Szermierka: podium A. Mroszczak w Boguszowicach. Dobry występ M. Białasa

2015-12-16, Autor:
W miniony weekend w hali w Boguszowicach odbył się ostatni w tym roku Puchar Polski juniorów (do 20 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn.

W obu szpadach na starcie stanęło blisko 200 zawodników z całego kraju i jeden Izraelczyk. Bardzo dobrze zaprezentowało się dwóch zawodników RMKS-u Rybnik. W szpadzie kobiet, aktualna liderka klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Szermierczego w szpadzie kobiet do lat 20, Anna Mroszczak zajęła trzecie miejsce, przegrywając w walce półfinałowej z Weroniką Janicką z MKS Kusy Szczecin 9:15. W szpadzie męskiej kolejny znakomity start odnotował 15-letni Maciej Białas, który w drodze do szerokiego finału pokonał starszych i bardziej utytułowanych zawodników. Niestety w walce o półfinał przegrał z aktualną „dwójką” listy krajowej w szpadzie Bartoszem Staszulonkiem z Piasta Gliwice i zajął znakomite 7 miejsce.