zamknij

Wiadomości

Unia Europejska strefą wolności dla osób LGBTIQ. Czy to test dla naszej tolerancji?

2021-03-12, Autor: Aleksandra Bienias

Większością głosów w Europarlamencie została przyjęta rezolucja stanowiąca, że Unia Europejska jest strefą wolności dla osób LGBTIQ. Co to oznacza?

Reklama

Przyjęcie rezolucji jest traktowane jako reakcja na praktykę polskich samorządów, które ogłaszały się strefami wolnymi od LGBT.Przypomnijmy, że takie praktyki przyjęły miedzy innymi: powiat bielski, gmina Wilamowice, województwo małopolskie, województwo lubelskie i wiele innych.

W Parlamencie Europejskim za rezolucją zagłosowało 492 europosłów, przeciw 141, a od głosu wstrzymało się 46 europosłów.

Radości z tej decyzji nie kryje Robert Biedroń.

- Mamy to! Parlament Europejski, przytłaczającą większością, właśnie zatwierdził historyczną rezolucję. Panie i Panowie, od dzisiaj jesteśmy dumnymi obywatelami i obywatelkami europejskiej strefy wolności dla osób LGBTIQ - napisał.

Z kolei europoseł z regionu Łukasz Kohut odniósł się do decydentów z prawej strony sceny politycznej:

- Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnieście uczynili. Hej wy, tam prawej strony Parlamenty, zjednoczona już tylko w nienawiści prawico - znacie to? Trzecia dekada XXI wieku, Unia Europejska, Polska.I tak zwane strefy wolne LGBTI - otwarta, instytucjonalna dyskryminacja osób nieheteronormatywnych. Wstyd i hańba! Ośmieszacie Polskę każdego dnia waszych rządów. A my tutaj każdego dnia musimy udowadniać, że Polska to nie PiS. Ja nie jestem gejem, ani biseksualistą, ani osobą transpłciową. ale mogę się domyślać jak to jest być wyzywanym przez prezydenta swojego kraju od bycia ideologią, mogę sobie wyobrazić jak to jest być wyzywanym przez arcybiskupa, waszego sojusznika w propagandzie - tęczową zarazą. Stoję za wami, moi tęczowi bracia i siostry - murem - jako człowiek, ale także jako Ślązak.

Zgoła odmiennego zdania jest europarlamentarzysta Patryk Jaki, który stanął w obronie polskich samorządowców.

- To jest jeden wielki skandal. To jest obrażanie naszego państwa. Czy wiecie, że w Europie po przez publikacje prasowe, te wszystkie kłamstwa polityków naszej opozycji ale również media, wiele osób myśli, że w Polsce 1/3 naszego kraju to getta, gdzie sprawdzana jest orientacja seksualna - emocjonalnie podniósł temat Jaki.

A europarlamentarzystom głosującym za rezolucją zarzucił, że znowu interesują się polską praworządnością.

- Opowiadacie o tym, że praworządność jest ważna w Unii Europejskiej. Aż się można wzruszyć.

W europejskiej rezolucji znalazł się również zapis o konsekwencjach finansowych, jakie poniosły polskie samorządy, które zdecydowały się przyjąć uchwały o strefach wolnych od LGBT.

- Przyjęcie rezolucji ogłaszającej UE “Strefą wolności dla osób LGBTIQ” to kolejny sygnał wysłany Polsce przez Europarlament wskazujący, że Unia nie zgadza się na dyskryminację i wykluczanie osób LGBT z europejskiej wspólnoty. Przyjmując rezolucję unijni politycy i polityczki dali polskim władzom jasno do zrozumienia > Albo skończycie z dyskryminacją osób LGBT albo możecie pożegnać się z finansowym wsparciem od Unii – komentuje wynik głosowania wicedyrektorka Kampanii Przeciw Homofobii, Mirosława Makuchowska.

