zamknij

Wiadomości

W Świerklanach ruszyło lodowisko. Dzieci jeżdżą za darmo

2022-01-17, Autor: 

Dzisiaj (17 stycznia) ruszyło lodowisko przy ul. Strażackiej w Świerklanach. Młodzi mieszkańcy gminy mogą się ślizgać po lodzie za darmo. To nie jedyne atrakcje, które zaplanowano.

Reklama

Jak na razie nie mamy informacji od MOSiR-u w Rybniku, by uporano się z usterkami na lodowisku przy ul. Gliwickiej. Obiekt nadal pozostaje zamknięty. Jeżeli chcemy poślizgać się na łyżwach, musimy zwrócić uwagę na inne miejscowości sąsiadujące z Rybnikiem.

Tu pojawia się ciekawa oferta. Jak informuje dzisiaj wójt Świerklan – Tomasz Pieczka, od poniedziałku (17 stycznia) uruchomione zostało lodowisko.

Przez 6 tygodni do końca lutego będzie można korzystać z lodowiska, które znajduje się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach. Dla dzieci do lat 15 z terenu naszej Gminy lodowisko wraz z wypożyczeniem łyżw będzie bezpłatne. Dla pozostałych uczestników korzystanie z lodowiska wraz z wypożyczeniem łyżw będzie wiązać się z odpłatnością w wysokości 3 zł – pisze Tomasz Pieczka.

Dodaje, że na uczestników będzie czekać mnóstwo atrakcji m.in. ognisko z pieczeniem kiełbasy, dyskoteka oraz zajęcia z trenerem hokeja.

Godziny otwarcia lodowiska podaje GOKiR w Świerklanach:

Dodajmy, że w bezpośrednim sąsiedztwie Rybnika działa też lodowisko w Czerwionce-Leszczynach. Godziny otwarcia obiektu znajdziecie na stronie internetowej UGiM.

Oceń publikację: + 1 + 48 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~Fischer 2022-01-17
  16:51:56

  54 3

  na lodowisko do Świerklan
  na turniej piłkarski do Żor
  co dalej?

 • ~Arteks 2022-01-17
  17:19:35

  5 67

  @Fischer - no jeśli do Rybnika przyjeżdża się na Rynek, imprezy, do kina, popływać, do pracy, na zakupy, do lekarza, do urzędów czy do sądu, na żużel itd - to widzisz jakiś problem, że ktoś raz na jakiś czas wyjedzie poza nasze miasto?

 • ~Longina b 2022-01-17
  17:57:47

  44 0

  Bardzo dobrze.Można?Można.o na to nieudolnik Tymusz?

 • ~Fischer 2022-01-17
  18:12:47

  48 0

  Arteks nie widzę żadnego problemu ale wolałbym mieć te "atrakcje" na miejscu

 • ~Arteks 2022-01-17
  18:18:06

  5 53

  @Fischer - moglibyśmy mieć nie takie ślizgawki ale kilkanaście dużych krytych lodowisk gdyby nie... budowa nowej obwodnicy i innych dróg czy likwidację pieców i kotłowni w miejskich budynkach. Są pewne priorytety. @Longina b - 17 I - nie uważasz, że to też jakoś też dziwnie późno? Zima trwa już miesiąc. Więc szału nie ma także poza naszym miastem.

 • ~ 2022-01-17
  18:54:21

  40 2

  Okoliczne gminy jak Świerklany czy Czerwionka mają lodowisko a w Rybniku się nie doczekamy na otwarcie lodowiska, za chwilę zima się skończy to bydzie po ptokach.
  Wiadomo było od lata, że będzie zima to pewne rzeczy można było odpowiednio wcześniej przygotować, posprawdzać no ale... ale... Rybnik rządzi się swoimi prawami.
  ~Arteks - w czasie weekendu będąc na spacerze przeszedłem się od rynku Sobieskiego, Powstańców do Bazyliki i naliczyłem ponad 20 lokali pustych, wolnych do wynajęcia po zamkniętych sklepach (działalnościach).
  Zauważ, że po godz. 18- tej Rybnik staje się wymarłym miastem. Takiej stagnacji nie pamiętam w Rybniku od urodzenia. Choćbyś nie wiem czym to chciał usprawiedliwiać to faktów nie przekrzyczysz żadnymi argumentami.

