zamknij

Wiadomości

Ul. Kotucza przejezdna. Jechaliśmy wyremontowaną drogą (wideo)

2017-12-14, Autor: 

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj od godziny 8.00 ul. Kotucza jest już przejezdna. To dobra informacja dla kierowców, których ze względu na przedświąteczną gorączkę będzie więcej na naszych drogach. Przejechaliśmy się wyremontowanym odcinkiem drogi. Zobaczcie wideo.

Reklama

Na ten moment czekało zapewne wielu kierowców. Remontowana od kilku miesięcy ul. Kotucza w końcu jest przejezdna, a to oznacza, że zakończyły się problemy komunikacyjne w tej części Rybnika.

Droga została przebudowana na odcinku od mostu na Nacynie (w rejonie ronda Wileńskiego) do ronda Gliwickiego. Prace drogowe wykonywała wybrana w przetargu czeska firma M-Silnice a.s. z Pardubic, za kwotę przeszło 8,9 mln zł.

Prace obejmowały m.in. przebudowę konstrukcji drogi na odcinku 710 m, wymianę warstwy ścieralnej na rondzie Gliwickim, budowę chodników i ścieżki rowerowej, budowę zatok autobusowych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, budowę oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci teletechnicznej.

Przejechaliśmy się dzisiaj wyremontowaną drogą. Zobaczcie wideo:

Oceń publikację: + 1 + 79 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (40):
 • ~wojto 2017-12-14
  11:53:19

  22 67

  Jechałem już wczoraj... na rowerze oczywiście. Niestety szumnie wprowadzone "Standardy rowerowe" coś nie halo przy tej inwestycji - brak ścieżki jadąc pod górkę... a tylko w tą stronę było potrzebna! Ta z górki zaś, jest tak nierówna, że lepiej jechać drogą...

 • ~Lateks 2017-12-14
  12:13:08

  30 66

  ~wojto ty nie widzisz że ścieżki rowerowe nie są po to żeby rowerzystom było łatwiej tylko żeby im zakazać jazdy drogą żeby kierowcy mogli spokojnie w tel internet przeglądać...

 • ~odl 2017-12-14
  12:23:35

  13 13

  @wojto - jak brak ścieżki.. postawią znak zakazu wjazdu dla rowerów i będziesz musiał pod górkę korzystać z tej po lewej (tak jak na Mikołowskiej) ;-)

 • ~Filip Piecha 2017-12-14
  13:02:20

  58 10

  9 mln... Niech nikt nie mówi że przecież tyle zostało zrobione.

  Finanse publiczne... Gdyby to była droga na prywatnej posesji to kwota wynosiłaby pewnie 30-50%

  Co zostało zrobione ścieżka? Gdyby ktoś powiedział że drożność kotucza poprawiono o 70% za kwotę 9mln powiedziałbym, że OK innowacje kosztują ale się zwracają...

  Kpina

 • ~pprywatne 2017-12-14
  13:07:34

  68 7

  Jeszcze nie jechałem tam, ale poza tą ścieżką rowerową, to się chyba nic nie zmieniło. Korek widać jak był, jest i dalej...

 • ~LEMUR 2017-12-14
  13:31:59

  23 5

  Kilka rzeczy, na ulicy dalej kamyczki się sypiące - przynajmniej do południa, dwa pasy w kierunku ronda gliwickiego szersze niż wcześniej. Szkoda tylko że nie zrobili nic więcej z prawoskrętem na Pl Wolności. Dalej będą z niego jechać na wprost. Ale wreszcie otwarte, szkoda że oprócz (a może aż ścieżki rowerowej) i szerszych pasów niewiele się zmieniło

 • ~Sape Xls 2017-12-14
  13:40:39

  11 6

  Najbardziej rozwaliła mnie muzyka :D Ktoś z redakcji zaczął się bawić FL Studio czy co? hahaha :D

 • ~Tomek_81 2017-12-14
  14:02:27

  47 7

  Jak zwykle. Kapitany remont i żadnych usprawnień dla kierowców. Może jakiś dodatkowy prawoskręt? Nie po co, lepiej wymienić dobre światła na nowe. Ale żeby nie wyjść na malkontenta dodam że na równej nawierzchni zdecydowanie lepiej stoi się w korkach.

