Koszarawa na kolanach

2006-10-08, Autor:
W meczu na szczycie piłkarskiej IV ligi Energetyk ROW Rybnik nie dał szans Koszarawie Żywiec.

Na boisku w Żywcu mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już w 6 minucie gola dla Koszarawy strzelił były pierwszoligowiec – Krzysztof Bizacki. Na szczęście rybniczanie szybko odpowiedzieli na trafienie żywczan. Siedem minut później wyrównał Wojciech Szewieczek. Tym samym jeden z najskuteczniejszych piłkarzy poprzedniego sezonu przełamał po kilku słabszych kolejkach strzelecką niemoc.

Drugą połowę w wymarzony sposób rozpoczął Kamil Kostecki, którego celny strzał dał Energetykowi ROW prowadzenie 2:1. Koszarawa próbowała wyrównać, ale obrona rybniczan była tego dnia nie do przejścia. Po jednej z kontr w końcówce meczu wynik na 3:1 dla rybniczan ustalił Szewieczek.

Zwycięstwo w Koszarawie było pierwszym, jakie piłkarze Energetyka ROW odnieśli pod opieką Andrzej Frydeckiego. Przypomnijmy, że tydzień temu zastąpił on na stanowisku pierwszego trenera Piotra Piekarczyka (czytaj więcej).

Na mecz do Żywca wybrała się 80-osobwa grupa kibiców ROW Rybnik. Niestety tuż przed Żywcem ich autobus został zawrócony do Rybnika. Piłkarze i trener byli bardzo zdziwieni tym faktem. Podziękowali kibicom za chęci i poprosili o wsparcie w kolejnych meczach.

Koszarawa Żywiec - Energetyk ROW Rybnik 1:3 (1:1)

Bramki: dla Koszarawy: Bizacki (6), dla Energetyka ROW: Szewieczek – dwie (13, 89), Kostecki (50).
Energetyk ROW: Skrocki - Sitko (73 min. - Jaśkiewicz), Krzysztoporski, Piekarczyk - Tomiczek (55 min. - Paszenda), Reclik, Nowak, Kuś (80 min. - Kacprzak), Kostecki - Wodecki (64 min. - Piełka), Szewieczek.

XI kolejka (07-08 października)