zamknij

Biznes

Sztuczne boisko do poprawy

2009-07-24, Autor: 
Sztuczne boisko przy kąpielisku „Ruda” będzie remontowane.

Reklama

O problemach z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią pisaliśmy już rok temu (czytaj więcej). Po każdej ulewie zbierała się tam woda, która mocno utrudniała grę. - Ekspertyzy Politechniki potwierdziły nasze przypuszczenia, że warstwa kruszywa pod murawą stwardniała i zrobił się z niej beton. To powoduje, że woda nie przenika w grunt – powiedział prezydent Adam Fudali. - Dlatego zdecydowałem się na tzw. wykonawstwo zastępcze. Zabezpieczyłem na to niezbędne środki, tj. 650 tys. zł. Cały zielony dywanik zostanie zwinięty, a górne podłoże wymienione, tak żeby woda przechodziła w grunt, a nie zatrzymywała się na murawie – dodał.


Prezydent Fudali podkreśla, że było wiele rozmów z projektantem boiska i wykonawcą, którzy nie poczuwają się do winy. - Zrobimy wykonawstwo zastępcze, a o zwrot kosztów remontu będziemy dochodzić na drodze sądowej. Niech sąd zdecyduje, po czyjej stronie jest wina - powiedział Fudali.


Z takiego obrotu spraw zadowolony jest Jarosław Sikora, prezes spółki Hossa. W prowadzonym przez niego ośrodku w Kamieniu przygotowuje się wiele drużyn z polskiej ekstraklasy. Korzystają one ze sztucznego boiska za kąpieliskiem „Ruda”: - Zdarzało się, że jakaś drużyna rezygnowała z obozu zimowego, bo na sztucznej murawie było lodowisko. Ponieśliśmy duże straty – mówił Sikora.


Remont boiska zaplanowano na sierpień. Roboty mają być zakończone przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~vakashimazu 2009-07-25
  08:33:41

  0 0

  a co z nowo powstałym boiskiem na nowinach?Codziennie ludzie w każdej grupie wiekowej chcący pograć sobie nie mogą wejść na boisko bo jest zamknięte.Aktualnie to nawet nie ma bramek bo wiadomo polak zamiast siedzieć za ławce i pić piwo woli i tak jakoś się dostać na Boisko i pograć sobie parę godzin.Wiec o co w tym wszystkim chodzi czy boisko przy szkole na nowinach będzie ogolono dostępne?

 • ~Woocasch 2009-07-25
  12:02:29

  0 0

  A co z oświetleniem na tej sztucznej murawie, które od momentu jego powstania (2 lata temu) do dnia dzisiejszego nie zostało wyregulowane? Panie Tymusz do roboty! Skoro Pan zarządza tymi obiektami, to chyba w pana gestii jest doprowadzić nowe boisko do funkcjonalności, jakie powinno osiągnąć w dniu jego otwarcia, nie? Proszę podzielić się ze swoimi chlebodawcami (mieszkańcami Rybnika) wiadomościami, co Pan zrobił od tamtego momentu w tym kierunku, aby wszystko było tak, jak powinno. Skoro wykonawca zawinił, to proszę przedstawić pozew do sądu o zwrot kosztów wykonania, albo coś w tym stylu. Inna rzecz, to wspaniali wykonawcy. Szkoda, że redakcja nie podała nazwy firmy, która to robiła. "Warstwa kruszywa pod murawą stwardniała i zrobił się z niej beton (...) było wiele rozmów z projektantem boiska i wykonawcą, którzy nie poczuwają się do winy" - czyli co? Zawiniła pogoda, bo padał deszcz, którego projektant i wykonawca się nie spodziewali w tej części Europy? hahaha

 • ~Woocasch 2009-07-25
  12:09:08

  0 0

  http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,woda-na-boisku,wia4-7601.html
  Sytuacja z boiskiem w najbliższym czasie ma ulec zmianie: - Mieliśmy ostatnio wizję lokalną i do końca lipca firma odpowiedzialna za budowę boiska ma nam przedstawić plan działań, aby poprawić jego sytuację. Przed jesienią wszystko ma być gotowe – uspokaja dyrektor MOSiR-u – Rafał Tymusz. POWIEDZIAŁ TO NA ŁAMACH TEGO PORTALU 18 lipca 2008 :]

 • ~szybowiec 2009-07-25
  12:53:15

  0 0

  firma która wykonała boisko to BUDEXREM z rybnika

 • ~ 2009-07-26
  08:13:11

  0 0

  I jeszcze takie pieniądze biorą.Dlaczego tez nie udostępnią tych dwóch boisk obok sztucznej murawy,nie kazdy lubi grac na sztucznej nawierzchni.

 • ~ 2009-07-26
  10:38:34

  0 0

  Nie bój się o boisko na Nowinach. Nie pograsz tam sobie. Zaraz znajdzie się opiekun boiska, który stwierdzi, ze teraz grać nie wolno bo się poniszczy :) Żyjemy w Polsce:) Dawno temu graliśmy często na boisku przy pawilonie wanda. Trawa po kolana. Załatwiliśmy sami aby to boisko wykosili.....no i co? No i pojawił sie pan Sarna, który notorycznie nas stamtąd wyganiał. Bał się chyba, ze trawę zadepczemy w 5 osób :)

 • ~Bitemyass 2009-07-27
  19:52:48

  0 0

  szybowiec tak, dokładnie. Dlatego wcale mnie nie dziwi że owo boisko jest do remontu :D

 • ~Maco Polo 2009-07-28
  08:13:27

  0 0

  Dziwne, że pan prezydent przyznaje się do braku nadzoru inwestorskiego podczas wykonywania tego boiska - bo jak inaczaj można nazwać żle wykonaną robotę (projekt i wykonanie) odebrane właśnie przez niego

 • ~slmen 2009-08-02
  01:15:12

  0 0

  no chyba są ważniejsze cele niż remont jakiegoś boiska, kto tam gra? te pieniądze można by spokojnie przeznaczyć na oświatę lub służbę zdrowia zamiast wymiany gruntu pod sztucznym trawnikiem, czy mamy w Rybniku jakąś ligową drużynę? Pewnie remont wykona firma zaprzyjaźniona z Von Fudali?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5308