 • ~Arteks 2022-01-17
  19:03:43

  2 43

  @bartezz - fajnie, że wybierasz się na spacer po mieście chociaż w weekend. :) Mogłeś też np. zobaczyć jak do niedawna obiekt na którym już niektórzy stawiali "krzyżyk" - Świerklaniec, przywrócono do świetności. :) Policzyłeś puste lokale, ok - a policzyłeś pełne? Jeśli nie, to znaczy, że jesteś bardzo tendencyjny bo tych zajętych nadal jest większość - i to mimo, że w Rybniku stale przybywa powierzchni do wynajęcia. Cieszy mnie, że poza sklepami, bankami, gastronomią, w centrum jest co raz więcej kancelarii prawnych. Jeśli Rybnik mający w centrum wiele punktów handlowych i gastronomicznych czynnych o wiele dłużej niż do 18.00 staje się dla ciebie umarłym miastem - to co można powiedzieć o tych które pomału nie żyją nawet w południe?

 • ~ 2022-01-17
  19:29:40

  34 0

  Arteks - ja mówię o tygodniu, że Rybnik po 18-tej staje się wymarłym miastem bo w tygodniu też przechadzam się po śródmieściu :) w weekend właśnie trochę młodzieży było w okolicach rynku.
  No i co z tego, że w centrum jest coraz więcej kancelarii prawnych, jak to nie jest miejsce rozrywki ani dobrego spędzenia czasu...
  Bank przybędzie nam jeden nowy na Sobieskiego nic poza tym.
  Pamiętasz jeszcze lokal na rynku " Na poddaszu"?
  pamiętasz "Delicje Ristorante"?
  " Gazdówka " - która zniknęła jeszcze na długo przed katastrofą Świerklańca?
  Pamiętasz "Mc. Donalds" - na rynku?
  Dyskoteka, klub - " Żądło " ?
  Wiesz ilu ludzi z poza Rybnika te lokale ściągały do nas? Multum.
  Podałem kilka przykładów co przekłada się na dziesiątki, setki ludzi w centrum Rybnika, tych przykładów jest o wiele więcej.

 • ~Arteks 2022-01-17
  20:28:40

  1 24

  @bartezz - co cię naszło z tym Żądło które istniało ledwie parę lat? Są bardziej profesjonalne i większe np. Face to Face, Imperium, Pink, Ambrozja... Mamy pandemię i zimę - trudno aby oczekiwać akurat tłumów wieczorami ale bez przesady, pustki też nie ma. Wiem, że nie ma już Gazdówki czy Delicji - ale są nowe typu Zahir, Batumi, M17 czy Degustacja... Gdyby rybnickie Śródmieście nie było atrakcyjne - zostawałaby pustka i sentyment po likwidowanych lokalach tak jak w okolicznych miastach, a przecież u nas ciągle powstają nowe i to w bardzo niesprzyjających warunkach (drożejące czynsz i media, pandemia, starzejący się właściciele, Nowy Ład itd).

 • ~ 2022-01-17
  22:12:24

  22 0

  my też mamy lodowisko - obecnie na większości rybnickich dróg :)
  Longina b piszesz o panie T, przecież włości którymi zarządza to prawie prywatne rancho
  dam przykład, jedna z dużych rybnickich firm wynajmuje od lat w jednym z rybnickich basenów jedną godzinę na wyłączność dla pracowników i ich rodzin, w tym czasie odkąd pamiętam, a chodzę jako członek rodziny pracownika już ponad 20 lat, na tą godzinę wpadają "przyjaciele króliczka" prowadząc prywatne indywidualne lekcje pływania, jak wchodzą ( biletów na tą godzinę nie ma, bo basen jest wynajęty) i gdzie trafiają wpływy z lekcji można się tylko domyśleć, ostatnio jednak zachłanność i bezczelność MOSiRu przeszła ludzkie pojęcie i tą wynajętą godzinę wynajmuja (?) drugi raz prywatnej szkółce pływackiej, która zajmuje 1/3 już wynajętej powierzchni basenu, utrudniając korzystanie z basenu tym, dla których wynajęty był CAŁY basen

 • ~ 2022-01-17
  22:16:18

  22 0

  Arteks - te przykłady, które podałeś to albo fast food czyli kebab, albo restauracje szybkiej obsługi i dania na wagę. Zauważ, że Delicje byłą klasą i elegancją, Gazdówka miała ładny góralski wystrój i klimat z wyselekcjonowanymi potrawami, o które dzis ciężko w Rybniku. W Rybniku niestety od 2- 3 lat większość lokali w śródmieściu się zamyka i upada niż otwiera taka prawda co widać po przybywającej ich ilości i to tak blisko rynku.
  Choć powiem ci taką ciekawostkę, że w Żorach jest to samo bo też tam teraz byłem i zaobserwowałem w śródmieściu dokładnie to samo co u nas. Nie wiem czym to tłumaczyć - nowo powstałą Galerią Wiślanką??? U nas też jest Focus i Plaza już długie lata a mimo to lokale stosunkowo blisko rynku się zamykają.

