiłeś się za Sierockim? Świetnie ale jakoś nie słyszałem cię w 2015 żebyś wstawiał się za Kamilem Dziubką albo za Wojciechem Mannem. Dlaczego? Doskonale wiesz co chodzi ale udajesz szympansa z zoo. To co teraz robi PO to kropelka w morzu w porównaniu do tego co robił PiSuar. Ale to ci, teraz są be, a wtedy PiS był cacy. Szkoda godki z wami i tak nic nie dotrze.

 • ~Ja_2 2023-12-31
  20:04:42

  16 16

  Dintojra/ wariant 64
  Rozdwojenie jaźni, Mówimy o roku 2015 i tym co podaję KOLEGA (brzmi bardzo komunistycznie) Franek 7 (!)
  Każda władza wymieniała pracowników TVP , jednak KO/PO zrobila to ze zlamanirm zasad KONSTYTUCJI, tej o której tak darliście paszcze w ostatnim czasie towarzysze. Dintojra, widzisz, nie chodzi o różnicę, czy 14, czy 28 ( Ty doskonale odwracasz kota ogonem), tylko o fakt kłamstwa i manipulacji przekazu Waruanta 64, plus insynuacji i obrażania. W tym jest niestety dobry...

 • ~Ja_2 2023-12-31
  20:52:11

  14 16

  Franku, z wyzywania jesteś dobry, Pani da Ci piątkę, z logiki i wyboru politycznej opcji antypolskiej, już zdecydowanie lepiej- masz szóstkę. Darwin pewnie po latach doszedłby do tego, że przed małpami były jeszcze inne stwory/ potwory czyli w mojej ocenie dzisiejsi moi adwersarze poltyczni na tym forum. Wytłumacz mi czy nieskorzystanie przez Tuska z prawa weta np. przy przyjęciu dla Polski najwyższych, najmniej korzystnych podatków płaconych UE - 150 mld euro, to propolskie czy proniemieckie i proruskie działania???
  Ale tam, jestem w Mariocie i już mnie moja Pani opierniczyla, że zaczynamy tańczyć!
  Koniec z polityką w 2023 roku!;)
  Dobrego życiowo platfuski, gorszego politycznie- Nowego Roku 2024!;)

 • ~wolf67 2023-12-31
  23:01:27

  10 9

  waria(n)t 64" masz iq zgaszonego peta hhehehehehe

 • ~Franek 7 2024-01-01
  08:03:51

  13 15

  Kolego Ja_2 a zgoda Morawieckiego na fit for 55 mimo prawa veta co spowodowało, że ceny źródeł energii i paliw urosły w ciągu jednego sezonu o 350% to działanie propolskie ? Zamykanie naszych kopalń i sprowadzanie rekordowych ilości węgla z Rosji to były działania propolskie ? Albo drukowanie pieniędzy co doprowadziło do ilnflacji 20% to też propolskie? Wiesz jaki jest dziś stan małych i średnich przedsiębiorstw ? Są w dramatycznym położeniu. Przez zakazy, nakazy i ciągłe podnoszenie danin i podatków. Rządy PiSu to był horror dla Polski. Mam nadzieję, że nigdy nie wrócą.

  A co do Tuska to o czym ty bredzisz? O jakich niekorzystnych podatkach dla UE, których on nie zawetował? Póki co mamy odblokowane środki z KPO i pierwszy przelew już na koncie. Morawiecki nawet wniosku nie złożył o wypłatę bo nie umiał. O czym my w ogóle dyskutujemy.

