Utex ROW: przerwały serię porażek

2009-04-18, Autor:
W pierwszym meczu o 7. miejsce rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy podopieczne Mirosława Orczyka pokonały Dudę Leszno 61:52.

Mecz od początku układał się pod dyktando gospodyń, które szybko objęły prowadzenie 6:1. Leszczynianki miały dodatkowo pecha, ponieważ parkiet musiała opuścić Katarzyna Krężel. Zawodniczka trenera Jarosława Krysiewicza została przypadkowo uderzona przez Agnieszkę Jaroszewicz i z zakrwawionym nosem nie mogła kontynuować gry. Jej koleżanki zmobilizowały się jednak i na koniec pierwszej kwarty zbliżyły się do rybniczanek na dwa punkty. Po krótkiej przerwie warunki na parkiecie dyktował Utex ROW, który tę część meczu wygrał 17:9 i przed drugą połową prowadził 32:22.

W trzeciej kwarcie minimalnie lepsze były zawodniczki z Leszna. Z kolei ostatnie 10 minut znakomicie rozpoczęły rybniczanki, które objęły najwyższe prowadzenie 56:40. Leszczynianki ponownie zmobilizowały się, jednak nie na tyle, żeby zwycięstwo rybniczanek było zagrożone. Ostatecznie Utex ROW pokonał Dudę Leszno 61:52.

> Więcej zdjęć w fotogalerii.

W rybnickiej drużynie bardzo dobrze spisały się cztery koszykarki, które prawie po równo podzieliły się punktami. Aleksandra Chomać zdobyła ich 15, a  Magdalena Radwan, Nataliya TrafimavaMonika Siwczak – po 14. Cztery oczka dorzuciła Agnieszka Jaroszewicz. – Cieszę się, że dziewczyny przerwały serię porażek i pokazały dzisiaj charakter – mówił po meczu zadowolony trener Mirosław Orczyk. Przed jego zawodniczkami rewanż w pojedynku o 7. miejsce FGE. Mecz w Lesznie odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

UTEX ROW Rybnik - PKM Duda Super Pol Leszno 61:52 (15:13, 17:9, 17:18, 12:12)

UTEX ROW: Aleksandra Chomać 15, Magdalena Radwan 14, Nataliya Trafimava 14, Monika Siwczak 14, Agnieszka Jaroszewicz 4, Małgorzata Chomicka 0, Karolina Stanek 0

Duda Super Pol: Joanna Czarnecka 16, Aleksandra Drzewińska 13, Edyta Krysiewicz 9, Dominika Nawrotek 7, Martyna Koc 5, Żaneta Durak 2, Agnieszka Król 0, Katarzyna Krężel 0