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 133

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (46):
 • ~zak 2021-03-12
  09:23:23

  Redakcjo proszę poprawić nie "strefami wolnymi od LGBT " a " strefami wolnymi od ideologii LGBT" to zasadnicza różnica .
  Od dzisiaj będę się bał wychodzić na ulicę , nie wiadomo co człowieka może tam spotkać . W Holandii przedwczoraj zabili homoczłowieka, za to , że był homo a o tym cicho, bo tam demokracja jest i wolność słowa.
  Weżcie wy się Kohuty i inne czerwonowłose odwalcie od Polski .
  Jaka dyskryminacja jeśli Biedroń , Śmiszek , były poseł Grodzki mogli i są w europarlamencie i w sejmie - gdzie ta dyskryminacja ? Taki czerwony był nawet prezydentem Słupska - to dopiero obciach był.

 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2021-03-12
  09:26:24

  Oznacza, że jesteśmy zaściankiem Europy.

  Tak nawiasem mówiąc, pytanie do wszystkich wierzących (95% Polaków).

  Kogo bronił Jezus?
  Wg mnie słabszych, odrzucanych , poniżanych.
  Bo głosił miłość, zwłaszcza dla tych gorzej z jakiegoś względu sytuowanych.

  I pytanie, co by dzisiaj powiedział o współczesnym Kościele, pełnym zatajanej pedofilii, tłustych kotów oderwanych od rzeczywistości?

  Wg mnie rozgonił by to towarzystwo jak w Nowym Testamencie za pomocą bata.

  Ale w Polsce to właśnie te tłuste koty i ich polityczni pomocnicy nadają współczesnemu życiu.

 • ~zak 2021-03-12
  09:28:53

  Nie lubię ludzi którzy sra.....do swojego gniazda , moim zdaniem to zdrajcy . Dla LGBT wolność , a dla nas niewola . Już nawet kawału nie będzie można o nich powiedzieć , bo wiezienie za to będzie , a jak spotkasz JGBT to będziesz musiał mu ustepować z drogi , bo jak nie , to mandat. Ja się pytam , gdzie ta dyskryminacja u nas mieszka ? gdzie to oni nie mogą chodzić , jedno miejsce proszę .

 • ~Longina b 2021-03-12
  09:29:20

  Dewiaci dopieli swego.

 • ~zak 2021-03-12
  09:32:34

  @ Jedyny - konkrety , gdzie nie mogą chodzić , czego nie mogą robić według naszego prawa ? i nie mieszaj do tego katolików , bo ci wymienię państwa gdzie homoseksualizm był karany i zabroniony .
  Ja się nie czuję zaściankiem europy , a jeśli ty się tak czujesz , to małym człowiekiem jesteś .

 • ~stockbroker_84 2021-03-12
  09:40:01

  Sztuczny twór, zarządzany przez "Leśnych Dziadków" Wielka Unia Europejska zajmuje się zwykłymi głupotami. Lewacka Europa staje się gospodarczym zaściankiem świata. Niech otworzą oczy i zobaczą co się dzieje w Azji jak ta strona świata się rozwija i gdzie przy nich jest Wielka UE.

 • ~lukson997 2021-03-12
  09:52:01

  90 45

  Bede rzygoł

 • ~zak 2021-03-12
  09:54:40

  87 52

  Ale mnie ta rezolucja wczoraj wkurzyła , wychodzi na to , że na zachodzie mieszka jakieś zakamuflowane ze 70% mieszkańców LGBTQIX... taką siłę przebicia mają , albo większa połowa europarlamentu , to ukryta opcja JGBTIQXCWP... 54 płcie i gdzie tu dla nich szalety postawić ?

 • ~AnnaKatarzyna 2021-03-12
  10:02:12

  Ludzie, wy emerytur nie będziecie mieli, w przypadku poważnej choroby najpierw będziecie sobie musieli pieniądze po fundacjach zbierać... A absorbuje was aborcja i LGBT. Co z wami? Ja mieszkam od lat w Niemczech i znam tylko jedna kobietę, które poddała się aborcji i to do tego w Rosji bo w DE "robili jej pod gorke"nie znam tez żadnej osoby , która by zmieniła plec czy latała w lateksowych majtkach po mieście. W przedszkolu i szkole moich 3 córek, nie spotkałam się jeszcze z kimś kto by chciał zmienić plec. Moje córki wiedza ze czasami, ktoś może zmienić plec i to jest ok, jakoś ich nie ciągnie do takich rzeczy... wszyscy żyją, maja sie dobrze, nikt nie oszlal.