 • ~Franek 7 2024-01-01
  08:21:44

  14 16

  A co do łamania konstytucji przy przejmowaniu TVP. To PiS pierwszy złamał konstytucję wprowadzając ustawę o Radzie Mediów Narodowych. Konstytucja wskazuje, że to KRRiT jest od tego a PiS odebrał jej część kompetencji na rzecz RMN i tym trikiem chciał utrzymać władzę nad TVP pomimo przegranych wyborów i utraty władzy w kraju. To było wasze oszustwo. I teraz powołując się na to oszustwo krzyczycie o łamaniu konstytucji. Żałośni jesteście.
  Od 89 roku każda opcja która obejmowała władzę przejmowała nadzór nad TVP i to wy pierwsi chcieliście ( oszustwem z RMN ) ten zwyczaj i tą zasadę zmienić. Żeby nadal ogłupiać ludzi i siać propagandę. Bez tego nie istniejecie i nie macie szans wygrać kolejnych wyborów i o to w tym wszystkim chodzi. Nie chodzi o żadną konstytucję, którą deptaliscie przez osiem lat rządów PiSu tylko o narzędzie niezbędne do utrzymania wysokiego poparcia w sondażach ogłupianiem prostych ludzi bez szkół. Przy okazji też o stołki i apanaże w obłędnych kwotach co ujawnił ostatnio nowy zarząd TVP. Nie ma takiej opcji kolego. Sienkiewicz skutecznie oderwał was od tej zabawki i od koryta i naród jest mu za to wdzięczny. Został jeszcze Adrian długopis. Wczoraj wygłosił orędzie do… no właśnie do kogo? Do Tuska ;)) i bredził o łamaniu konstytucji. Śmiech na sali. Zostało mu jeszcze 1,5 roku i trafi na śmietnik historii jako najgorszy prezydent RP ( gorszy nawet niż Lech Kaczyński). Swoją drogą on też wygrał wybory dzięki TVP i tej propagandzie i 2mld dotacji, której wtedy jakoś nie wetował ;)

 • ~Olafik 2024-01-01
  10:24:12

  18 10

  Ten proteścik to jakieś 0,002% mieszkańców miasta.

 • ~Lu_Ke Sky_Walker 2024-01-01
  13:46:50

  15 9

  Marek Sierocki nie został zwolniony z TVP. To raz. A dwa: PAD wygłosił przemowę pouczając innych jak szanować konstytucję... Ma Pan tupet, ma Pan czelność. Będziemy współpracować, oczywiście ...

 • ~Dintojra 2024-01-01
  14:01:01

  12 2

  Wszystkiego dobrego wszystkim w nowym roku.

  Franek 7 - z perspektywy czasu widzę, że postawienie znaku równości między notariuszem, a śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim jest sporym nadużyciem... że nie wspomnę o przepaści pomiędzy pierwszymi damami.
  Lech Kaczyński nigdy by się nie zgodził na to co zrobił Jarosław, a notariusz przyklepał... dlatego nie sądzę żeby Macierewicz kiedykolwiek doszedł do tzw. prawdy, bo mogłaby być niewygodna dla jego otoczenia.

 • ~psyche09 2024-01-01
  19:10:18

  8 17

  Nie może być zgody na likwidację polskiej telewizji i instytucji.
  Propagandowa tuba? A pamiętacie co było w tvp w latach 2010-2015? Czy jesteście gówniarzami nie mającymi pojęcia o niczym?
  Zmiana kadr zgodnie z prawem, po zakończonej kadencji to jedno, ale nielegalne przejmowanie spółek, odwoływanie członków rad - metody białoruskie czy jak z PRLu?! to drugie. I jak ktoś tego nie rozumie, to kto tu jest ciemniakiem? Nie wspominając o celowym zrobieniu chaosu, żeby zatuszować przyjęcie paktu migracyjnego. Gratuluję wyborcom tuska...

  Teraz możecie klikać "-". Tylko na to was stać.

