Siatkówka plażowa: bez medali w mistrzostwach Europy

2011-08-16, Autor:
Siatkarze plażowi z Rybnika nie zdobyli medali podczas mistrzostw Europy w norweskim Kristiansand.

Mariusz Prudel (Rybnik) i Grzegorz Fijałek (Andrychów) bardzo dobrze rozpoczęli mistrzostwa Europy w Kristiansand. W fazie grupowej z kompletem trzech zwycięstw zajęli pierwsze miejsce. Dzięki temu awansowali bezpośrednio do drugiej rundy fazy pucharowej (1/8 finału). W niej zmierzyli się z parą Reinder Nummerdor i Richard Schuil (Holandia), z którą już dwa razy w tym roku wygrali w turniejach z cyklu World Tour FIVB Grand Slam. Tym razem to jednak Holendrzy byli górą. Zwycięstwo 2:0 (21:16, 21:18) pozwoliło im awansować do ćwierćfinału. Polacy natomiast pożegnali się z turniejem. Ostatecznie turniej wygrali Niemcy Julius Brink i Jonas Reckermann, którzy w finale pokonali swoich rodaków, parę Jonathan Erdmann i Kay Matysik. Trzecie miejsce zajęli obrońcy tytułu, Nummerdor i Schuil.

W mistrzostwach Europy wystąpiła również pochodząca z Rybnika Monika Brzostek (UKS 179 Łódź). Wcześniej zawodniczka ta, w parze z Kingą Kołosińską (AZS UMCS Lublin), została wicemistrzynią Europy do lat 23 (czytaj więcej). Tym razem polskim siatkarkom nie poszło tak dobrze i w gronie seniorek zostały sklasyfikowane na miejscach 17-24. Tytuł mistrzowski wywalczyły Włoszki Greta Cicolari i Marta Menegatti, które w finale pokonały Austriaczki Barbarę Hansel i Sarę Montagnolli 2:0 (21:10, 21:12).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0