Szermierka: udany start Alicji Klasik w Pucharze Świata Juniorek w Bratysławie

2020-02-05, Autor:

Kadetka RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik, zajęła 6. miejsce w Pucharze Świata Juniorek w Bratysławie. To jej najlepszy wynik w karierze w zawodach tej rangi!

Znakomity start odnotowała młodziutka szpadzistka RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik w Pucharze Świata Juniorów, który odbył się w Bratysławie.

W turnieju wystartowało 195 szpadzistek reprezentujących kraje z całego świata. Nasza młoda kadetka Alicja Klasik w walkach eliminacyjnych wygrała 4 z 6 walk, po czym została rozstawiona do walk pucharowych z numerem 57.
W pierwszej walce o „128”, Alicja była zwolniona, w drugiej o „64” spotkała się z Rosjanką Balyagina Anastazją, z którą wygrała 15:13. W walce o „32” los sprawił, że Ala spotkała się z koleżanką klubową Kingą Zgryźniak i po bardzo zaciętej walce wygrała 15:13. Kinga odpadła z turnieju zajmując 64. miejsce.

W walce o „16” rybniczanka spotkała się z kolejną Polką, Zofią Janelli, z którą wygrała, po bardzo ciężkiej walce 15:13. W walce o szeroki finał składający się z najlepszej „8” turnieju, Alicja spotkała się ze srebrną medalistką mistrzostw świata z zeszłego roku z Torunia, Włoszką, Gają Coforio. Choć początek walki nie wyglądał najlepiej, Alicja w drugiej części walki pewnie rozprawiła się z Coforio, wygrywając 15:12.

W ćwierćfinale na rybniczankę czekała już kolejna Polka, Karolina Staszulonek. Niestety, zawodniczka z Gliwic okazała się tego dnia lepsza i wygrała 15:13. Tym samym rybniczanka zajęła 6. miejsce. Wynik ten jest najlepszym startem w karierze Alicji Klasik w turnieju Pucharu Świata Juniorek.

TURNIEJ INDYWIDUALNY:

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W składzie reprezentacji Polski znalazła się oczywiście Alicja Klasik, która była podstawową zawodniczką. Polki w swojej pierwszej walce o „8” spotkały się z drużyną Czech, z którą pewnie wygrały 45:36. W walce o półfinał nasze reprezentantki walczyły ze światową „1”, drużyną Rosji. Niestety, Rosjanki okazały się zbyt silne i pewnie wygrały z Polkami 45:25. Tym samym nasze młode szpadzistki musiały zadowolić się walką o miejsca 5-8. Z tego zadania wywiązały się celująco pokonując kolejno drużynę Kanady 45:32, a następnie Ukrainy 45:24 zajmując 5. miejsce w Pucharze Świata Juniorek.