zamknij

Wiadomości

W Rybniku przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

2019-05-12, Autor: bf

To już kolejna edycja tego wydarzenia. W czerwcu tego roku przez Rybnik przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W programie oprócz złożenia kwiatów znalazł się też piknik rodzinny.

Reklama

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 11.30 od mszy świętej w kościele Ojców Misjonarzy – p.w. Królowej Apostołów. Następnie w programie znalazło się przemówienie do uczestników Marszu.

O godzinie 12.45 wymarsz ulicami Rybnika - Kościuszki, Chrobrego, Rynek, Sobieskiego, Powstańców do Bazyliki Św. Antoniego. Pod tą świątynią zostaną złożone kwiaty. Z kolei o 14.00 zaplanowano modlitwę i piknik rodzinny na dziedzińcu przed bazyliką.

To już kolejna edycja Marszu dla Życia i Rodziny. Zobaczcie zdjęcia z 2017 roku >>TUTAJ<<

Oceń publikację: + 1 + 114 - 1 - 53

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (37):
 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2019-05-12
  10:51:31

  Takie wystąpienie obraża moje uczucia nie-religijne jako ateisty. Czuję się zaszczuty przez 96% katolików, chyba jakieś doniesienie do prokuratury o obrazę uczuć nie-religijnych trzeba, skoro z powodu tęczy na obrazku już można ludziom o 6.00 rano nalot robić.

 • ~Trop leminga 2019-05-12
  11:11:43

  Można pluć na Kościół Katolicki i wtedy jest to wolność słowa. Wystarczy powiedzieć coś przeciwko środowiskom LGBT, wówczas jest to mowa nienawiści.

 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2019-05-12
  11:20:08

  ~Trop leminga

  Nie rozumiem o czym mówisz, co mnie interesuje plucie na kogoś czy LGBT?

  Ja po prostu w swój SUBIEKTYWNY sposób stwierdziłem, że moje uczucia są obrażone (tak jak na to pod byle pozorem powołują się fundamentaliści religijni wszelkiej maści).

 • ~orient 2019-05-12
  11:22:47

  Wspomnijcie na marszu ofiary księży pedofilów.

 • ~master4k 2019-05-12
  11:27:57

  55 83

  @ Trop leminga

  Co się martwisz? Po kościele to i tak spływa jak po kaczce. A fakt, że ostatnio najmocniej "plują" ofiary księży oddanych pedofilii niczego nie zmieni. Wystarczy powiedzieć, że to atak wrogich, antypolskich środowisk i po kłopocie.

  @ Jedynie Prawdziwy Polak

  Te 96% to już pradawna historia. Z resztą deklarowanie katolicyzmu, a praktykowanie tego wyznania to dwie różne sprawy.

  @ orient

  A te kwiaty to pewnie w podziękowaniu za konsekwentne stosowanie crimen sollicitationis.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-05-12
  11:55:33

  Jako Katolik jestem zniesmaczony tym piknikiem.

  Jest w Polsce grupa spoleczenstwa, ktora przywlaszczyla sobie prawo do Boga i Katolickiej Wiary.

  Ta grupa ludzi - wlacznie z duchownymi „politykami” - uprawia polityke zaslaniajac sie tym co rzekomo Bog „mysli” o swiecie, ktory stworzyl.

  W tym swiecie dobrymi ludzmi sa m.in. politycy z PiS, przedsiebiorca Rydzyk czy ksieza bedacymi pedofilami, „bankierami”, czy „politykami”.

  Jest to poprostu obrzydliwe.

 • ~ 2019-05-12
  12:06:25

  Apel do płomiennych obrońców demokracji i konstytucji ( w skrócie OTUA) - dlaczego odmawiacie prawa do manifestowania 96% populacji w Polsce ( % wg wpisu powyżej) . Czy tylko sodomici , gomorytki i inne LGBTZNP ma prawo do manifestacji?

