Szermierka: Kinga Zgryźniak najlepsza w Pucharze Europy U23

2023-04-18, Autor:

Bardzo dobry start szpadzistki RMKS-u Rybnik, Kingi Zgryźniak w IV Pucharze Polski seniorek w Warszawie.

W IV Pucharze Polski seniorek Kinga Zgryźniak zajęła wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Turniej ten był również Pucharem Europy U23. Szpadzistka RMKS-u Rybnik okazała się najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką do lat 23 i zajęła 1. miejsce.

Pozostałe miejsca szpadzistek RMKS-u:
16 miejsce Patrycja Frystacka,
18 miejsce Anna Mroszczak,
19 miejsce Liliana Porwoł,
20 miejsce Alicja Klasik,
21 miejsce Laura Misiak.

Z kolei w Gliwicach odbył się również IV Puchar Polski seniorów w szpadzie męskiej. Bardzo dobrze spisał się Adam Sojka, który nieznacznie przegrał o wejście do finałowej „8” i zajął 14. miejsce.