 • ~jose_23 2021-03-12
  10:17:42

  43 61

  no i super, tyle było sporów, demonstracji a Unia jednym głosowaniem załatwiła problem.

 • ~Olaf100 2021-03-12
  10:20:42

  58 70

  Obajtek brudna pała, coś tam jeszcee Dziwisz pedofilow chronił Janik przetargi z PKP PiS sieje zniszczenie i ojczyznę dojna co im pan zwrócił raczyć a zak się grzeje prawami mniejszosci które chce mieć mniejszość
  Dajcie mi spokój z tymi napieprzankami bo słowo daje i zwariuje
  Zak czy jak ci tam będziesz miał syna geja to nic nie poradzisz ani paskiem ani darciem się. A jak nie zrozumiesz to nie będziesz miał syna.

 • ~Benett 2021-03-12
  10:24:04

  27 73

  Polska jest wyjatkowa, niepokorna, Zachodnia na wschodzie i wschodnia na zachodzie. Wspaniala, trzeba jej bronic przed obcymi...

  Serio, to gdyby nie rozbiory i zabory to do teraz polski parlament debatowalby, nad kontrowersyjnym planem lewakow aby zniesc panszczyzne, przeciez ona dana od Boga.

  Slask niestety dolaczyl razem z Wielkopolska do Europy Wschodniej.

 • ~Leon59 2021-03-12
  10:36:15

  47 68

  zak
  a co ci przeszkadza jak dwóch facetów ,albo dwie kobiety się kochają?
  przynajmniej nikt po rynnie nie będzie się musiał spuszczać.
  cytat: (można go wygooglować)
  "Piotr Polaszczyk utrzymuje regularne kontakty o charakterze intymnym z Jarosławem Kaczyńskim, a historia tych relacji sięga 1987 roku."

 • ~ 2021-03-12
  10:48:15

  środowiska LGBT nie mają nic wspólnego z tolerancją.To właśnie ci ludzie z szałem w oczach stojący za prześcieradłem z napisem WYP....Ć z pomalowanymi w błyskawice twarzami obrażali niedawno wszystkich Chrześcijan,starszych ludzi,niszczyli kościoły,malowali pomniki bohaterów z polskiego ruchu oporu którzy walczyli z Nazizmem.Ci ludzie są złem w czystej postaci i nie mają nic wspólnego z szacunkiem dla drugiej osoby

 • ~Leon59 2021-03-12
  11:00:34

  41 54

  ~pleszew
  to powiadasz że wszystkie te kobiety na manifestacjach to lesbijki?

 • ~Benett 2021-03-12
  11:01:18

  22 57

  @pleszew
  Ale to bylo pozniej.
  Najpierw bialostocki kler nawiazywal do linczu a troche pozniej malzenstwo katolikow wnioslo na bialostocka parade bombe, ktora przypadkowo nie eksplodowala, a wedlug bieglego, mogla zabic lub ranic ludzi w promieniu 8 metrow. Wyrozumialy sad PISowski dal im rok wiezienia.

 • ~ 2021-03-12
  11:08:47

  57 20

  leon 59 no skoro szły z tęczowymi flagami LGBT to chyba tak

 • ~tf2 2021-03-12
  11:55:22

  69 21

  Poważnie??? Tym się zajmuje instytucja, która kosztuje państwa grube miliardy EURo? W założeniu miała to być grupa państw ułatwiająca handel, sprawy finansowe i walutowe. Jest natomiast zdegenerowana grupka lewaków robiaca cyrk na nasz koszt, defraudujaca fundusze na bzdury. Takie ZSRR_2 z ideologią i neokomunizmem narzucanym siłą i szantarzem, ograniczająca wolność i regulujaca życie obywatelom zrzeszonych państw. Trudno się dziwic skoro większośc tam to zadeklarowane komuchy zakochane w Marksie i Leninie.

 • ~corona 2021-03-12
  12:36:29

  43 21

  Haaa tfuu.

