Szermierka: Alicja Klasik ze srebrem Pucharu Świata juniorek w Burgos

2023-12-21, Autor:

W miniony weekend trzy szpadzistki RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik, Liliana Porwoł i Laura Misiak, wystartowały w ostatnim w tym roku Pucharze Świata juniorek w hiszpańskim Burgos.

W turnieju indywidualnym Alicja Klasik zajęła bardzo dobre 9 miejsce. Liliana Porwoł była 52, a Laura Misiak 68 w stawce 195 zawodniczek.

W turnieju drużynowym reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Cecylia Cieślik, Emilia Korkus i Oliwia Tercjak dotarły do finału, gdzie spotkały się z Amerykankami. Po bardzo emocjonujący meczu zwyciężyły reprezentantki USA 38:33, a Polki zajęły 2 miejsce w stawce 19 drużyn.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 0