 • ~Arteks 2022-01-17
  22:53:33

  1 27

  @bartezz - pomyśl logicznie nad tym co piszesz (jeśli w ogóle możesz). Gdyby się większość zamykała, to większość byłaby pusta, a przecież mniejszość jest pusta! W Żorach nie jest to samo bo tam zwyczajnie życie miasta zawsze koncentrowało się na osiedlach lub marketach bo tam nie ma Śródmieścia. Ale w miastach które mają Śródmieścia - też jest kryzys. Rozumiem, że chcesz sobie z kimś pogadać ale po co trollujesz? Mogłeś przecież napisać coś sensownego o ślizgawce lub w innych tematach?

 • ~ 2022-01-17
  23:17:47

  30 1

  Arteks - nie mam żadnej przyjemności by z tobą prowadzic konwersacje ale nie da się czytać bzdur, które wypisujesz! Pomyśl to ty logiczne ( jeśli jeszcze jesteś w stanie ) czy w ostatnich 2 - 3 latach na Sobieskiego i Powstańców otworzyło się grubo ponad 20 lokali, sklepów, i innych działalności.. ?? Bo tyle stoi pustych na tą chwilę!
  Ja jako rybniczanin, które to obserwuje wiem, że nie. Większość się zamknęło niż otwarło w tym rejonie. Żory nie mają śródmieścia??! Pfff... Synek zlituj się i 3 razy to przemyśl coś napisał? A rynek w Żorach, uliczki przyległe do niego, starówka z etapami czerwonego muru i kamienniczkami obok rynku to co jest wg. ciebie jak nie śródmieście??
  Po co zaczynasz znowu temat trollowania jak większego trolla tu nie ma niż ty. Wszyscy o tym tutaj wiemy.

 • ~Arteks 2022-01-17
  23:29:32

  1 26

  @bartezz - no jednak myślenia nie potrafisz włączyć, za to trolling działa na maksa. Starówka a Śródmieście to nie jest pojęcia zastępcze tylko różne tak jak sklep i centrum handlowe. Znowu się coś ode mnie dowiedziałeś. Znowu ja nie dowiedziałem się niczego od ciebie. I tak jest zawsze... ;)

 • ~ 2022-01-17
  23:30:17

  22 1

  Arteks - ostatnim swoim wpisem udowodniłeś tylko, że nie znasz Żor a przynajmniej śródmieścia, może znasz tylko obwodnicę i obrzeża.
  Skoro tak jest to nie wiem po co się wymądrzasz w temacie tego miasta, niekiedy nawet i na ich miejskim portalu wypisywałeś bzdury, które i tak obalają mieszkańcy Żor.

 • ~Bynbyn 2022-01-18
  11:24:16

  2 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~pawelsz 2022-01-18
  22:36:17

  6 1

  Arteks - twoich wypocin nie można czytać. Kto przyjeżdża do Rybnika do pracy? Oprócz kopalń największym zakładem jest chyba Tenneco, Ludzie jadą do pracy z Rybnika w każdym kierunku : Kornice, Ostrava, Gliwice, Katowicei wyśmiewane przez Ciebie Żory. Nowe duże zakłądy to jest pustynia! Całe wieczorne życie toczy się pomiędzy Focusem i Plazą, poza tymi miejscami to można co najwyżej menela spotkać po 18. Inne miasta nie zmagają się z wymianami kotłowni w miejskich budynkach? Tylko tam to nie jest odtrąbione jako sukces władzy, tylko raczej ich obowiązek. W Rybniku do końca 2021 roku nie było żadnej dotacji do wymiany kopciuchów, miasto ma wszystkich w głębokim poważaniu. Albo skończysz pisać takie brednie, albo daj nam wszystkim numer do twojego dilera

 • ~Arteks 2022-01-19
  00:08:18

  0 6

  Jak to kto? Ci którzy korkują Rybnik i wszystkie drogi dojazdowe do niego w szczycie porannym i popołudniowym. Rybnik ma ponad 80 tys. miejsc pracy na miejscu. Więc czy kolejne są nam naprawdę takie niezbędne? Czymś niegodnym jest wypominanie Rybnikowi meneli kiedy można się z nimi zetknąć nawet w mieścinach które nie mają typowej miejskiej zabudowy jak Żory czy Jastrzębie:
  https://www.tuzory.pl/wiadomosci,zorzanie-narzekaja-na-bezdomnych-w-centrum-przesiadkowym-czy-maja-ku-temu-powody,wia5-3266-19011.html
  https://www.tujastrzebie.pl/wiadomosci,ponad-1100-osob-skorzystalo-z-ogrzewalni-dla-bezdomnych,wia5-3266-12371.html

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1595