 • ~Benett 2021-03-12
  12:42:10

  13 50

  @tf2
  A czy Ty serio uwazasz, ze jesli Polska wystapi z UE to nie bedzie nacisku na prawa ludzi LGBT?
  USA - jedna z najwazniejszych agend obecne administracji, u Trumpa bylo to samo "stoicie po zlej stronie historii".
  UK - poza EU - stanowisko takie jak EU albo bardziej.
  Tajwan - legalizacja malzenstw osob tej samej plci
  Ameryka Poludniowa (katolicka do niedawna teraz zielonoswiatkowa) po kolei wprowadza rownouprawnienie.
  Zostaje tylko Rosja i satelity, plus Afryka, gdzie obowiazuja jeszcze brytyjskie kolonialne kodeksy karne (tak homofobia zostala tam zawleczona wraz z kolonializmem).
  Wystapienie z Unii NIC NIE DA! Chyba ze celem jest przywrocenie Polsce roli Rosyjskiego satelity i piorka homofobicznej prawicy w koncu im z rzici odpadna. Prawico - pokaz swoje prawdziwe kolory.

 • ~Franek7 2021-03-12
  12:42:31

  30 56

  Wolność powinna być dla każdego taka sama. To jest chyba oczywiste. W Polsce oczywiście wolności nie ma żadnej. Odczuwają to najbardziej przeciwnicy polityczni aktualnej władzy...

 • ~spirit-of-the-town 2021-03-12
  12:47:04

  40 29

  I o co ten wielki hałas? Niech sobie mają wolność. Jeśli np. będę chciał przyjąć kogoś do pracy i znajdzie się wśród kandydatów 1 gej, to go nie przyjmę, bo mogę go po prostu nie lubić. A on wtedy udowodni swoją "europejską" tolerancję i uszanuje mój wybór. A jeśli nie znajdzie przez swe zboczenie przez dłuższy czas pracy, to zaczną mu się baby podobać:)

 • ~Franek7 2021-03-12
  13:02:44

  22 57

  Zak nie ka żadnej ideologii LGBT. Są konkretni ludzie którzy są zaszczuwani przez PiS metodami faszystowskimi. Pod tym względem jesteśmy skansenem Europy ( zresztą nie tylko pod tym). Wprowadziliście strefy wolne od LGBT a teraz się tego wstydzicie i odwracacie kota ogonem... Wstyd na cały świat.

 • ~romcost 2021-03-12
  13:02:51

  50 21

  A u mnie na plac LGBT i inne takie wstępu nie mają i mieć nie będą, tylko tyle i aż tyle mogę zrobić i zrobię, aby wyraźnie zaprotestować przeciw chorym dewiacjom...

 • ~Artur Masarczyk 2021-03-12
  13:13:21

  65 19

  Chłopak +dziewczyna=normalna rodzina !

 • ~Leon59 2021-03-12
  13:15:53

  27 37

  A mogą być strefy wolne od ONR?
  Ba sąd sie wypowiedział że to faszyzyjąca organizacja.

 • ~zak 2021-03-12
  13:38:01

  57 24

  Po ilości plusów i minusów widać , że ludzie w Rybniku dosyć mają Kohutów ,Biedroniów i innych warchołów, którzy by dalej być przy korycie są w stanie pluć i walić w Polskę . Dlaczego LGBTQWX... mają mieć przywileje których normalni obywatele nie mają ? ja im do sypialni nie zaglądam , ale nie chce wiedzieć co w niej robią ( Rabiej )

 • ~Lahcim 2021-03-12
  13:44:31

  29 51

  jedyna ideologia, która szkodzi Polsce to ideologia PIS. Aż źle się robi czytając te komentarze.

 • ~raffo85 2021-03-12
  13:51:43

  24 42

  widzę, że wyborcy Pisuarów (zak) mają wiele wspólnego z LGBT patrząc na ilość wpisów, może się szanowny Pan wypowie na temat Ostrołęki 1,3mld zł w błoto przez waszą nieudolność!!!

 • ~Franek7 2021-03-12
  14:25:48

  16 41

  Polska 2021:

  Policjant włożył rękawiczki i dostałem "z liścia" w twarz i pięścią w brzuch. Potem kazali mi się rozebrać do naga i robić przysiady - relacjonuje Sebastian Wojtuń. On i troje jego znajomych przeżyli horror na komendzie w Ustrzykach Dolnych, opowiadają, że zostali pobici, policjanci użyli wobec nich gazu - bo nie chcieli podać im swoich danych.