 • ~Pawel P Bromann 2017-12-14
  14:08:17

  48 6

  Wszedzie te szkaradne reklamy... Czy Ci urzednicy nie maja poczucia piekna ? Ustawa krajobrazowa - pamieta ktos o tym ?

  Styropiany, reklamy na plotach...totalny brak gustu

 • ~sianko 2017-12-14
  14:09:34

  55 8

  Czyli zapłaciliśmy 9 mln zł za ściężkę rowerową? Innych zmian na pierwszy rzut oka nie widzę.

 • ~Visenna 2017-12-14
  14:16:52

  40 1

  Chciałam tylko przypomnieć , ze zgodnie z art.33 Prawa o ruchu drogowym: Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

 • ~wojto 2017-12-14
  15:08:14

  28 14

  Właśnie wróciłem z testu góra - dół. Depcząc do góry znacznie niebezpieczniej jest przekraczać dwukrotnie w poprzek drogę niż jechać po staremu prawym pasem. Duże studzienki - nie dość że umiejscowione znów na ścieżce, to jeszcze tak niechlujnie, że robią obecnie za progi zwalniające! Technologia kładzenia asfaltu na ścieżce naprawdę woła o pomstę do nieba! Toć to wygląda faktycznie jak po kilkuletnim działaniu szkód górniczych lub po trzęsieniu ziemi (tak wiem było ;) Gdyby ścieżka była choć w połowie tak równa jak asfalt na głównej, to bym z niej korzystał, a tak znów będę łamał przepisy i narażał się na durny mandat.

 • ~max660 2017-12-14
  16:14:03

  85 18

  Czytając komentarze, nie jako czuje się wywołany do tablicy.
  Bardzo proszę o powstrzymanie się z negatywnymi komentarzami typu; zrobili ścieżkę za 9 mln. Jako obserwator z przymusu(mieszkaniec), pragnę zauważyć, iż wykonano naprawdę dużo dobrej pracy.W końcu ulica Kotucza doczekała się kanalizacji deszczowej ,oraz została wymieniona cała podbudowa drogowa. Ulicę wybrano na ok 1,5-2 m i zrobiono od nowa, a to nie małe są koszty!!!
  Po 30 latach w końcu uporano się z Właścicielką działki narożnej ulic Rudzkiej i Kotucza, która, to ze wzg na brak zajęć i nadmiar wolnego czasu ,skutecznie szykanowała sąsiadów oraz Magistrat ładnych parę lat. Dziś dzięki Naczelnikowi Wydziału Dróg w Rybniku i jego determinacji ,mamy prawdziwy chodnik ,ścieżki rowerowe ,a nie zachwaszczony teren nieużytku, zastawiony nielegalnymi reklamami(brak pozwoleń budowlanych) ,otoczonych wysmołowanymi odpadami budowlanymi typu stare podkłady kolejowe i skrawki siatek imitujących ogrodzenie,Gratulacje dla Pracowników Wydziału Dróg, oraz Kierownictwa Generalnego Wykonawcy ,którzy to pomimo gróźb "konsekwencji z góry" dokończyli inwestycję. Wspomniana Właścicielka skutecznie różnymi odwołaniami zażaleniami itp, opóźniła inwestycję o ponad rok! Przejeżdżając skrzyżowanie kilkukrotnie dziennie wolę widok z dziś niż z przed 4 m-cy!!! Gratuluję i Pozdrawiam

 • ~jabibe 2017-12-14
  16:29:34

  43 2

  No tak to jest plus, że wreszcie postawiono się tej rodzinie wariatów. Mailem niesamowitą satysfakcje jak pierwszego dnia widziałem jak młody jegomość biegał po całej Kotucza, z przerażeniem w oczach. Zresztą codziennie "doglądał" prace i łapał się za głowę. No a co do remontu, to niestety widać (po jakości wykonania chodnika), że spieszono się na końcu, żeby oddać drogę. Krawężniki pozapadane,, kostka jakoś krzywo poukładana, widać miejsca gdzie dokładano kostkę innego dnia. No a co do ruchu, to też niestety łudziłem się, że usprawni się jakoś ruch, no ale niestety nadzieja matką głupich.

