Szpadzistki RMKS-u Rybnik najlepsze na Śląsku

2022-11-01, Autor:

W miniony weekend w Bytomiu odbyły się mistrzostwa Śląska juniorów i turniej szermierczy „O Puchar Bytomia”. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się szpadziści RMKS-u Rybnik.

W Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorek bardzo dobrze spisały się zawodniczki RMKS-u Rybnik. Alicja Klasik zdobyła tytuł mistrzyni Śląska, Kinga Zgryźniak zajęła 2 miejsce, Patrycja Frystacka – 3, a Antonina Korduła – 6.

Dziewczyny w tym samym składzie wywalczyły tytuł drużynowych mistrzyń Śląska juniorek!

W Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów Dominik Sojka zajął 6 miejsce, Augustyn Kapias – 7, Adam Sojka – 12, a Dawid Gaszka – 19. W tym składzie w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów panowie zajęli 4 miejsce.

W turnieju dzieci „O Puchar Bytomia” w szpadzie dziewczyn bardzo dobrze spisała się Liliana Niedobecka, która w kategorii dzieci zajęła 2 miejsce. Tuż za finałową ósemką, na 9 miejscu, zameldowała się Laura Strzebinczyk, a 15 miejsce zajęła Klaudia Dawidiuk. W kategorii młodziczek blisko ósemki była Zofia Gramcow, która zajęła 9 miejsce oraz Emilia Fajkis, która zameldowała się na 11 miejscu.

W szpadzie chłopców kategorii dzieci dobrze zaprezentował się Adam Ziętkiewicz, który zajął 5 miejsce. Karol Seemann był 9, Patryk Gruszka – 12, Ignacy Grzegorzek – 13, Franciszek Korduła – 19, a Filip Forajter – 23.

W kategorii zuchów na 13 miejscu uplasował się Kacper Chodacki, na 14 – Stanisław Mazurek, a na 17 – Oliwier Polok. W kategorii młodzików w szerokim finale zameldowali się Mateusz Woźniak i Miłosz Romanik zajmując kolejno wysokie 5 i 6 miejsce. Tuż za nimi, na 9 miejscu, był Jakub Kolarczyk. Paweł Seemann wywalczył 20 miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 1