Szermierka. RMKS Rybnik: Gloria Klughardt na podium Pucharu Polski seniorek

2023-10-12, Autor:

Nowa zawodniczka RMKS-u Rybnik, Gloria Klughardt zajęła trzecie miejsce w I Pucharze Polski seniorek w Szczecinie. Alicja Klasik była siódma.

Znakomite wieści napłynęły z I Pucharu Polski seniorek, który odbył się w Szczecinie. W stawce 68 zawodniczek bardzo dobrze spisała się nowa szpadzistka RMKS-u Rybnik, Gloria Klughardt, która zajęła 3. miejsce.

W szerokim finale na 7. pozycji zakończyła turniej Alicja Klasik, która nieznacznie przegrała walkę o wejście do półfinału z Barbarą Brych z AZS-u AWF Kraków 13:15.

Tuż za finałową ósemką znalazły się Kinga Zgryźniak (9. miejsce) i Laura Misiak (10. miejsce).

Cztery zawodniczki RMKS-u w pierwszej dziesiątce turnieju to znakomity początek sezonu seniorskiego dla rybnickiego klubu.

Pozostałe miejsca szpadzistek w Rybnika:
18 - Anna Mroszczak,
21 - Liliana Porwoł,
43 - Patrycja Frystacka.

W rywalizacji szpadzistów jedyny reprezentant RMKS-u, Adam Sojka po dobrych walkach zajął 23. Miejsce, przegrywając nieznacznie starcie o wejście do najlepszej szesnastki turnieju.

Oceń publikację: + 1 + 41 - 1 - 1