  Ślady po uderzeniach policyjną pałką z czerwonych stały się żółto-granatowe. Ale wciąż przypominają o tym, co się wydarzyło ponad tydzień temu.

  Park Pod Dębami w Ustrzykach Dolnych to miejsce, w którym latem odbywają się festyny i koncerty. Młodzi ludzie lubią to miejsce nie tylko latem. – 3 marca wieczorem pojechaliśmy do parku Pod Dębami. Siedzieliśmy przy ognisku. Piliśmy piwo. Było późno, po godz. 23 – przyznaje Sebastian Wojtuń. Było ich czworo: dwie dziewczyny i dwóch chłopaków. Mają od 19 do 23 lat.

  „Kajdany mu nakłada”

  – Policjanci podeszli do nas i powiedzieli, żebyśmy podali im swoje dane. Nie podaliśmy. Chcieliśmy, żeby się przedstawili, żeby powiedzieli, na jakiej podstawie nas legitymują. Oni się nie przedstawili, jeden nie miał czapki – mówi Sebastian. Twierdzi, że policjanci od razu zaczęli zakuwać w kajdanki kolegę, też Sebastiana. Na filmiku, który nagrała telefonem jedna z dziewczyn, widać, jak chłopak stoi twarzą do słupa. Spokojnie, nie stawia oporu. Policjant go przeszukuje.

  Chłopak pyta: – Za co? Targanie za ciuchy? Za co?

  Policjant odpowiada: – Zgodnie z literą prawa. Nie chcecie danych podać.

  Popycha chłopaka, który ma skute z tyłu ręce, na ziemię.

  Wojtuń komentuje: – Kajdany mu nakłada.

  – Na komendzie dostałam pałą po nogach, od tyłu po udach i pod kolanami. To było chyba w przedsionku, zaraz jak nas wprowadzili – opowiada Ula. Mówi, że gdy dzwoniła z parku po policję, odmówili jej przyjazdu. Na komendzie została umieszczona w jednym pomieszczeniu z Sebastianem. Koleżankę policjanci wypuścili. Przyjechał po nią ktoś z rodziny. – Ona nic nie mówiła, ja odezwałam się do policjantów… przekleństwem – wyjaśnia.

  „Bałem się, czy przeżyję noc”

  – Wrzucili mnie do osobnego pokoju. Wszedł jeden z policjantów, włożył rękawiczki i dostałem „z liścia” w twarz i pięścią w brzuch. Potem kazali mi się rozebrać do naga. Powiedziałem, że nie będę się rozbierał. W końcu musiałem. Nago robiłem przysiady – relacjonuje Sebastian Wojtuń. Mówi, że policjanci kpili z niego. Mówili: – Twardy jesteś? Zobaczymy, czyś twardy psychicznie.

  – Nie widziałem Sebastiana i mojej dziewczyny, ale słyszałem, jak mówili do niej: „ty szmato, ty suko”. Padały pod jej adresem świńskie propozycje – opowiada.

  – To prawda. Ja się nie odzywałam, bałam się – stwierdza Ula.

  Potem kazano im podpisać jakieś papiery. – Nic nie widziałem, miałem zagazowane oczy, zakrwawioną twarz. Powiedziałem, żeby mi przeczytali, co mam podpisać. Nie chciałem podpisać, ale w końcu to zrobiłem. Bałem się, że znów będą mnie bić. Bałem się, czy przeżyję tę noc – stwierdza Sebastian. Stanisława Wojtuń, jego mama, mówi: – Powiedział mi później, że modlił się do Boga, żeby pozwolił mu przeżyć.

