Szermierka: złoto i brąz rybnickich kadetek w Pucharze Europy w Klagenfurcie

2019-10-29, Autor:

W miniony weekend w Klagenfurcie (Austria) odbył się Puchar Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. W imprezie znakomicie spisały się zawodniczki RMKS-u Rybnik.

W turnieju szpady kobiet wystartowało 181 zawodniczek z całej Europy. Fantastycznie tego dnia spisały się dwie rybniczanki, Kinga Zgryźniak oraz Alicja Klasik, które zakwalifikowały się do szerokiego finału składającego się z 8 najlepszych zawodniczek. W walce ćwierćfinałowej Kinga Zgryźniak pewnie wygrała z zawodniczką z Norwegii Vilge Tendestal 15:11, natomiast Alicja Klasik przegrała w priorytecie (1 trefienie w doliczonym czasie) z koleżanką z reprezentacji Glorią Klughardt z Olimpu Lubin 12:13 i zajęła 6. miejsce.

Kinga Zgryźniak w półfinale spotkała się również z Klughardt, lecz tego dnia zawodniczka z Lubina była nie do zatrzymania i wygrała z rybniczanką 15:11. Tym samym zawodniczka RMKS-u zdobyła brązowy medal. Wygrała Klughardt, która w finale pokonała Niemkę Katrin Meissner.

8. Wimmer Dorina HUN

W szpadzie męskiej w stawce 211 zawodników RMKS miał dwóch reprezentantów - Wiktora Wałacha i Krzysztofa Bezucha. Niestety nasi zawodnicy przegrali swoje pojedynki w walkach o najlepszą „32” i zajęli odpowiednio 34 . i 49. miejsce.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W reprezentacji Polski w szpadzie kobiet znalazły się aż trzy zawodniczki RMKS-u Rybnik: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak i Patrycja Frystacka. Skład uzupełniła Gloria Klughardt z UKS Olimp Lubin. W stawce 31 drużyn nasze reprezentantki walczyły znakomicie wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając Puchar Europy.

KLASYFIKACJA GENERALNA:
1. POLSKA (Alicja Klasik, Gloria Klughardt, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka)