zamknij

Sport i rekreacja

„W tym mieście lubi się donosić”. Prezes Krzysztof Mrozek tłumaczy się z odwołania prezentacji żużlowców ROW-u Rybnik

2023-04-06, Autor:  Adam Doliba

W tym roku zabrakło tradycyjnej prezentacji żużlowców ROW-u Rybnik. Dlaczego tak się stało? Podczas dzisiejszego spotkania z kibicami temat poruszył prezes Krzysztof Mrozek.

Reklama

Każdego roku przed startem nowego sezonu odbywa się prezentacja żużlowców ROW-u Rybnik. W ostatnich latach miała ona miejsce w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach. W tym roku jednak zabrakło tego wydarzenia. Kibice zastanawiali się, dlaczego tak się stało.

Okazuje się, że źródło odwołania prezentacji znajduje się w turnieju z okazji 90-lecia rybnickiego żużla, który został zorganizowany w październiku ubiegłego roku.

To miasto nie powinno się nazywać Rybnik, ale „Donos Rybnik”. Podczas zawodów „90 lat rybnickiego żużla” zrobiliśmy konkursy na stadionie, a kibice brali w nich udział. Trzeba było odpowiedzieć na pytania o tematyce żużlowej itp. W dzień przed świętami Bożego Narodzenia przyszli do klubu przedstawiciele urzędu celno-skarbowego i wszczęto postępowanie o naruszenie ustawy hazardowej z donosu. Sprawa toczy się do dnia dzisiejszego. Są z tego powodu pewne problemy natury finansowo-organizacyjnej, ale myślę, że poradzimy sobie z tym – skomentował Krzysztof Mrozek.

Prezes rybnickiego klubu stwierdził, że nie chce już ryzykować i robić akcji, po których mogą być takie konsekwencje.

Był jeszcze jeden przykry tego oddźwięk, ponieważ w pewnym momencie zostały zamrożone konta klubu na poczet kary, która w tym przypadku może być dosyć drastyczna.

Władze rybnickiego klubu pisały wyjaśnienia w tej sprawie, ale do dnia dzisiejszego sprawa jest w toku.

Co grozi klubowi? Wolałbym o tym nie mówić. Kary wynikające z tej ustawy są drastyczne. Jest też możliwość taka, że dobrowolnie jako prezes klubu poddam się karze i wtedy ja zapłacę jakąś tam część, a z klubu będzie to zdjęte. Najgorsze mamy już za sobą. Na przyszłość, nauczeni całą tą sytuację, nie będziemy już robić takich akcji, bo jak widać, źle to się kończy. Niestety w tym mieście lubi się donosić. Kogoś to zabolało i tak to się skończyło.

 

Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów. Od tego odprowadziliśmy VAT. Wszystko wydawało się zgodne z literą prawa, ale okazało się jednak, że tak nie było. Dlatego proszę wybaczyć, ale czasami człowiek jak się gdzieś sparzy, to potem musi trochę odpuścić. Myśleliśmy o prezentacji, ale jeśli trzeba by było komuś coś zapłacić, a konto jest zamrożone, to trudno się poruszać. Trzeba robić absolutne minimum, tylko to co trzeba, prawda? - pytał retorycznie Krzysztof Mrozek.

Na koniec prezes obiecał, że przedsezonowa prezentacja wróci w przyszłym roku.

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 74

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~rafcio00 2023-04-06
  23:29:47

  47 32

  Nigdy nie pomyślałem że zgodzę się z prezesem Mrozkiem że „W tym mieście lubi się donosić" ale przyznaje mu racje w 100%
  Przykładem głupim może być godzina 2:32 w dniu dzisiejszym, który lokator nie może spać i wysyła donosy odnośnie wstrząsu, lub dzwoni do straży miejskiej że źle zaparkowany samochód w centrum to gdzie my żyjemy? Zamiast cieszyć się z wypoczynku lub współżyć z kobietą to nadaje....
  Tak na koniec w naszym kraju powinno być pozwolenie na broń jak na Florydzie gdzie obowiązuje liberalne prawo.

 • ~spirit-of-the-town 2023-04-06
  23:58:59

  53 27

  Na drugi raz przed organizacją takiej imprezy, można zasięgnąć porady prawnej (od 100 zł brutto), tyle bierze wirażowy.

 • ~Abisall 2023-04-07
  00:17:00

  52 18

  @~spirit-of-the-town
  A co ty za herezje wygadujesz? Pan Prezes miałby się na czymś nie znać i za poradę płacić?! Łolaboga, toć to potwarz okrutna

 • ~rybol9999 2023-04-07
  00:30:50

  61 22

  KIEDY NOWY PREZES W KS ROW?