 • ~tf2 2019-05-12
  12:15:26

  Denerwuje mnie określenie "księży - pedofili". Mam rozumieć, że środowiskom lewackim nie przeszkadzają pedofile, którzy nie są w kościele (oczywiście wyłącznie katolickim)?
  Przypominam wam lewacy, że w waszych oświeconych socjalizmem państwach: Holandia, Szwecja, Niemcy, Francja - pod znakiem tęczy była walka o uznanie pedofilii za normę. Wasi zwyrodniali czerwoni koledzy walczyli o ich prawa do "miłości", tak jak dziś za normę chcecie uznawać adopcję dzieci przez dwóch panów czy dwie panie.
  W liberalnej Holandii istniała nawet partia, która usiłowała przeforsować legalizację pedofilii.
  Skąd nagle taka zmiana, skąd te zainteresowanie tym tematem, który przez dziesięciolecia dla lewicy był etapem walki o "wolność i demokrację"?

 • ~Trop leminga 2019-05-12
  12:15:34

  89 75

  Najważniejsze, żeby przed wyborami nie rozprawiać o ewidentnych sukcesach PiS. Trzeba znaleźć gorące tematy zastępcze i z nimi jechać. Atak na Kościół trwa od 1945 roku. Zmieniają się tylko funkcjonariusze i technologie. Kościół trwa i trwał będzie, bo jest ostoją Polaków.

 • ~ 2019-05-12
  12:24:54

  To jest stara sprawdzona taktyka stosowana od lat ;
  niemcy próbują nas obrazić porównując do siebie , lewactwo chce zniszczyć kościół udowadniając ,że jest tak samo zepsuty jak oni. Moim zdaniem dobrze się dzieje , że brud kościoła wypłynął na wierzch , bo tylko wtedy można go uprać. Kto wierzył w księdza tego wiara legła w gruzach , a kto w słowa Jezusa ten wie ,że bramy piekielne go nie przemogą...

 • ~master4k 2019-05-12
  13:05:58

  41 45

  @ ARKA

  Pierwsza sprawa: z tych wszystkich wpisów jak na razie tylko jeden dyskutant wyraźnie protestuje przeciwko wolności zgromadzeń, więc skąd liczba mnoga? Nie wiem jak inni, ale jak dla mnie mogą sobie paradować codziennie. Na tym właśnie demokracja polega, że nie zawsze paradują ludzie, z którymi jest nam w 100% po drodze.

  Druga sprawa: jak można posługiwać się awatarem obrażającym biało-czerwone barwy? To obraża moje uczucia patriotyczne.

  @ Trop leminga

  "Atak na Kościół trwa od 1945 roku".

  Polemizowałbym. Ów "atak", czy właściwie krytyka lub wyciąganie konsekwencji systematycznie trwa od wieków i da się ją odnaleźć w twórczości lub działaniach takich wielkich Polaków jak np. Jan Kochanowski, Ignacy Krasicki, Mikołaj Kopernik, Tadeusz Kościuszko (ten do dopiero pojechał po bandzie), Adam Mickiewicz (w 1848 roku Święte Oficjum Kościoła Rzymskokatolickiego wpisało dzieła Adama Mickiewicza do Indeksu Ksiąg Zakazanych) czy Józef Piłsudski (m.in. "Religia jest dla ludzi bez rozumu i bez wykształcania."). Atakowali to komuniści, z resztą jak uczy historia całkiem bezskutecznie. Z faszystami kościół dogadywał się całkiem nieźle (m.in. konkordat z III Rzeszą).

  Inna sprawa, że kościół samemu sobie wyrządza krzywdę kryjąc przez dekady wszelkiej maści degeneratów w sutannach. A zasadnicze powody takiego stanu rzeczy są 3:
  1) skala problemu jest ogromna i przerasta kościół
  2) cała hierarchia jest mniej lub bardziej w cały proceder umoczona
  3) wizja wypłaty odszkodowań ofiarom spędza sen z powiek możnym kościoła

  W ostatnim ranking spadku religijności na świecie Polska zajęła zasłużone pierwsze miejsce. Kościół walnie się do tego spadku przyczynił, czego nie chce lub nie potrafi zrozumieć. Tak więc z tym wiecznym trwaniem bym nie przesadzał.

 • ~pprywatne 2019-05-12
  13:32:19

  21 30

  Gdzie składane by były kwiaty w każde święto, gdyby nie było tam tego pomnika?

