Szermierka: Liliana Porwoł w finale III Pucharu Polski juniorów młodszych w Rybniku

2022-11-13, Autor:

W hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbył się III Puchar Polski juniorów młodszych (do lat 17) w szpadzie.

W sobotę w boguszowickiej hali sportowej na plansze wyszły szpadzistki. W stawce 91 zawodniczek bardzo dobrze spisała się reprezentantka RMKS-u Rybnik, Liliana Porwoł, która dotarła do finału. W nim spotkała się z Aleksandrą Szymańską z Toruńskiej Szkoły Szermierki. W tym starciu torunianka była nie do zatrzymania i wygrała z Lilianą Porwoł 14:9. Tym samym rybnicka zawodniczka musiała zadowolić się 2. miejscem.

Pozostałe miejsca szpadzistek RMKS-u Rybnik:
38 - Paulina Żabka,
39 - Zuzanna Kauch,
76 - Zofia Gramcow.

W niedzielę na plansze wyszli szpadziści. W stawce 87 zawodników zwycięzcą został Filip Krochmalski z PKSZERM Warszawa. Najlepszy szpadzista RMKS-u, Tymoteusz Huwer, zajął 10 miejsce, przegrywając jednym trafieniem (14:15) wejście do najlepszej „8” turnieju.