Trener na trybunach

2008-04-29, Autor:
Kolejny słaby, ale zwycięski mecz zaliczyli piłkarze Energetyka ROW Rybnik. Tym razem pokonali w Mszanie Start 2:1. W środę rewanż w Pucharze Polski.

Mecz w Mszanie rybniczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 5. minucie wynik otworzył Roland Buchała. Tuż przed przerwą wyniki podwyższył Grzegorz Dzięgielowski. W drugiej połowie podopieczni Franciszka Krótkiego, który mecz spędził na trybunach (kara za zachowanie na meczu w Rogowie), nie strzelili już gola. Kontaktowe trafienie zanotowali za to gospodarze. Na szczęście była to jedyna bramka Startu tego dnia.

W środę 30 kwietnia okazja do rewanżu. Energetyk ROW podejmie na stadionie przy ulicy Gliwickiej piłkarzy Startu w ramach finału Pucharu Polski Podokręgu Rybnik. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

Start Mszana – Energetyk ROW Rybnik 1:2 (0:2)

Bramki: 5 min. Buchała - 0:1, 42 min. Dzięgielowski - 0:2, 86 min. Żurkowski - 1:2.

Skład: Buchalik - Procek, Starowicz, Reclik, Mitura - Jary (86' Pacholski), Nowak, Kostecki, Kuś (77' Jaśkiewicz) - Buchała (83' Piełka), Dzięgielowski.

XXIII kolejka (26-27 kwietnia)
LKS Skałka Żabnica - GKS Grunwald Ruda Śląska 2:1 (2:0)
LKS Czaniec - KS Beskid Skoczów 0:0
LKS Łąka - KS Polonia Łaziska Górne 0:2 (0:2)
GKS Victoria Jaworzno - GKS II Jastrzębie 2:4 (0:0)
GKS Wawel Wirek - BKS Stal Bielsko-Biała 0:2 (0:0)
KS Polonia Marklowice - GKS Pniówek Pawłowice Śląskie 0:2 (0:0)
LKS Start Mszana - KS Energetyk ROW Rybnik 1:2 (0:2)
RTP Unia Racibórz - KS Przyszłość Rogów 1:2 (0:1)