  „Policjanci nas straszyli”

  Sebastian i Ula mówią, że policjanci ich straszyli. Grozili im, że jak coś „wycieknie” o tym, co się wydarzyło na komendzie, to pożałują. – Jak zobaczyłam Sebastiana Wojtunia, miał zakrwawioną twarz. Potem mu ją trochę wytarli. Drugi Sebastian miał podbite oko – mówi Ula. Na komendzie w Ustrzykach Dolnych spędzili ok. trzech–czterech godzin. – Zawieźli nas do szpitala na izbę przyjęć. Ale nie po to, żeby nas ktoś zbadał, żeby zobaczył, jak jesteśmy pobici, tylko po to, żeby nam zmierzono ciśnienie. Ja się na to nie zgodziłem, chciałem dokładniejszych badań. Nikt nas nie zbadał – mówi Sebastian.

  Dyrektorka szpitala Joanna Łysik wyjaśnia, że gdy policjanci przywożą na izbę przyjęć osoby zatrzymane, szpital nie robi im szczegółowych badań. – Mierzone jest ciśnienie, oceniany jest ogólny stan zdrowia. Policja chce wiedzieć, czy ta osoba może być przesłuchana, czy może zostać zatrzymana w areszcie. Nie wiem, czy ci młodzi ludzie mówili, że zostali pobici przez policję, czy to zostało gdzieś odnotowane – mówi Joanna Łysik.

  W Lesku było normalniej

  Ponieważ w Ustrzykach nie ma izby zatrzymań, całą trójkę odwieziono do komendy policji w Lesku. – Jechaliśmy tym samym radiowozem, ale już nami nie rzucano. W Lesku było zupełnie inaczej, spokojnie. Umieszczono nas w osobnych celach i czekaliśmy na przesłuchanie – wyjaśnia Ula. Mówi, że po raz pierwszy w życiu została zatrzymana, po raz pierwszy w życiu spędziła noc w areszcie. – Poza tym, że coś niegrzecznego powiedziałam policjantowi, to nic złego nie zrobiłam. Byłam trzeźwa, bo to ja tego wieczoru byłam kierowcą – dodaje dziewczyna. – Powiedziano nam, że będziemy siedzieć do przesłuchania. Prosiłem, żeby ktoś zadzwonił do moich rodziców i powiedział im, że tu jestem. Ale nikt tego nie zrobił – stwierdza Sebastian. Ula mówi, że w Lesku dowiedziała się, że ma zarzut obrażenia policjanta, a chłopaki, że odpychali policjantów, że stawiali opór przy zatrzymaniu. Przesłuchania trwały do południa.

  Przemoc domowa. Zdjęcie ilustracyjne
  Czytaj także:
  Syn zabił ojca. Matka: Nie mam do niego żalu, to syn jest ofiarą, nie mąż
  – Młodszy syn mi powiedział, że policja zatrzymała Sebastiana. Wiedział już o 6 rano, dziewczyna, którą wypuścili, powiadamiała rodziny pozostałych. Bał się nam powiedzieć od razu. Byłam już w pracy, jak zadzwonił. Dowiedzieliśmy się, że Sebastian został pobity przez policjantów. O 10.45 byliśmy w Lesku. Ktoś nam poradził, żeby jechać od razu na prokuraturę – opowiada Stanisława Wojtuń. Dodaje, że pani prokurator, która ich przyjęła, była mało przyjazna. Kazała im napisać oficjalne zawiadomienie. – Gdy siedzieliśmy nad kartką, wyszła i powiedziała, że cała trójka została wypuszczona komendy. A potem zadzwonił syn i powiedział: „Mamo, jestem zatrzymany, przyjedź po mnie”. Pojechaliśmy do lekarza rodzinnego, dostał skierowanie do lekarzy kilku specjalności: ortopedy, chirurga. Ma mieć USG jamy brzusznej i jąder, bo bito go także po jądrach – relacjonuje matka Sebastiana. – Gdy mówiliśmy, że syn został pobity przez policjantów, to ci lekarze, u których byliśmy, nie chcieli wypisywać opinii – mówi Stanisława Wojtuń.


  Idę i zakład, że ci policjanci ( bandyci w mundurach ) nie poniosą konsekwencji. Tak samo było za komuny.

