Szermierka. Mistrzostwa Polski do lat 17: srebro RMKS-u Rybnik i brąz Laury Misiak

2023-05-02, Autor:

Szpadzistki RMKS-u Rybnik zostały drużynowymi wicemistrzyniami Polski do lat 17. W turnieju indywidualnym brązowy medal wywalczyła Laura Misiak.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Szczecinie będąca jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych U17 okazała się szczęśliwa dla zawodniczki RMKS-u Rybnik, Laury Misiak, która po bardzo dobrych walkach zdobyła brązowy medal. Dziewiąte miejsce zajęła Liliana Porwoł, która przegrała o wejście do najlepszej ósemki turnieju jednym trafieniem 14:15.

W szpadzie męskiej jedyny reprezentant RMKS-u, Tymoteusz Huwer, po znakomitym przejściu eliminacji grupowej (wygrał wszystkie swoje walki) przegrał swoją pierwszą walkę i odpadł z turnieju, zajmując 17. miejsce.

W turnieju drużynowym w szpadzie kobiet reprezentacja RMKS-u w składzie Liliana Porwoł, Laura Misiak, Paulina Żabka i Zuzanna Kauch zdobyła srebrny medal.

W szpadzie męskiej RMKS (Tymoteusz Huwer, Bartek Ciapała, Mateusz Woźniak, Jakub Piekorz) przegrał swój pierwszy mecz o wejście do ósemki i zajął 12. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 1