Szermierka: Anna Mroszczak i Liliana Porwoł na podium Pucharu Polski seniorek w Katowicach

2023-03-20, Autor:

Znakomity start w III Pucharze Polski seniorek w Katowicach zanotowały szpadzistki RMKS-u Rybnik.

Na katowickich planszach trzecie miejsce zajęły Anna Mroszczak i Liliana Porwoł. Na uwagę zasługuje wyniki Porwoł, która jest kadetką i w drodze na podium pokonała starsze i bardziej doświadczone zawodniczki.

Bardzo dobre piąte miejsce zajęła Alicja Klasik, która przegrała o wejście do najlepszej czwórki turnieju z Renatą Knapik Miazgą z AZS-u AWF Kraków 10:15.

14 miejsce zajęła Kinga Zgryźniak, 31 – Patrycja Frystacka, 77 – Antonina Korduła.

W szpadzie męskiej najlepszym zawodnikiem RMKS-u okazał się Ryszard Kałuziński, który zajął 31 miejsce.