 • ~Bernard Jona 2021-03-12
  14:41:17

  46 11

  Można tolerować pewnych ludzi (LGBT) a nawet ich zachowanie jeżeli nie przeszkadzają one normalnie żyć wszystkim innym. Jednak obrzydzenia i wstrętu jakie mogą one budzić nikt, nawet KE i PE w Bukseli normalnym ludziom nie zabroni. Bo jak mówić o tolerancji to trzeba brać pod uwagę to że każdy ma prawo do własnych odczuć i innego postrzegania świata.

 • ~rzyt 2021-03-12
  15:46:55

  42 8

  Ze wstydem muszę się przyznać, że nie znalazłem siebie w tym skrócie LGBT... Gdzie jest wolna strefa dla mnie?

 • ~Maciej Kowalski 2021-03-12
  17:05:11

  27 9

  Benet jeśli miałbym wybór to wybrał bym odrabianie/płacenie pańszczyzny która wynosiła 1/10 dochodów a nie jak dzisiaj podatki sięgające 70 procent. a co do tematu pederaści to około 1 procent ogolu populacji, gdyby nie mecenat postępowców nawet byśmy nie słyszeli o nich za często a tak indoktrynacja mająca na celu niszczyć tradycyjne wartości, po za tym podzielenie społeczeństwa to pierwsza zasada rządzących.

 • ~Benett 2021-03-12
  17:37:54

  6 23

  @Maciej Kowalski
  A kto ci takich glupot o panszczyznie naopowiadal? O korwina sie naczytales?
  Tak bylo w sredniowieczu, pozniej bylo gorzej niz w niewolnictwie. Niewolnika mozna bylo uczynic wolnym. Chlopa panszczyznianego nie.
  Poczytaj jak chlopi byli postrzegani przez podroznych z poza polski - jak zwierzeta - wystraszeni, niedozywieni 20 stoletni starcy.
  Plus pan mogl bzyknac twoja corke, a ty doceniac szlacheckie rysy twarzy swoich wnukow lol...

 • ~zak 2021-03-12
  18:16:22

  27 9

  @Benett- ty sobie coś o niewolnictwie w UK poczytaj , na pewno nie mieli się lepiej niż chłopi pańszczyżniani . Wy tam towarzyszu z UK na wszytkich innych patrzycie z góry nawet na żony książąt.

 • ~waldus 2021-03-12
  18:25:24

  25 6

  No i takimi pierdolami mamiony jest Naród przez mrdia głównego kanału. A problemy są inne. Kryzys ekonomiczny, inflacja, przemoc władzy, ale nie ma jak to rzucić temat o minimalnej zawartości treści i maksymalnej dawce emocji. Zreszta tak jak z aborcja. Rosjanie gromadzą flotę na Bałtyku i wojska w obwodzie kaliningradzkim. Jak cis to kto bedzie za nas umierał? Lgbt czy amerykanscy żołnierze?

 • ~Wasz Stary 2021-03-12
  18:51:25

  14 36

  Drodzy wyborcy PiS i inni konserwatyści, którzy - aż miło popatrzeć ^_^ - dostajecie tutaj piany z gęby: informuję, że nie byłoby żadnych tego typu rezolucji, gdyby wasz najlepszy w historii Rzeczypospolitej rząd nie szczuł mniejszości i nie zagrywał kwestiami światopoglądowymi w tak paskudny i perfidny sposób, w jaki to robi :}

 • ~Fidzi 2021-03-12
  19:12:01

  33 3

  Wszyscy tu dywagujecie: kto komu, kto z kim i kto przeciw komu !
  Ja znam i bywałam na wspólnych wyjazdach vel.wczasach z prawdziwymi parami gejów. Oni przed tą IDEOLOGIĄ LGBT sami przestrzegali (dwóch z Holandii, dwóch z Irlandii)!!!! Sami potrafili opowiadać o sobie kawały i sami mówili, że ci "kolorowi" robią im więcej złego niż dobrego.
  Geje, lesbijki i trans są normalnymi ludźmi, których mijamy codziennie w sklepach! Tęczowi, to z kolei zwykłe zbo..... ury podpinające się pod prawdziwych homo.

