Szermierka: „Gwiazdka ze szpadą”

2009-12-04, Autor:
W Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej „Gwiazdka ze szpadą” w szpadzie dziewcząt i chłopców . W imprezie walczyli najmłodsi szpadziści i szpadzistki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

W turnieju startowało 250 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. Wpierw do rywalizacji przystąpili szpadziści. Nasi zawodnicy we wszystkich kategoriach zajęli bardzo dobre miejsca. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Naszkowski w kategorii juniora młodszego, który w finałowej walce uległ Mateuszowi Rok z Górnika Radlin 7:15 i ostatecznie zajął 2. miejsce.

Świetnie spisał się w kategorii młodzika Przemysław Trzepizur, który przegrał dopiero w półfinale z Patrykiem Szlamą z Piasta Gliwice 6:10 i zajął 3 miejsce. W tej kategorii wiekowej  na 8. miejscu zakończył walki Marcin Hunt. Najlepszym naszym zawodnikiem w kategorii dzieci był Kacper Kordas, który zajął bardzo dobre 7. miejsce.