 • ~ 2017-12-14
  19:33:49

  23 2

  Kiedy poprawki, bo to chyba standard u nas :-)

 • ~Hanna Ogon 2017-12-14
  19:53:24

  13 0

  Korek na Kotucza był i chyba zawsze będzie, nie wiem nawet czy postawienie sygnalizacji świetlnej zamiast ronda miałoby sens bo byłaby ona między dwoma dużymi skrzyżowaniami (Sybiraków+Wyzwolenia, Rudzka+Kotucza)... ale tego się nie dowiemy już chyba nigdy. Co do ścieżek rowerowych to się nie wypowiadam bo nie jechałam. Cieszy mnie jednak że na Rudzkiej wreszcie są lewoskręty, wielu ludziom to ułatwi sprawę i to chyba jest najbardziej znacząca zmiana. Chociaż to niewielkie pocieszenie za tak ogromną kasę wydaną na ten remont.

 • ~Arteks 2017-12-14
  20:11:49

  36 44

  Mam wielką satysfakcję bo to ja podpowiedziałem aby zlikwidować zakaz skrętu w lewo z Rudzkiej (od kampusu) w Kotucza w czasie remontu mostu na Raciborskiej. I już zostało co ułatwi zmotoryzowanym życie, a przy okazji zmniejszy ruch na Rondzie Gliwickim kierowców którzy byli zmuszani do jazdy w tym kierunku. Co na plus? Na pewno: nowa fajna nawierzchnia, asfaltowa ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa, nowe chodniki, nowe podświetlane wiaty, nowe oznakowanie, poszerzenie Rudzkiej przed skrzyżowaniem, nowe światła, wydaje mi się że na Rondzie Gliwickim jest szerzej (chociaż na razie nie mogłem tego sprawdzić osobiście). Na minus brak przystanku przy cmentarzu (bardzo potrzebnego szczególnie dla starszych osób) i fatalny błąd w planowaniu i urbanistyce czyli brak chodnika od Cmentarnej do przystanku (idąc od dołu). Miejska ulica bez chodników dla pieszych z obu stron w XXI wieku??? Panie Koper! Panie Hawel - żenada! Ale nie musicie panowie aż tak się tym przejmować, przecież wy nie mieszkacie w Rybniku i nie chodzicie po tym mieście pieszo... To piesi będą musieli wydeptywać polną ścieżkę lub chodzić na około.

 • ~Wojciech Rekus 2017-12-14
  21:27:14

  29 2

  Chodnika niema bo po tej stronie będzie zjazd i wyjazd do prywatnej posesji(gliniok) gdzie powstanie pewna budowl

 • ~Teddy 2017-12-15
  07:26:19

  62 21

  Jasny gwint!! Rowerzystom naprawdę przewraca się w główkach !!! Kto Wam powiedział, że musicie mieć po każdej stronie ulicy ścieżkę rowerowa???? Kto powiedział, że ścieżka rowerowa nie jest dwukierunkowa???? Puknijcie się w końcu w obudowy z tymi Waszymi żądaniami odrębnych pasów w obu kierunkach, kontrapasów, pasów z sierżantami i Bóg wie czego jeszcze na drogach, gdzie w ciągu godziny przejeżdża pięciu rowerzystów. Za chwilę zażądacie zamknięcia autostrad dla ruchu kołowego na potrzeby rowerzystów. Jakaś totalna schiza !!!

