zamknij

Wiadomości

Rybnik: policja o akcji NURD: ujawniliśmy 100 wykroczeń

2022-09-29, Autor: 

Rybniccy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie naszego miasta i powiatu działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Jak mówią, ujawnili tylko w środę 100 wykroczeń.

Reklama

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy od bardzo wielu czynników. Tam, gdzie jest możliwe ruch pieszy i rowerowy, oddziela się od ruch pojazdów. Niestety nie zawsze jest to możliwe i w wielu przypadkach ruch pieszych i rowerzystów odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów np. podczas przechodzenia przez jezdnię.

Dlatego rybniccy policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z mundurowymi z prewencji szczególną uwagę zwracali na to, czy piesi przekraczali jezdnie w dozwolonych miejscach, a rowerzyści poruszali zgodnie z przepisami. Obserwowali też zachowania kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano 28 policjantów. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 95 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi względem pieszych, rowerzystę, który popełnił wykroczenie względem pieszych i 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych – mówi st. asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Mundurowi przypominają, że głównym celem akcji „NURD” jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących pojazdami, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów – dowiadujemy się.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~TAKI JA 2022-09-29
  16:02:32

  9 14

  A co dzisiaj, co jutro, co pojutrze itd? PISpolicjanty pracujemy siedem dni w tygodniu! Za to macie płacone, jak wam się nie podoba to do PGG.

 • ~Franek 7 2022-09-29
  20:38:06

  9 10

  Fajnie, że tak nas ta milicja Kaczyńskiego gnębi. Dziękujemy!!!

 • ~Franek 7 2022-09-29
  20:41:27

  13 4

  Swoją drogą proszę zwrócić uwagę na szczegóły i konstrukcję tego artykułu. Ujawniono tak akurat w punkt sto wykroczeń ? No jakby idealnie pod telewizje ;) Również to, że nie podano żadnej informacji ile mandatów i na jaką kwotę nałożono ? Hmmm, zagadkowa historia :)

 • ~eurobarter 2022-09-30
  10:40:17

  7 0

  Zbigniew Gwioździk
  Policja w Rybniku w tym miejscu co jest zdjęcie robi sobie łapankę , super miejsce pod sklepem z bielizną Triumph-a , czasami stoją i dwa radiowozy , napakowani Policjanci siedzą w radiowozach i robią łapankę na kierowców, żaden z Policjantów praktycznie nie stoi koło radiowozu , pierdzą w fotele , RADIOWOZY NIE STOJĄ NA ,, BOMBACH,, tylko przy pracujących silnikach non-stop ,grzeją się i wychodzą jak któryś z kierowców popełni wykroczenie. Policja działa w tym miejscu skrycie i się śmieje ,jak im się zwróci uwagę ,że sami popełniają wykroczenie. Zapewne utargi w tych sklepach spadają do zera, jak Policja zasłania klientom wejście do nich. DLACZEGO POLICJA NIE STANIE NA SKRZYŻOWANIU KOŁO BANKU POWYŻEJ??? PREWENCJA PANOWIE, ZAPOBIEGANIE , A NIE EGZEKUCJA.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1553