 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-05-12
  13:53:21

  50 35

  Tf2

  Jestem Katolikiem - a tacy ludzie jak Ty - ktorzy przywlaszczyli sobie prawo do Boga na mnie pluja.

  Malo, ze plujesz na ludzi, ktorzy sa Katolikami to jeszcze przy tym wszystkich wyslugujesz sie Bogiem jakby byl to twoj kumpel od picia piwska.

  Wszyscy pozostali pedofile - byli pedafilami, sa pedofilami i nimi beda.

  Pedofile, ktorzy nie sa duchownymi sa rozliczanie wg. prawa obowiazujacego w danym panstwie.

  Pedofile bedacymi duchownymi w wiekszosci przypadkow nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci karnej - co najwyzej sa przenoszeni do innej parafi.

  Tacy ludzie jak Ty - ktorzy nazywaja Katolikow „lewakami” - powiedzmy to sobie szczerze - szmaca cale Sacrum.

 • ~trzynasty 2019-05-12
  14:33:49

  45 84

  Fajnie by było, gdyby również w Rybniku przeszedł tęczowy Marsz Równości.

 • ~auralfloat 2019-05-12
  16:28:32

  31 47

  Średnia wieku ok. 60 lat z tego co widać.. Jeśli tak zajadle chronią życie, to czemu tylko to poczęte, nienarodzone? Jeśli uważają, że czynią dobrze, to czemu chronią tylko życie ludzkie? Brak konsekwencji w myśleniu, i logiki. Życie to życie, nie ważne jakie. Skoro mamy demokrację, albo i liberalizm, to również pozwólmy innym środowiskom zanieczyszczać przestrzeń publiczną. Katolewica w natarciu.

 • ~ka22 2019-05-12
  17:43:17

  45 30

  Wszystkim oburzonym za piętnowanie księży pedofilów polecam dokument Sekielskich. Jest dostępny na youtubie. Normalny człowiek nie jest w stanie obejrzeć go na raz.

 • ~ 2019-05-12
  18:18:47

  31 16

  " W dniu 30.V.1937 r. dr Josef Goebbels wystąpił w Berlinie w Deutschland Halle przed publicznością w liczbie 25 tysięcy i rozwinął temat poruszony w dniu 28.V. Powiedział m.in. :”… Przerażający i ohydny fenomen moralnej dekadencji, dla którego nie można znaleźć odpowiednika w całej historii ludzkości (…) Przestępcze zboczenia katolickiego kleru zagrażają fizycznemu i moralnemu zdrowiu naszych młodych ludzi. Oświadczam przed narodem niemieckim, że ta plaga będzie radykalnie wypleniona i, jeśli Kościół jest zbyt słaby, Państwo zrobi to…”. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Jak dodała od siebie pani Florence Tamagne, :”… Przemówienie było przerywane wielokrotnie przez tłum krzyczący:”… Powiesić ich! Zniszczyć ich!...”. . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Josef Goebbels, wg książki Petera Longericha „Goebbels. Biography” na str. 333, zanotował w swoim Dzienniku, że Hitler dyktował mu fragmenty przemówień w wojnie przeciwko klerowi katolickiemu zalecając oskarżanie "klechów" o sprawy nieobyczajne, molestowanie seksualne, gwałty, homoseksualizm i pedofilę oraz malwersacje finansowe -- nielegalne bogacenie się "

 • ~ 2019-05-12
  18:23:37

  29 21

  "'W latach 70-tych XX w. został ukuty przez socjologów termin „MORALNA PANIKA” , aby zdefiniować zjawisko „sztucznie wywoływanego alarmu społecznego poprzez wyolbrzymianie faktów (amplifikacja), przesadzanie w podawaniu liczb oraz wielokrotne „odkrywanie” tego, co opinia publiczna już znała wcześniej ... Mamy zatem do czynienia z sytuacją, gdy zjawisko o znikomych rozmiarach zostaje wyolbrzymione do poziomu „problemu społecznego”. I te cechy „moralnej paniki” spełniała w 100% antykatolicka kampania podjęta w 1937 r. przez Josefa Goebbelsa przeciwko księżom i zakonnikom katolickim w III Rzeszy.......................................................................... oraz kampania antykatolicka -- genderowa (LGBT) w Polsce w 2018 r. ma wszystkie cechy „paniki moralnej” , jest kontynuacją ideologi nazistowsko--lewackiej wywołanej przez Goebbelsa Min. Propagandy III Rzeszy, z lat 1937-1941...!!!"'