 • ~Arteks 2017-12-15
  08:46:55

  8 40

  @Wojciech - to tym bardziej powinien być chodnik. @teddy - to jest europejska normalność, która z opóźnieniem dociera także do nas. Szkoda, że droga rowerowa nie powstała z dwóch stron drogi. Ale dobre i to. A jeśli uważasz, że mało rowerzystów korzysta z tych nowych rozwiązań to chciałbym cię zapytać, ile osób niepełnosprawnych korzysta z miejsc parkingowych wydzielonych specjalnie dla nich? Jakoś obojętnie czy centrum miasta, Lidl czy Plaza to te miejsca zawsze są puste. A mimo to nikt normalny nie kwestionuje tej dobrej zasady i ich potrzeby. Uszanuj prawa rowerzystów dzięki którym może być mniejszy ruch aut.

 • ~ 2017-12-15
  08:52:03

  18 19

  ~Teddy_ trochę racji w tym przypadku masz. bo jest Kotucza jest ok i tez nie do końca rozumem ten atak. ale ogólnie jesteś głupi. jakbyś w życiu sie ruszył, uprawiał jakis sport, poznał ludzi zobaczyłbyś jak np. zle sie jeździ rowerem po Rybniku. jak samochody, 21 wiek wypychają wszystko coś sie da. jak wszędzie brakuje poboczy (wielopolska) jak źle sie biega po lasach bo wszędzie samochody, rozjeżdżone wszystko. liczy się tylko konsumpcja i pośpiech. ...jakby tych pasów dla tych cholernych rowerów było więcej jeździłoby nimi więcej osób itd. co przekłada sie za zdrowie i brak jadu.

 • ~wojto 2017-12-15
  08:56:46

  17 22

  Teddy - to znacznie lepiej gdy się tak rowerzystom "przewraca w głowie" i miasto zaczyna być projektowane dla ludzi, niż gdy Tobie głowa zastyga mentalnie w połowie XX wieku.

 • ~ 2017-12-15
  11:11:32

  34 6

  Arteks - odnosząc się do twoich słów... uważam, że jakość zarządzania miastem jest w wielu kwestiach i rozwiązaniach nieprzemyślana z wizjami jakie mają w urzędzie. Dopiero w trakcie prac wychodzi, że niektóre wizje są niepotrzebne lub zle przemyślane. Zobacz sobie nowo oddane do użytku skrzyżowanie Rudzka - Kotucza. Jadąc od strony Kampusu do Rud pas biegnie wprost na płot rogowej posesji prywatnej więc trzeba jechać lekko w lewo po skosie by przejechać skrzyżowanie na wprost...

 • ~telesrele 2017-12-15
  11:40:46

  36 0

  Dziś rano jechałem od Ronda Wileńskiego w górę Kotucza, aby skręcić w lewo na Rudzką. Byłem trzeci w kolejce. Po zapaleniu się zielonego przejechały 2 auta, a właściwie 1,5, bo to drugie wjeżdżając na pasy dla pieszych już miało żółte. No to teraz stoję jako pierwszy i czekam. Jadą z góry, z lewej, z prawej, w końcu dostałem pozwolenie. Długo to trwało. Gdy już jechałem Rudzką obejrzałem się i zauważyłem, że znów przejechały z tego pasa w lewo tylko 2 auta. Z ciekawości godzinę temu ponownie pojechałem tą trasą. Tym razem byłem chyba 6-7 w kolejce. Sytuacja ta sama, co rano. 2 auta i stop. Chyba coś nie tak. A może za wiele wymagam ? I jeszcze krótko do Arteksa na temat wykorzystania miejsc dla niepełnosprawnych. Przejedź się pod szpital. Obok SOR-u są takie miejsca, ale zawsze są zajęte. Ktoś pomyśli, że to przecież szpital, więc nic dziwnego. Wszak wielu niepełnosprawnych tam przyjeżdża. Prawda jednak jest brutalna. Te miejsca regularnie "okupują" lekarze i ratownicy. Czyżby ten szpital był zakładem pracy chronionej ? Pozdrawiam.

