Szermierka: „Rysio” zwycięzca

2009-09-30, Autor:
W miniony weekend w Częstochowie odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Coneco Cup” w szpadzie dziewcząt i chłopców. W imprezie dobrze spisali się zawodnicy RMKS-u Rybnik.

W turnieju wystartowało 179  najmłodszych szpadzistów i szpadzistek z Polski oraz ze Słowacji. W imprezie nie mogło zabraknąć młodych rybnickich szpadzistów.

Najlepiej z wszystkich rybnickich zawodników zaprezentował się Ryszard Kałuziński w kategorii dzieci, który po bardzo emocjonujących walkach zajął I miejsce. „Rysio”, jak nazywają go koledzy klubowi,  jest uczniem SP 21 w Rybniku, a szermierkę zaczął uprawiać trzy lata temu. Jego systematycznie powtarzane wyniki na turniejach są bardzo dobrą prognozą na przyszłość.

51 miejsce Igor Tymusz

Bardzo dobrze walczyli również rybniccy młodzicy. Najlepiej zaprezentował się Przemysław Trzepizur, który po bardzo emocjonującej walce przegrał w walce o półfinał z Dawidem Sowa z Muszkietera Gliwice 11:12 i ostatecznie zajął bardzo dobre V miejsce.

22 miejsce – Marcin Hunt

51 miejsce – Rober Szymański

W ten sam dzień na starcie pojawiły się rybnickie szpadzistki. Po walkach eliminacyjnych (do 5 trafień) można się było spodziewać, że nasze zawodniczki będą liczyły się w walce o podium. Anna MroszczakNatalia Szydło zajmowały kolejno 3 i 4 miejsce. Niestety Mroszczak przegrała swój pierwszy pojedynek o wejście do „16” z Pauliną Wilawską z UKS Radomyśl Wielki. Rybniczanka musiała pożegnać się z turniejem zajmując ostatecznie 17 miejsce.  Z kolei Szydło walczyła zdecydowanie lepiej. Wygrywała swoje pojedynki aż do ćwierćfinału, gdzie w walce o podium przegrała z Urszulą Kaczmarską z Sokolika Krosno 9:12, zajmując ostatecznie VI miejsce.