 • ~Franek 7 2024-01-01
  22:19:41

  11 5

  Premier Donald Tusk słowa prezydenta nazwał "cudem" kończącego się właśnie roku. Profesor Jan Zimmermann, promotor pracy doktorskiej prezydenta Dudy, który już wielokrotnie oceniał jego działania, w rozmowie telefonicznej orędzie prezydenta nazwał "nieporozumieniem". - Łamał tę konstytucję przez osiem lat wiele razy i teraz mówienie o tym, że on jest strażnikiem konstytucji i że on będzie walczył o to, żeby ekipa rządząca konstytucji nie łamała, to jest jakieś - bardzo delikatnie mówiąc - nieporozumienie, a właściwie to taka pełna hipokryzja - ocenia profesor Zimmermann.

  Były pierwszy prezes Sądu Najwyższego Jan Strzembosz stwierdził, że doliczył się 13 przypadków złamania konstytucji przez Andrzeja Dudę. To lista zaledwie kilku niekonstytucyjnych - zdaniem konstytucjonalistów i sędziów - decyzji prezydenta: od ułaskawienia ministrów Kamińskiego i Wąsika - zanim zapadł prawomocny wyrok - poprzez zmiany w Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądownictwa, aż po podpisy pod niekonstytucyjnymi ustawami. Jak ta o Sądzie Najwyższym skracająca kadencje pierwszej prezes Sądu Najwyższego, ustawa o ustroju sądów powszechnych czy tak zwana ustawa lex Tusk. - Kiedy to po pierwsze nie przyjął ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów i w ten sposób stworzył permanentną niekonstytucyjną sytuacje w Trybunale Konstytucyjnym, której skutki właściwie do dzisiaj ciągle musimy niestety przeżywać - zaznacza Jerzy Stępień, były prezes TK.
  - (Chodzi o decyzje prezydenta - przyp. red.) polegające na podpisywaniu ustaw, które w sposób jaskrawy łamały konstytucje. Przede wszystkim tej, która powoływała Krajową Radę Sądownictwa, z którą mamy cały czas nieustający problem i która jest tak naprawdę sercem dramatu i chaosu prawnego - mówi Monika Frąckowiak ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".
  Wzywam koalicje rządową, żeby zaczęła przestrzegać zasad demokratycznego państwa prawa - apelował w orędziu Andrzej Duda. - Szkoda, że to zdanie nie przyświecało prezydentowi od początku jego drogi - mówi doktor Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista.
  To również działania i decyzje prezydenta były powodem, dla którego Komisja Europejska latami blokowała miliardy euro dla Polski na KPO. Polacy - po wyroku TSUE - płacili miliardy kar za zmiany w wymiarze sprawiedliwości dotyczące Izby Dyscyplinarnej, które uchwalał PiS, a podpisywał prezydent, a które uznano za naruszające unijne prawo.

 • ~Franek 7 2024-01-02
  09:21:35

  3 5

  „Próbowałem wskazać, że są jednak pewne przesłanki prawne dla takich działań, ale potem właściwie prezydent Duda skupił się na tym, że trzeba jakoś wyjść z tej sytuacji. Co się stało, to się stało. To już się tego nie zmieni. Trzeba jednak wyjść jakoś z tej sytuacji. I w sumie padła propozycja, żeby być może wrócić do roku 2015, czyli zrobić krok wstecz, a więc tę małą ustawę tak zwaną medialną i ustawę o Radzie Mediów Narodowych po prostu usunąć z obiegu prawnego - powiedział członek KRRiT”
  Cały Adrian. Najpierw podpisał niekonstytucyjną ustawę a teraz prosi żeby zrobić krok w tylni ją odwołać. Czysty… Adrian długopis. Większość problemów Polski wywołana jest przez tego nieudacznika Dudę, który najpierw coś robi a później myśli.

 • ~exploriurbex 2024-01-02
  11:14:26

  6 4

  Nawet za komuny ludzie się bawili w Sylwestra, a teraz się kłócą o jakiś bezsensowny paruosobowy protest. Luuuuudzie, przestańcie dawać się prowokować przez polityków i radnych, którzy przeżywają jakieś zmiany personalne.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4073