Szermierka: mistrzowie Śląska z RMKS-u Rybnik

2020-09-15, Autor:

W mistrzostwach Śląska juniorów młodszych w Siemianowicach Śląskich bardzo dobrze spisali się szpadziści RMKS-u Rybnik.

Alicja Klasik zdobyła tytuł mistrzyni Śląska juniorek młodszych. Bardzo dobrze spisała się także Kinga Zgryźniak, która zajęła 6 miejsce. Kolejna na liście Patrycja Frystacka zameldowała się na miejscu 14, a tuż za nią Liliana Porwoł na miejscu 15. Niewiele dalej, bo na 18 miejscu, uplasowała się Antonina Korduła. Maja Wuzik zajęła 35 miejsce, Beata Błachut - 39, a Oliwia Mężyk - 41.

Drużyna RMKS I Rybnik nie dała szans rywalkom i w składzie A. Klasik, K. Zgryźniak, P. Frystacka i B. Błachut zajęła 1 miejsce, zdobywając tytuł drużynowych mistrzyń Śląska w kategorii juniora młodszego. Drużyna RMKS II Rybnik w składzie A. Korduła, L. Porwoł, O. Mężyk i M. Wuzik wywalczyła 6 miejsce.

W drugim dniu imprezy mistrzem Śląska juniorów młodszych został Krzysztof Bezuch, który w finale pokonał klubowego kolegę Wiktora Wałacha. Na 10 miejscu zameldował się Adam Sojka, a tuż za nim Augustyn Kapias.

Drużynowo chłopcy powtórzyli sukces dziewczyn i w składzie W. Wałach, K. Bezuch, A. Kapias, A. Sojka nie dali szans rywalom i zostali drużynowymi mistrzami Śląska w kategorii juniorów młodszych.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 0