 • ~tf2 2019-05-12
  19:59:40

  25 25

  Pogromco a z czego wnioskujesz, że jestem w ogóle katolikiem?
  Nie jestem po porostu hipokrytą, który uwierzy, że lewactwo nagle walczy z pedofilią (tylko w kościele), gdy jednocześnie sami z sztandarem tęczowym w ręce wszelkiej maści dewiacje szerzą. Tak jest w całej UE.
  Sorry, że zeszmaciłem twoje sacrum, czymkolwiek by nie było.

 • ~orient 2019-05-12
  20:08:50

  27 17

  @kazo64 czy ty czytałeś to co wkleiłeś? Bo chyba nie. Bo sam podajesz info przy tych rabinach, że wielu zostało oskarżonych, niektórzy skazani. W przypadku księży pedofilów nikt nie ponosił żadnych konsekwencji, a ich zwierzchnicy tuszowali skandale i wysyłali podwładnych do innych parafii gdzie ci sami księża postępowali równie haniebnie. Widzisz różnicę czy nie?

 • ~tf2 2019-05-12
  20:33:14

  29 22

  Ależ Orient - skazanie nie skutkuje więzieniem, ile posiedział Polański? Mam cytować jak go broniliście?

  Zacytuję jednego z waszych największych freaków Daniela O.:

  "Polański odpokutował już swoje. Nie mógł jeździć do wielu krajów, nie mógł być obywatelem świata"

 • ~ka22 2019-05-12
  20:55:14

  35 26

  No proszę, już 12 pedofilów zminusowało mój wpis. Bo na normalnych ludziach film Sekielskiego musi robić wrażenie. Tylko pedofilowi może się nie podobać.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-05-12
  23:10:53

  20 14

  tf2

  rozumiem, ze jestes poprostu idiota wyzywajacych wszystkich od „lewakow” - niestety tez tacy ludzie jak ty maja prawo glosu.

 • ~orient 2019-05-12
  23:16:37

  15 13

  @kazo64 @tf2 a czy występek to jest coś dobrego? Nie. Natomiast nie rozumiem waszej relatywizacji czegoś tak złego jak pedofilia o osób które budziły pełne zaufanie, ślubowały czystość moralną, miały prowadzić dzieci do Boga. To się wręcz w głowie nie mieści, że wy to bagatelizujecie i próbujecie zaciemniać obraz tego skandalu jednym czynem Polańskiego czy jakimiś osądzonymi rabinami gdzieś za oceanem. Skoro robi się marsze dla rodziny i życia to czyż nie byłoby dobrze ujmować się za pokrzywdzonymi dziećmi? Może wy jeszcze macie zaufanie do księży i kościoła ale co raz więcej ludzi je traci.

 • ~Barakuda 2019-05-13
  06:35:46

  22 11

  Kazo problem pedofilii w kościele polega na dwóch kwestiach :

  1. Dopuszczają się jej osoby, które nauczają nas moralności głoszą słowo Boże nauczając, że należy być dobrym la instytucja, którą reprezentują jako podstawę swojego istnienia ma miłość do bliźniego. Z tego powodu od duchownych wymaga się więcej a hipokryzja i obłuda bardziej kolą w oczy niż w przypadku innych.
  2. Po drugie co ważniejsze kiedy nauczyciel dopuszcza się tego odrazajacego przestępstwa nie przenosi się go do innej szkoły a kiedy listonosz to nie przenosi na inny rewir. Oni idą do więzienia. Księży się przenosi na inną parafię a przełożeni robią wszystko by sprawa nie wyszła. Tak było przez dekady. Pokazuje to Sekielski w swoim filmie. Kiedy ktoś ukrywa i tuszuje sprawę np. kradzieży albo innego przestępstwa i utrudnia postępowanie karne dostaje za to zarzuty i również idzie do więzienia. Hierarchowie kościelni nigdy za tuszowanie i ukrywanie przestępstw nie zostali ukarani a księża w większości nie ponosili odpowiedzialności za swoje czyny. Ta bezkarnosc ich rozzuchwalała. Bezkarnosc do której przyczyniali się tacy ludzie jak poseł i były prokurator Piotrowicz z PiSu, który jako prokurator w obrzydliwy i obleśny sposób bronił księdza pedofila z Tylawy twierdząc, że obmacywanie i całowanie dzieci przez księdza nie miało podtekstu seksualnego. Można znaleźć na YouTube tą wypowiedź. Sąd ostatecznie skazał tego księdza.
  A opowiadanie Kazo o tym, że w innych zawodach czy grupach społecznych jest nie mniej pedofilów niż w kościele stawia cię z tym tlumaczącym i wybielającym pedofila Piotrowiczem w jednym rzędzie. Gratuluję...

