W rewanżu lepszy Filar

2006-01-09, Autor:
Koszykarkom RMKS-u Rybnik nie udało sie powtórzyć sukcesu sprzed dwóch kolejek i ponownie ograć drużynę Filara Sosnowiec.

W rozegranym w Sosnowcu pojedynku rewanżowym tych drużyn zwyciężył miejscowy Filar 79:70.

Mecz rozpoczął sie znakomicie dla rybniczanek, które po 4 minutach prowadziły 9:3. Filar jednak nie dał za wygraną i szybko doprowadził do remisu (11:11), a następnie objął kilkupunktowe prowadzenie (20:14). Do końca pierwszej kwarty miejscowe powiększyły przewagę jeszcze o 1 punkt i po 10 minutach gry Filar prowadził 25:18.

Od samego początku meczu widać było, że trener sosnowieckiej drużyny Marek Juszkiewicz wyciągnął wnioski z pierwszego spotkania i starał się wyłączyć z gry rozgrywającą RMKS-u Aleksandrę Lewoń. Do "opieki" desygnował Joannę Bogacką, która to praktycznie całe spotkanie kryła rozgrywającą RMKS-u na całym boisku. Mimo to rybniczanka w początkowej fazie meczu dobrze radziła sobie w ataku - dowodem tego jest 13 punktów w 1 połowie (3x3).

RMKS drugą kwartę rozpoczął zbyt nerwowo przy bardzo dobrej obronie Filara, który powiększył przewagę do 12 punktów (30:18). Po 4 minutach gry pierwsze punkty dla RMKS-u zdobyła Ewelina Lepiorz, a wyrównaną kwartę (19:17) celnym rzutem za 3 punkty zakończyła Aleksandra Lewoń.

Druga połowę ponownie lepiej zaczął Filar, który dzieki trzypunktowym akcjom powiększył przewagę do 14 punktów (55:41). Pod koniec tej kwarty dzięki słabej grze rybniczanek w obronie Filar powiększył przewagę do 20 punktów (68:48).

Ostatnia część meczu lepiej rozpoczęła się dla RMKS. Już w pierwszej akcji tej kwarty sosnowiczanka Joanna Bogacka popełniła 5 przewinienie i musiała opuścić boisko, a trener Filara musiał dodkonać pierwszej zmiany w meczu. Dzięki dobrej obronie i skutecznej grze Anny Sękowskiej w ataku, rybniczanki przez pierwsze 5 minut zdołały odrobić aż 11 punktów, doprowadzając tym samym do wyniku 68:61 dla Filara. W emocjonującej końcówce meczu goście nie dali sobie jednak odebrać cennego zwycięstwa i wygrał 79:70.

O zwycięstwie Filara zadecydowała trzecie kwarta przegrana przez RMKS aż 11 punktami. Różnica 20 punktów okazała się nie do odrobienia w ciagu 10 minut.

Pocieszeniem dla koszykarek RMKS może być fakt, że w dwumeczu rybiczanki były lepsze od sosnowiczanek, które w Rybniku przegrały różnicą 16 punktów ( 77:61).

Filar Sosnowiec - RMKS Rybnik 79:70 ( 25:18, 19:17, 24:13, 11:22)

RMKS: Joanna Czajkowska 19, Aleksandra Lewoń 15, Iwona Niedobecka 10, Anna Sękowska 9, Ewelina Lepiorz 8, Karolina Kozak 6, Małgorzata Kwiatek 3.

Filar: najwięcej Agnieszka Stypka 22, Joanna Bogacka 21.

Najbliższe pierwszoligowe spotkanie RMKS Rybnik rozegra już 13 stycznia br. (piątek) w Rybniku. O godz. 17.00 w hali MOSiR-u w Rybniku Boguszowicach podejmować będzie MUKS Rzeszów.