Trafił syn trenera

2008-08-23, Autor:
Energetyk ROW Rybnik pokonał kolejnego rywala. W III kolejce podopieczni Franciszka Krótkiego wygrali na własnym boisku ze Skalnikiem Gracze aż 6:0.

Radość piłkarzy po zdobyciu

pierwszego gola.

Mecz ze Skalnikiem od początku układał się po myśli rybniczan. Już w 15. minucie strzałem głową gola zdobył Roland Buchała, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Adama Procka. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Tym razem po prostopadłym podaniu Szymona Jarego Buchała wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Skalnika i pokonał bezradnego bramkarza gości. Nie minęły cztery minuty, a było już 3:0! Ponownie podawał Jary, a swoją pierwszą bramkę dla ROW-u strzelił Mateusz Szatkowski.

W przerwie trener gości zmienił bramkarza, jednak roszada ta nie uchroniła Skalnika przed utratą kolejnych trzech goli. Akcję dającą czwartą bramkę zainicjował wprowadzony minutę wcześniej Jan Janik. Młody pomocnik wywalczył piłkę w środku pola, podał ją do Grzegorza Dzięgielowskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się syn trenera Franciszka Krótkiego – Paweł. Wykorzystał on dobre podanie Łukasza Żyrkowskiego. W ostatnich minutach kropkę nad „i” postawił Wojciech Sałek. Piłka po jego strzale przeleciała kilkadziesiąt metrów i nie dotykając żadnego piłkarza wpadła do bramki obok bezradnie przyglądającego się bramkarza gości.

Mateusz Szatkowski zdobywa

trzeciego gola dla ROW-u.

Wygrana ze Skalnikiem była drugim zwycięstwem ROW-u w tym sezonie. Rybniczanie mają komplet punktów, jednak jedno spotkanie rozegrane mniej. W przeciwieństwie do LZS-u Leśnica, który z 9 punktami przewodzi tabeli III ligi (grupa opolsko-śląska). W najciekawszym spotkanie III kolejki Ruch Radzionków pokonał w Zabrzu Walkę Makoszowy 1:0. Kolejnym rywalem rybniczan będzie Victoria Chróścice, która dziś zremisowała z Rajfelem Krasiejów 1:1.

Energetyk ROW Rybnik - Skalnik Gracze 6:0 (3:0)

Bramki: 715 min. Buchała (głową) - 1:0, 22 min. Buchała - 2:0, 25 min. Szatkowski - 3:0, 65 min. Dzięgielowski - 4:0, 78 min. Krótki - 5:0, 87 min. Sałek (wolny) - 6:0.

ROW: Skrocki - Procek, Reclik, Pacholski, Jaśkiewicz (79' Mitura) - Szatkowski (64' Janik), Jary (84' Kasprzak), Sałek, Żyrkowski - Dzięgielowski (72' Krótki), Buchała.

III kolejka (23-24 sierpnia)

Orzeł Babienica/Psary - Pniówek Pawłowice Śląskie 0:1

Silesius Kotórz Mały - BKS Stal Bielsko-Biała 1:0

Walka Makoszowy (Zabrze) - Ruch Radzionków 0:1

Rajfel Krasiejów - Victoria Chróścice 1:1

Energetyk ROW Rybnik - Skalnik Gracze 6:0

TOR Dobrzeń Wielki - Rozwój Katowice 1:1