 • ~Barakuda 2019-05-13
  06:44:06

  17 13

  Kazo a Polański to w sumie dobry przykład. Polańskiego państwo USA ściga za ten czyn do dziś choć minęło już ponad 30 lat. Odsiedzial zdaje się pół roku w więzieniu za ten czyn w ramach ugody z prokuratorem, której później nie dotrzymano i musiał uciekać z USA. Taka różnica delikatna z naszymi pedofilami w sutannach. A druga różnica jest taka, że Polański ze swoją ofiarą się pojednał i przeprosił.

 • ~ka22 2019-05-13
  08:35:23

  23 9

  Kazimierzu, tego co myślę o tobie nie mogę napisać, bo mi cenzura nie puści. Powiem jedynie, że dla mnie mógłbyś stać w Sevres jako wzór podłości. I nie strasz mnie publicznie, bo to niemądre. Tak, tak, wiem, będziesz minusował wszystkie moje wpisy, bez czytania. Wierz mi, brzydzę się tobą prawie jak tymi księżmi z filmu.

 • ~artefaks 2019-05-13
  08:52:34

  20 11

  ~kazo64 2019-05-12 20:45:18

  A co do przesuwaniu ksieży PODEJZEWANYCH o czyny pedofilskie do innych parafii,To ja mam rozumieć że pokrzywdzony razem z sądem policją też musialby sie przenieśc do tej parafii żeby złożyć oskarżenie?

  @kazo. Jakbym słyszał bełkot arcybiskupa z Gdańska. Jesteś w naprawdę w dobrym towarzystwie..... Ciemnogród i zacofanie. A tak nawiasem mówiąc oprócz tego że PISzesz kompletne bzdury. To na dodatek z okropnymi błędami ortograficznymi (sic słowo napisane dużymi literami).Zamiast wymachiwać kijem na nauczycieli (jak to było niedawno).Lepiej nawet na starość zabrać się do nauki...

 • ~artefaks 2019-05-13
  08:56:49

  18 11

  ~ka22 2019-05-13 08:35:23
  Kazimierzu, tego co myślę o tobie nie mogę napisać, bo mi cenzura nie puści. Powiem jedynie, że dla mnie mógłbyś stać w Sevres jako wzór podłości. I nie strasz mnie publicznie, bo to niemądre. Tak, tak, wiem, będziesz minusował wszystkie moje wpisy, bez czytania. Wierz mi, brzydzę się tobą prawie jak tymi księżmi z filmu.

  Tak będzie minusował , jak uczciwy praworządny i sprawiedliwy z kilku swoich kont.....

 • ~Jacek Kamiński 2019-05-13
  11:17:52

  10 12

  Ciekawe czy Marsz będzie również za godnym życiem; szczególnie niepełnosprawnych i ciężko chorych, czy tylko za życiem prenatalnym? Czy będzie przeciw prawu do dobrej śmierci, odbierając człowiekowi prawo decydowania o własnym losie?

