Leo na trybunach

2008-03-09, Autor:
W ligowym meczu Górnika Zabrze zadebiutował Marcin Wodecki, który jeszcze rok temu biegał w koszulce Energetyka ROW Rybnik.

Jeszcze rok temu Marcin

Wodecki biegał w koszulce

Energetyka ROW Rybnik.

Dziś można go zobaczyć na

boiskach Orange Ekstraklasy.

Marcin Wodecki przeszedł do Górnika ZabrzeEnergetyka ROW po zakończeniu sezonu 2006/2007. Razem z rybnickim obrońcą Pawłem Krzysztoporskim zasilili szeregi drużyny, która rywalizuje w Młodej Ekstraklasie. Od pewnego czasu obaj zawodnicy trenują z pierwszym zespołem prowadzonym przez Ryszarda Wieczorka. W minioną sobotę pierwszy z nich miał okazję zadebiutować na boisku Orange Ekstraklasy. Wodecki wszedł na murawę w 73. minucie meczu Górnika z Jagiellonią Białystok. Młody napastnik wprowadził wiele ożywienia na boisku, a w 85. minucie był bliski zdobycia gola. Niestety został sfaulowany poza polem karnym przez bramkarza gości Jacka Banaszyńskiego, który za to zagranie został ukarany czerwoną kartką. W bramce stanął były reprezentant Polski Radosław Kałużny. Po drugiej stronie boiska również doszło do nietypowej zmiany, kiedy kontuzjowanego Borisa Peskovica zastąpił w bramce Tomasz Hajto. Zwycięski 3:0 mecz Górnika z Jagiellonią oglądał z trybun trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker.

Dla Wodeckiego nie był to pierwszy występ w pierwszej drużynie Górnika. W minioną środę 5 marca miał duży udział w awansie Górnika do półfinału Pucharu Ekstraklasy. Były zawodnik ROW-u wystąpił od pierwszej minuty w wygranym 2:0 meczu z Cracovią. W 9. minucie precyzyjnym podaniem obsłużył Dawida Jarkę, który pewnym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie Górnikowi. Tuż przed przerwą Wodecki mógł zdobyć gola. Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost w golkipera Cracovii. W 69. minucie Wodeckiego zmienił doświadczony Tomasz Moskal.