 • ~Dintojra 2023-04-07
  01:06:20

  32 41

  No cóż w każdej społeczności znajdą się gnidy.
  @rybol9999 -jak tylko zgłosisz swoją kandydaturę, przedstawisz plan i zaplecze finansowe...
  Jak ja lubię takich typów, co zza klawiatury anonimowo hojraczą... a w realu cisza.
  Masz jakieś propozycje, czy Twoją propozycją jest tylko zmiana prezesa ?
  Ok, ja też nie przepadam za butnym, "nieomylnym" i mało przyjaznym Mrozkiem, ale jakoś nie widać kolejki kandydatów na tę funkcję.
  W jednym z Mrozkiem się zgadzam.
  Na ten moment należy sobie budować składy na 5-6 miejsce w lidze i nie uczestniczyć w wyścigu szczurów... niech sobie inni przepłacają i podkupują, oby tylko za 2-3 lata nadal istnieli.
  PozdROWienia.

 • ~rosthost1 2023-04-07
  07:14:36

  43 4

  Jeszcze pytanie kto sprawdza finanse klubu. Komisja z miasta czy ktoś "niezależny"?

 • ~rybol9999 2023-04-07
  07:20:53

  46 4

  "- Druga dobra wiadomość jest taka, że pozyskanie tak znakomitego sponsora, jak Cargo Port nie blokuje nam rozmów dotyczących pozyskania sponsora tytularnego. Rozmowy są daleko posunięte, a o finale poinformujemy jak tylko uda się zamknąć temat – mówi prezes ROW-u Krzysztof Mrozek."

  TO JEST CYTAT ZE STRONY KLUBOWEJ SPRZED KILKU MIESIĘCY.
  MAM PYTANIE, TE ROZMOWY SĄ POSUNIĘTE, POSUWAJĄ SIĘ CZY SIĘ ZATRZYMAŁY W POSUWANIU?
  GDZIE JEST TEN SPONSOR TYTULARNY?

 • ~rafcio00 2023-04-07
  09:01:53

  9 19

  Na tego donosiciela to bym obstawiał, że to ten słynny "kelner" z Rybnika nadaje donosy.
  Uzasadnienie jest takie obydwoje nie darzą sympatią do siebie, podobnie jak u Kargula i Pawlaka było.

 • ~Janusz_Cebularz 2023-04-07
  09:27:19

  47 3

  A może zamiast narzekać na donosy należałoby przeprowadzać konkursy ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM W POLSCE?

 • ~Abisall 2023-04-07
  09:54:25

  34 2

  @~Janusz_Cebularz
  Dokładnie tak, tym bardziej że przepisy o loteriach nie są jakoś skomplikowane, nie ma tam nic nad czym trzeba by kombinować - ot, z odpowiednim wyprzedzeniem wysłać zgłoszenie z wymaganymi dokumentami a potem rozliczyć się i tyle. Tym bardziej, że nagrody w loterii w znakomitej większości były zdecydowania poniżej limitów - tylko 2 tony wungla mogły robić róznicę
  Z wypowiedzi pana Prezesa rysuje się nieciekawy obraz działań bez planowania na dalej jak kilka-kilkanaście dni, wg zasady "Ty, mam doskonały pomysł!" Porażające jeśli weźmie się pod uwagę to iż klub dysponuje sporą miejską kasą...
  A i jeszcze jedna rzecz - pan Prezes oskarża o donos rybniczan - a nie przyszło mu do głowy, że cała sprawa była dość mocno, jak na rybnicki żużel, komentowana w ogólnopolskich mediach ( nie tylko zajmujących się stricte żużlem) z racji tych 2 ton ekogroszku i donos mógł złożyć dowolny rywal, kibic przeciwnej drużyny itd?

 • ~Bernard Jona 2023-04-07
  13:06:35

  8 4

  Zależy z której strony się patrzy, no bo kto najbardziej boi się donosów?

 • ~Jacek Kałusek 2023-04-07
  16:18:25

  21 4

  Czytam to i nie wierzę.... nie wiem czy to totalne odklejenie od rzeczywistości czy przejaw arogancji i buty Prezesa. Pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Przecież konkurs organizował, zdawałoby się, poważny klub z poważnymi aspiracjami, pewnie mający profesjonalną obsługę prawną, nie, nie obrażając nikogo, Koło Gospodyń Wiejskich. Jak można zignorować obowiązujące przepisy?? Poza tym impreza była mocno reklamowana i każdy zainteresowany o niej wiedział i mógł zawiadomić właściwe organy o nieprawidłowościach. Tym bardziej należało dopełnić wszelkich formalności. A teraz wszyscy donosiciele, że klub złamał prawo a sam wystawił się na strzał.... żenada.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 208