Siatkarze na półmetku

2006-11-07, Autor:
Na półmetku rundy eliminacyjnej dokonujemy analizy sytuacji w poszczególnych grupach Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Wyniki na dzień 3.11.2006 r. - 7 termin (półmetek rundy eliminacyjnej)

grupa A

31.10   wtorek 19.00
Leon Internet Radlin 2:3 Domel Rybnik

Mecz stojący na wysokim poziomie. Praktycznie wszystkie sety wyrównane i walka o każdy punkt. Dwa pierwsze sety dla Domela, dwa następne dla Leona i w ostatnim nieco nerwowym secie 15:13 dla drużyny gości. Leon po raz pierwszy w tym sezonie zagrał pełnym składem. Kibice oraz dziennikarze byli zaskoczeni liczebnością jak również grą na wysokim poziomie drużyny Leona. Myślę że taką grą jeszcze bardziej zdołamy przekonać kibiców siatkówki do uczestniczenia w kolejnych meczach. Sędzia Dariusz Taterka ocena 3 (AS)

18

Sytuacja w grupie A wydaje się być klarowna, trzy drużyny zdecydowanie na czele a przypominam, że z tej grupy w właśnie trzy drużyny wchodzą do I ligi. Bardziej zacięta będzie tu chyba walka o II ligę!

15

W grupie B zapowiada się bardzo ostra walka o I ligę pomiędzy Foxem i Artusem! Rywalizacja pomiędzy AZSem i Kamieniem jeszcze się właściwie nie rozpoczęła…

grupa C

2.11     czwartek 17.30
UKS Czuchów 3:0 LKS Zabełków Dream Team

Młodzi zawodnicy z Czuchowa pewnie zwyciężyli z przyjezdnymi w trzy setowym pojedynku. W setach do 17, 8 i 13. Sędzia Tobiasz Niecko ocena 5 (AP)

3.11     piątek 18.15
TKKF Piaski 3:2 UKS Czuchów

W spotkaniu "starzy" kontra "młodzi" lepsi okazali się Ci pierwsi. Nic nie zapowiadało tak wymęczonego zwycięstwa, pierwszy set w sumie rozpoznanie przeciwnika nawzajem, punkt za punkt końcówka dla Piasków. Drugi set znaczniejsza przewaga gospodarzy i kontrola gry aż do końca. Ale to co się stało w 3 secie przerosło Piaski i na tyle sparaliżowało że poniosło za sobą skutki także i w następnym secie! Niemoc w ataku, świetna gra gości w obronie doprowadziły do 5 seta, w którym jednak rutyna i spokój Piasków pozwoliły odskoczyć na parę punktów i doprowadzić zwycięstwo do końca! Pokrótce goście - naprawdę niesamowita gra w obronie, skutecznie w kontrach. Piaski powoli przełamują niemoc przyjęcia i powoli się rozkręcają. W setach do 25, 23, -18, -21 i 12. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5 (A)

15

W grupie C na podkreślenie zasługuje postawa Dwójki, która to jako jedyna drużyna w Lidze nie straciła jeszcze nawet jednego seta! Za jej plecami bardzo gorąco - Piaski i Czuchów będą się biły o I ligę do końca…

grupa D

31.10   wtorek 18.00
Rafbol Żernica 3:0 Jedynka Jankowice

Osłabiona Jedynka przed licznie zgromadzoną publicznością w Żernicy przegrywa na wyjeździe z Rafbolem, który grając na stojąco wygrywa  3-0. Walka tylko w drugim secie, Żernica przy stanie 20-23 dokonuje dwóch zmian zawodników i przy odrobinie szczęścia, które podobno sprzyja lepszym  wygrywa 25-23. W setach do 18, 23 i 20. Sędzia Krystian Gogulla ocena 5 (A)