 • ~jedrek_1_1 2019-05-13
  11:36:17

  10 12

  Ąrka - doskonałym przykładem amplifikacji jest poruszenie kwestii LGTB, sianie strachu przed UE, Niemcami, kwestionowanie smogu, problemów KK. Metoda opanowana do perfekcji przez obecnie rządzących. Służy to maskowaniu problemów i realnych tematów, odwracaniu uwagi od takich problemów jak biznesy Kaczyńskiego wokół wieżowców Srebrna ( przesłuchany zostanie pewnie wtedy, kiedy zmieni się władza, skoro prokurator podlega zależnemu od Kaczyńskiego Ziobrze. Doskonale zresztą pamiętam jak to jest z siła partii przewodniej) Co do Goebellsa to poczekaj z mądrzeniem na odtajnienie archiwów papieża Piusa XII ps. wolność zgromadzeń ma to do siebie, że manifestować wolno środowiskom kościelnym i LGTB, miłośnikom zwierząt i miłośnikiem strzelania do zwierząt. Jak ktoś tego nie rozumie, nie rozumie podstaw demokracji.

 • ~master4k 2019-05-13
  14:46:54

  11 4

  @ kazo64

  Fałszywe oskarżenia powiadasz? A wiesz, że ofiarą Twojego faworyta był inny ksiądz, którego list jest odczytywany w dokumencie? Byś widział, to byś się nie ośmieszał.

  Dziękuję za żarliwą modlitwę. Od razu przeszła mi zgaga. Tylko nie zapomnij poklęczeć na grochu. To na pewno pomoże rozwiązać problem pedofilii w kościele.

  Pytanie mam przy okazji: jak już Twojego idola posadzą do paki, to będziesz go odwiedzał? Z tego co o nim drzewiej pisano i o czym z resztą nadal piszą bardzo łaknął męskiego towarzystwa. I to niezależnie od wieku.

 • ~ka22 2019-05-13
  15:01:46

  11 3

  Zbytek łaski kazo. Nie potrzebuję modlitwy od kogoś, kto mając do wyboru czy pomodlić się za 7-letnie dziecko, czy za księdza który je gwałcił, wybierze tego drugiego.

 • ~artefaks 2019-05-13
  15:08:02

  11 3

  ~kazo64 2019-05-13 13:09:49
  Dziś jest 102rocznica Objawień Fatimskich,więc zamiast się obrażać i rzucać falszywe oskarżenia przez kilku autorów wcześniejszych postów wolę się za tych grzeszników pomodlić i odmówić Różaniec św.by Matka Boska wybaczyła im ich niecne czyny, i by jak najszybciej się nawrócili!!!

  Kazimierzu.Bóg Zapłać za modlitwę. Już lepsze to jak się modlisz ,niż zajmujesz polityką i piszesz.Jak jesteś dobry dla innych , to ci też będą lepsi dla Ciebie.Nie zapomnij też przynajmniej 1 zdrowaśki za samego siebie.
  Z Panem Bogiem

 • ~Barakuda 2019-05-13
  16:18:41

  7 6

  Swoją drogą z czego wynika potrzeba organizowania takiego marszu w kraju gdzie mamy najbardziej restrykcyjne prawo aborcyjne w Europie a rodzina też nie jest zagrożona pod tą ekipą.

 • ~minowa 2019-05-13
  22:14:28

  6 7

  Sa wyraźne 2 aspekty pedofilii kleru. Jeden - aspekt przestępstwa bez żadnych okoliczności łagodzących. Drugi - aspekt polityczny wpisujący się w okres wyborczy łączący Kościół z PiS (przecież nie z PO i satelitami czy z Wiosną) mający odebrać głosy PiS oraz "ocieplić" Wiosnę oraz środowiska LGBT+.

 • ~Barakuda 2019-05-14
  08:26:57

  6 6

  Kazo wytłumacz mi tylko jedno:
  Jak to jest, że pan poseł Piotrowicz, który bronił księdza, który brutalnie gwałcił dziewczynki (co zostało mu udowodnione) zostaje przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka? Bronił go jako prokurator i umorzył oczywistą sprawę zboczeńcach w sutannie. No brak słów. To jest jak naplucie nam w twarz. Takich ludzi powinno się izolować a nie nagradzać takimi stanowiskami. PiS jest współodpowiedzialny pedofilii w kosciele właśnie z powodu takich sytuacji. Każdemu polecam wpisać na YouTube " Piotrowicz broni księdza". To jest obrzydliwe. Cały PiS powinien się że wstydu pod ziemię zapaść...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 600