Wiadomości

Szermierka: Anna Mroszczak ze złotym medalem mistrzostw Europy!

2014-03-05, Autor:
Zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak, zdobyła złoto w turnieju drużynowym mistrzostw Europy juniorek (do 20 lat).

Podczas mistrzostw Europy w Jerozolimie polska reprezentacja w szpadzie kobiet rywalizowała w składzie: Anna Mroszczak (RMKS Rybnik), Jagoda Zagała (Piast Gliwice), Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa) i Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków). Po turnieju indywidualnym nasze zawodniczki zostały rozstawione z numerem 1 i jak się później okazało, tego miejsca nie oddały już do końca zawodów. Z 1/8 finału Polki były zwolnione. W ćwierćfinale pokonały Szwajcarki 45:30. W kolejnym starciu przyszło im się zmierzyć z Rosjankami. Po bardzo zaciętym meczu i wspaniałej końcówce Zamachowskiej, nasze reprezentantki wygrały 45:41. Na drodze po złoto stanęły Włoszki. Rywalizacji z nimi była prawdziwym horrorem. Ostatecznie to Polki okazały się lepsze (45:44) i dzięki temu zostały najlepszymi juniorkami w Europie.

8. Izrael.

W turnieju indywidualnym najlepsza z Polek, Kamila Pytka z AZS AWF Warszawa, zdobyła brązowy medal. Aleksandra Zamachowska była dziewiąta, a Jagoda Zagała jedenasta. Najmłodsza w składzie Anna Mroszczak zakończyła zawody na 52. miejscu.

– Pomimo młodego wieku zawodniczka Ania zakwalifikowała się do mistrzostw Europy juniorek i był to jej pierwszy start w tej kategorii wiekowej w turnieju o takiej randze. Złoty medal w drużynie na takiej imprezie jest aktualnie jej największym osiągnięcia na arenie międzynarodowej – powiedział trener, Artur Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 0