Szermierka. Puchar Polski: 18-letnia Alicja Klasik druga wśród seniorek

2022-11-29, Autor:

Znakomicie zaprezentowały się szpadzistki RMKS-u Rybnik podczas II Pucharu Polski KGHM Tour seniorek, który odbył się w Warszawie.

W stawce 78 zawodniczek z kraju oraz Czech, Hiszpanii i Ukrainy, Alicja Klasik (RMKS Rybnik) dotarła do ścisłego finału, w którym spotkała się z czołową reprezentantką Ukrainy, złotą medalistką z drużyny mistrzostw Europy 2022, Inną Brovko. Tym razem Ukrainka okazała się lepsza i wygrała 15:8. Alicja Klasik zajęła 2 miejsce, najlepsze w dotychczasowej karierze w turnieju seniorskim o takiej randze w kraju.

W szerokim finale składającym się z 8 zawodniczek, bardzo dobre 5 miejsce zajęła kolejna reprezentantka RMKS-u, Anna Mroszczak, która w doliczonym czasie przegrała 7:8 z Kamilą Pytką z AZS-u AWF Warszawa.

Pozostałe miejsca zawodniczek RMKS-u Rybnik:
16 miejsce Kinga Zgryźniak,
34 miejsce Liliana Porwoł,
46 miejsce Antonina Korduła,
49 miejsce Patrycja Frystacka.

W szpadzie męskiej w stawce 83 zawodników najlepiej spisał się Ryszard Kałuziński, który zajął 21 miejsce.