 • ~Monia2002 2017-12-15
  14:32:20

  19 0

  Dwa problemy:
  1. Regulacja cykli świateł - to pewnie można jeszcze usprawnić.
  2. Brak dodatkowych pasów do skrętu w prawo, na skrzyżowaniu z Rudzką. Wydaje się, że można tam było na to wygospodarować miejsce. Wtedy ruch by się znacznie usprawnił. Szkoda, bo spora inwestycja finansowa i czasowa, które niewiele zmieni w zakresie usprawnienia ruchu samochodowego.

 • ~Hanna Ogon 2017-12-15
  17:22:21

  4 0

  Wszystko jak dla mnie ok poza jedną rzeczą: jak sie jedzie Gliwicką od centrum to przed rondem można teraz skręcić w lewo na Aldi. Dzisiaj chcąc kontynuować jazdę Gliwicką musiałam czekać aż jegomość skręci do sklepu a że go nikt nie chciał przepuścić..no cóż.... szybciej by było jakby objechał rondo i skręcił do Aldi tak jak to sie odbywało wcześniej..

 • ~mazi_rk 2017-12-15
  18:33:46

  3 5

  No w Rybniku zawsze podczas "remontu" lub "modernizacji" zmniejszali szerokość drogi, więc jeżeli teraz poszerzyli to jest jakiś cud!! i nawet choćby kosztowało to 20 mln to i tak trzeba to chwalić że w końcu ktoś w tym mieście odpowiedzialny za transport zaczął myśleć!

 • ~twojstary 2017-12-15
  20:44:57

  12 7

  Jak zwykle przy tak długotrwałych i kosztownych inwestycjach pozostaje pewien niedosyt, jak np. wspomniany przez Arteksa brak chodnika po drugiej stronie, ale i tak nie ma co wybrzydzać. Jeden pas rowerowy dla mnie, jako rowerzysty absolutnie wystarczy i fajnie, że będzie można wygodnie i bezpiecznie przejechać. Największy plus to poszerzenie jezdni. Teraz najbliższe dni dadzą odpowiedź jak sprawdza się zamiana ronda na światła - od siebie dodam, że dzisiaj jadąc od centrum w stronę Przegędzy po godz. 16 przejechałem całkiem sprawnie, więc jestem umiarkowanym optymistą, a przyznam, że należałem do osób, które były sceptycznie nastawione do tej zmiany.

 • ~monikaparylak 2017-12-15
  22:44:57

  0 5

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~nico9876 2017-12-16
  06:52:41

  3 1

  Hanna Ogon-przed remontem był zakaz skrętu w lewo do Aldi , wolno było tylko na czas remontu na pewno ta zasada wróciła , ale kierowcy nie patrzą na znaki(dlatego na wjezdzie do Aldi jest zrobiona wysepka żeby tego przepisu nie łamać) ,ale jak widać nie wystarczy.

 • ~arteksik 2017-12-16
  14:51:18

  16 7

  " ja podpowiedziałem aby zlikwidować zakaz skrętu w lewo z Rudzkiej (od kampusu) w Kotucza w czasie remontu mostu na Raciborskiej. I już zostało..." no to ci arteksie "dziękujemy"(a przynajmniej ja i grono znajomych) za dodatkowe kilometry, za dodatkowy smog, za stracone pieniądze na paliwo

 • ~Arteks 2017-12-16
  22:47:42

  8 15

  @sketra2 - tak pędzisz z tym hejtingiem, że nawet nie potrafisz przeczytać niczego ze zrozumieniem. Topografia Rybnika też pewnie nie jest twoją mocną stroną. Jeśli zlikwidowano zgodnie z moją sugestią zakaz lewoskrętu z Rudzkiej w Kotucza to właśnie dzięki mnie kierowcy już nie muszą robić objazdu do Ronda Gliwickiego i dogęszczać niepotrzebnie Kotucza oraz nadrabiać 800 metrów bo... skręcają z Rudzkiej bezpośrednio w lewo jeśli tylko chcą.
  Tu znajdziesz mój wpis z 18.29 z 16.05.16 w którym sugeruję zmiany. Oczywiście poza tym wysłałem też pismo do Urzędu Miasta. Sprawę rozpatrzono pozytywnie - z pożytkiem dla kierowców. https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,kierowcy-przypominamy-od-dzisiaj-czekaja-na-nas-spore-utrudnienia-w-ruchu,wia5-3266-30209.html A czy ty poza hejtingiem zrobiłeś coś pożytecznego dla kierowców ze swojej miejscowości?

