Szermierka. RMKS Rybnik: Alicja Klasik z medalami Pucharu Świata juniorek w Udine

2024-01-06, Autor:

Alicja Klasik z kolejnym sukcesem. Tym razem szpadzistka RMKS-u Rybnik dwukrotnie (indywidualnie i drużynowo) stanęła na podium Pucharu Świata juniorek we Włoszech.

We włoskim Udine odbył się kolejny w tym sezonie Puchar Świata juniorek (do lat 20) w szpadzie. W imprezie fantastycznie spisała się zawodniczka RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik, która w stawce 217 zawodniczek zdobyła brązowy medal.

Dobry start odnotowała również kadetka Laura Misiak, która jednym trafieniem przegrała o wejście do najlepszej „16” turnieju, zajmując 29. miejsce. Liliana Porwoł po bardzo dobrej eliminacji grupowej uległa w walce o „64” i zajęła 69. miejsce.

Podczas turnieju drużynowego Polska reprezentacja szpadzistek w składzie: Alicja Klasik, Cecylia Cieślik, Oliwia Tercjak oraz Emilia Korkus zajęła 3. miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. W turnieju wystartowało 20 drużyn.