 • ~Benett 2021-03-12
  20:49:36

  5 22

  @zak
  O jakim niewolnictwie w UK?
  Czy chodzi ci o niewolnictwo od czasow sprzed najazdu Rzymian? - skonczylo sie w 12 wieku. Czy chodzi ci o niewolnictwo w USA rekoma brytyjczykow poczatkowo? Tak, mozna bylo uczynic niewolnika wolnym, czasem nawet oni sami stawali sie wlascicielami w Polsce szlacheckiej nie mozna bylo uczynic chlopa wolnym. Jesli sie urwal i uciekl udajac szlachcica (chocby biednego) to istniala ksiaga "liber Chamorum" wystarczylo przepytac delikwenta z genealogii i w dyby, albo na pal. Poczytaj sobie "Ludowa Historie Polski" ostatnio sie ukazala - wlasnie pisana z punktu widzenia chlopow. Jest tam genialny cytat jakiegos arystokraty zwiedzajacego USA i porownujacego system niewolniczy z Polska Szlachecka - skonstatowal, ze tam sie maja (niewolnicy) o wiele lepiej niz chlopi w Polsce. By the way David Cameron byly premier - jego rodzina sie dorobila na handlu niewolnikami i odszkodowaniach od rzadu za zniesienie niewolnictwa.

 • ~Fidzi 2021-03-12
  20:58:56

  31 2

  Gdyby ktoś próbował snuć jakieś insynuacje pod moim adresem, to wyjaśniam:
  Jestem heteronormatywną szczęśliwą mężatką z dwójką dorosłych dzieci ( oboje hetero ). Zatem, razem z mężem, nie mamy osobistych powodów żeby sprzyjać homoseksualistom ( nie mylić z kolorowymi zbo.....ami! ) Po prostu: przez przypadek poznaliśmy ich środowisko i wiemy, że są fajnymi ludźmi z dużym dystansem do samych siebie. Ale akurat oni są przeciwni bieganiu po ulicach z gołymi dupa..i pod kolorową flagą.

 • ~hromqwe 2021-03-12
  21:54:56

  2 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~waldus 2021-03-12
  22:09:40

  16 8

  "Lądowanie bombowca B1-B w Polsce ", co sie tu kroi? ufff, mamy bohaterskie bojówki LGBT.

 • ~1floyd 2021-03-13
  15:30:41

  22 2

  Chciałbym się kiedyś obudzić, w normalnym czasach. Bez narzucanych przez innych, jedynie prawdziwych wartości (w/g ich). Osobiście nie przeszkadzają mi osoby LGBT. Ale denerwują mnie, wszelkie próby dopisywania ideologii, do tego typu zachowań. Jak dla mnie, wzajemne uczucia dwóch osób, niezależnie od płci, to ich prywatna sprawa. Chcą być ze sobą Ok. Ale niech nie promują takich zachowań, w marszach czy paradach. Bo właśnie takie zachowania, powodują zanik tolerancji.

 • ~artefaks 2021-03-13
  15:47:23

  4 18

  Ale mnie ta rezolucja wczoraj wkurzyła
  @zak. A wkurzajcie się towarzyszu ,wkurzajcie

 • ~artefaks 2021-03-13
  15:52:56

  4 18

  ,,Chciałbym się kiedyś obudzić, w normalnym czasach. Bez narzucanych przez innych, jedynie prawdziwych wartości (w/g ich). Osobiście nie przeszkadzają mi osoby LGBT. Ale denerwują mnie,"
  @~1floyd. A słyszałeś o związkach przyczynowo-skutkowych ? czy homoseksualistą zależy by było o nich głośno ?
  Wystarczy parę zakutych tępych łbów z przewodniej siły narodu by postawić ich na piedestale. Wystarczy że jeden frustrat krzyknie ,,to nie są ludzie , ale ideologia"

 • ~zak 2021-03-13
  17:12:46

  25 3

  @artefaks- no tak , to PIS organizuje Parady Równości , strajki kobiet itd. o co jeszcze PIS oskarżasz ? o Biedronia i Spurek i Kohuta ( nawiasem mówiąc jego ostatni pobyt w TVN - totalna porażka ) tak , tak , to ukryta V kolumna w szeregach lewicy :)))

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy z grobu radzieckich żołnierzy (na cmentarzu komunalnym) powinna zniknąć czerwona gwiazda?
Oddanych głosów: 2740