 • ~arteksik 2017-12-17
  07:35:56

  8 11

  Arteks napisałeś:" aby zlikwidować zakaz skrętu w lewo z Rudzkiej (od kampusu) w Kotucza" zatem oświeć mnie bardzo proszę, bo wg mnie aby dojechać do np. Auchan musisz albo jechać prosto po prostu do Rud(i jakoś dojedziesz), albo skręcić w prawo jak NAKAZAŁEŚ i dojechać do ronda gliwickiego(to rondo z którego np. jedzie się do stadionu żużlowego tak ???) zawrócić i jechać do wspomnianego Auchan...coś jeszcze ci pomóc w interpretacji twojego wpisu? Aha i nie wyzywaj innych od troli, czy hejterów tylko dlatego, ze cię krytykują, bo sam robisz to w dużo gorszy sposób, a nazywasz to komentowaniem..

 • ~polk 2017-12-17
  09:18:07

  12 1

  @sketra2 przeczytaj jeszcze raz albo najlepiej kilkukrotni te dwa słowa: "ZLIKWIDOWAĆ ZAKAZ". Wiesz co znaczą? Jeśli został zlikwidowany zakaz skrętu w lewo znaczy, że MOŻNA skręcić w lewo i NIE TRZEBA jechać w prawo, do ronda Gliwickiego aby dojechać do Auchan.
  Jeśli tego nie rozumiesz to już chyba jaśniej się nie da.

 • ~kurier 2017-12-17
  11:05:22

  10 9

  Kolego Arteks to był naprawdę dobry pomysł który w czasie remontu mostu umożliwiał sprawne opuszczenie centrum. I dobrze, że to pozostawiono. Po co utrudniac kierowcom zycie. Bardzo to pomaga w dostawach. Kolego sketra2 chcesz kogoś krytykować a nie wiesz chyba w ogóle o co chodzi. Takie typowe złośliwe zacietrzewienie.

 • ~dizers 2017-12-17
  12:52:54

  6 2

  dupy nie urywa. I tak to w niczym nie pomoze , korki bedą jak były ...

 • ~arteksik 2017-12-17
  13:53:33

  8 6

  no arteks i zwolennicy jego- pseudotest mi się udał: popatrzcie jak można manipulować komentarzami a zatem ludźmi, albo.... arteks aż tylu ludzi po prostu ma cię serdecznie dość i klikają łapka w górę hahahaha

 • ~Arteks 2017-12-17
  18:37:21

  3 10

  @sketra2 - tu się ludzie kłócą, wspierają, dzielą ideami, dyskutują, komentują - i od tego są komentarze. Każdy ma prawo do takich lub innych poglądów. Ale zdecydowana większość z nas nie lubi łamania netykiety, hejterów i trolli. Będziesz powtarzał trolling i hejting to będziemy to zgłaszać modowi, aż w końcu dostaniesz bana. A w temacie - żałosne, że kompletnie nie zrozumiałeś prostej sprawy likwidacji zakazu lewoskrętu. Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy.

 • ~arteksik 2017-12-17
  20:15:10

  5 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~arteksik 2017-12-18
  07:04:05

  5 1

  "Propaganda – celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości lub jednostki, polegające na manipulacji intelektualnej i emocjonalnej (czasem z użyciem jednostronnych, etycznie niewłaściwych lub nawet całkowicie fałszywych argumentów). Gdy propaganda zmierza do upowszechnienia trwałych postaw społecznych, poprzez narzucenie lub zmuszenie odbiorców do przyjęcia określonych treści, wtedy stanowi jeden z elementów indoktrynacji".....ja tylko zrobiłem mały test(który utwierdził mnie w moim przekonaniu), ale jak widzę to trwało, trwa i trwać będzie

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5229